Zdraví

Chcete cvičit? Vyberte si! Pohyb je zdravý.

Lidé, kteří se hodně a rádi hýbou, bývají spokojenější, vyrovnanější a nepochybně v dobré tělesné kondici.
Sportem ku zdraví,“ hlásá známé heslo. Jak jste na tom ve vztahu k pohybu vy?
Věřím, že spousta z vás si bez každodenního pořádného protáhnutí těla nedovede svůj život již vůbec představit. Ale je mezi námi i dost těch, kteří ve svém podvědomí jaksi tuší, že by se svou tělesnou schránkou měli něco udělat, ale pořád se jaksi nemohou rozhodnout k tomu prvnímu kroku. A možná, že třeba ani nevědí, které aktivitě by měli dát přednost.
Možná, že jim v rozhodování pomůže několik našich tipů ze studia Tanes na pořádné rozhýbání.

Druhů cvičení je v dnešní době nepřeberné množství, takže si každý může vybrat to, které je pro něho nejvhodnější.
Pro ty z nás, které jsou s pohybem zatím na štíru, ale cítí, že by měly začít něco dělat v zájmu vlastního zdraví, je nejvhodnější začít zdravotním cvičením. Toto cvičení působí jako prevence osteoporózy, artrózy a funkčních poruch pohybového aparátku. Koriguje správné držení těla a základní pohybové návyky s cílem předejít přetěžování jednotlivých úseků páteře.
Při tomto cvičení si protáhnete a posílíte zkrácené a oslabené svalové skupiny. Je vhodné pro všechny generace a pro lidi se sedavým zaměstnáním, kterým hrozí problémy s páteří.

Dalším cvičením, které je vhodné i pro začátečníky, je cvičení na Fitballu.
To je velký pružný gymnastický míč, na kterém si zlepšíte pohyblivost páteře. Díky různým balančním cvikům se vám posílí nejhlubší zádová svalová vrstva a zbavíte se případných bolestí v kříži.

Rozhodnout se můžete i pro další formy posilování a procvičování různých tělesných partií.
P– class je zaměřen na důkladné posílení hýžďových, stehenních a břišních svalů a napomůže k vytvarování postavy.
Aerobic je zase vytrvalostní cvičení při hudbě, při kterém si zvyšujete fyzickou kondici, odbouráváte tuky a rozvíjíte oběhový a dýchací systém. Pro zkušenější a trénovanější cvičenky je vhodný Aerobic mix, který je energeticky náročnější.
Zajímavá je dozajista i Power jóga. Je to dynamické cvičení budoucnosti založené na pravidelném opakování základních jógových pozic. Vyrovnává svalovou nerovnováhu, tvaruje problémové partie, odstraňuje svalové napětí, protahuje svaly, podporuje funkci vnitřních orgánů, odbourává psychické a fyzické bloky. Po hodině tohoto cvičení se budete cítit krásně uvolnění a zrelaxovaní.
A to samozřejmě zdaleka není všechno.
Záleží na každém z nás, pro jaký druh cvičení se rozhodne, jaký mu bude vyhovovat a přinášet radost.

Tak co říkáte? Nezkusíte konečně něco udělat? Věřte, že nebudete litovat.   

         
   
15.01.2004 - Zdraví - autor: katchaba

Komentáře:

 1. avatar
  [21] Charmed [*]

  Pavluska: Gratuluji k těm 20 kilo ... když už jsi tak moc uspěla, tak by tě tento úspěch měl naopak "nastartovat" k tomu, aby se ta váha zase nevrátila. Není třeba nějaké extra super hyper cvičení, ale když místo výtahu použiješ schody, místo auta svoje nohy (samozřejmně na rozumné dálky) a nebo místo MHD, aby tě zavezla až domů vystoupíš třeba o dvě tři zastávky dříve a domu dojdeš pěšky, po ránu, když vstaneš si protáhneš tělo pár cviky... to by třeba taky šlo, pokud nemáš nikoho, kdo by s tebou chodil do "tělocvičny". Mě by to samotnou taky nebavilo .

  superkarma: 0 15.01.2004, 15:36:31
 2. avatar
  [20] Ťapina [*]

