mic

Napadlo vás někdy, že byste mohla vyčistit mikrovlnou troubu jinak než použitím chemických prostředků? Pokud ano, mám pro vás skvělý tip! Čištění pomocí citrusů. Na myšlenku mě přivedla kamarádka Jitka, která tento postup viděla v pořadu „How clean is your house?“ (Vysílala TV Barrandov pod názvem „Máte doma uklizeno?“)

Jak čisti mikrovlnku citrusy?

„Dáš do misky s vodou nakrájený citron, pomeranč, grep, nebo vše dohromady a misku dáš na plný výkon tak na 2-3 minuty vařit (pochopitelně bez poklopu),“ vysvětlila mi Jitka.

A jak to funguje? Jaké jsou Jitčiny zkušenosti? „Horká vodní pára uvolní usazenou špínu (takže jde pak snadno setřít) a citrusové silice troubu provoní. Většinou stačí menší miska a 1/2 až 1 kus ovoce, na zažranou špínu by bylo asi potřeba přidat ovoce i délku ohřevu.“

Oproti běžným způsobům čištění se toto zdá velice příjemné a ekologické. Jak jsem pochopil, není potřeba žádné velké drhnutí a navíc: „Mikrovlnka není cítit nějakými čisticími chemikáliemi, jejichž výpary by se vám mohly dostat do jídla,“ dodává Jitka.

Jak čistíte mikrovlnou troubu vy? Vyzkoušíte tento postup?

lupa

Reklama