  Teda takovýhle hrůzy z plavání neznám. Když jsme měli ve třetí třídě plavání, tak už jsme kromě asi dvou lidí všichni plavat uměli, tak se plavčíci věnovali těm dvěma a zbytek měl celkem volné vodní blbnutí

  superkarma: 0 15.01.2004, 15:13:25
 3. avatar
  [14] Landriel [*]

  Pavluska: a co třeba plavání, to by tě taky nebavilo? To taky docela formuje postavu.

  superkarma: 0 15.01.2004, 12:23:00
 4. [13] Handulacka [*]

  Já jsem úplně propadla jízdě na rotopedu. Mám ho od září a jezdím skoro každý den. Už bych pomalu potřebovala nový
  Jinak chodím ráda na procházky a plavu

  superkarma: 0 15.01.2004, 12:22:25
 5. avatar
  [11] Charmed [*]

  Pavluska: A proč se chceš hýbat? Abys měla hezkou postavu? Tak jestli nemáš nějaký ten "postrkovač", kterým bys v sobě probudila tu ochotu cvičit, tak se zkus, třeba zezadu, vyfotit a dej si tu fotku někam, kde na ni budeš dobře a velice často vidět. Ke své fotce přidej fotku nějaké holky, jejíž postava se ti líbí (a taky jejíž postavy bys mohla opravdu objektivně cvičením dosáhnout) a třeba tě to nějak k tomu cvičení "donutí".

  superkarma: 0 15.01.2004, 12:13:19
 6. avatar
  [10] ginile [*]

  ja jsem si taky letos predsevzala, trosku vice delat sport, dal jsem se zase trosku na balet 8 aspon budu stat rovne) a musim rict, ze jsem po treningu totalne nabita energii, ja jsem jinak hrozne leniva a clovek me musi do vse´ho nutit, ale po treningu jdu hnedka s pejsanama na prochazku, pak litam po byte a uklizim hi hi hi hi

  superkarma: 0 15.01.2004, 11:52:16
 7. avatar
  [9] Žábina [*]

  Já vždycky chodím nárazově, pak mi to zase přestane bavit...to pak nemá cenu, chodit s nechutí ....ale doma se už vůbec nepřinutím a tělocvičnu mám 100m od domu ......

  superkarma: 0 15.01.2004, 09:40:52
 8. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Já jsem snad konečně ten druh pohybu pro sebe objevila. Dřív jsem si myslela, že jsem úplně beznadějný případ, protože se jenom rozběhnu a po padesáti metrech jsem u konce s dechem a je mi na zvracení (mluvím o pomalém běhu), ale na aerobiku v pohodě vydržím.

  superkarma: 0 15.01.2004, 09:31:39
 9. [7] batoska [*]

  Pavlusko, taky se mi kolikrát nechce a to jsem chodila každý den ráno 6-7 a na 8 do práce, ale co jsem se přestěhovala na vesnici, jenom 2x týdně a večer. Nejlepší je sehnat si známou, která bude chodit s tebou. Já se na cvičení těším. Ani ne tak na cvičení, ikdyž cvičím moc ráda, jako na holky, se kterými prodrbeme děti, zahrádku ...
  Nebo ještě jedna věc mě přiměla k pravidelnosti a to ta, že si koupíš drahou pernamentku a pak je ti líto, že jenom tak propadne. Určitě tě to chytne a jednou za měsíc si udělej radost za svou píli.

  superkarma: 0 15.01.2004, 09:06:14
 10. avatar
  [5] Kájina [*]

  ja chodim taky cvicit...chodila jsem na Body styling...ten je taky dobry,a vcera jsem byla po trech letech na kalanetice...a super a P-class taky vubec nemusi byt spatny

  superkarma: 0 15.01.2004, 07:56:16
 11. [3] Janík [*]

  na cvičení chodím ráda, nejradši mám aerobic

  superkarma: 0 15.01.2004, 06:40:42
 12. avatar
  [2] Vivian [*]

  To já radši než všechny tyhle pohyby s cizíma názvama jdu prostě svižnou chůzí na procházku nebo se proběhnout, zaplavat si, zabruslit... zasexovat... Všechny sádlový skupiny si přijdou na svý

  Eva_Fl: a Poděbradku piješ?

  superkarma: 0 15.01.2004, 01:42:34
 13. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  O power joze vam podam nejpozdeji do pristiho tydne hlaseni. Jinak ji ale cvicim u DVD - no zahul je to dost dobrej....

  superkarma: 0 15.01.2004, 01:23:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme