Zdraví

Chcete být zdraví a štíhlí? Vsaďte na superpotraviny!

Komu čest, tomu čest. A platí to i v říši potravin. Nechte mastný hamburger a závistí zelený salám stát v koutě a zařaďte do jídelníčku superpotraviny. Že vám jejich název připadá hodně nadnesený? Možná. Ale nenechte se mýlit: superpotraviny skutečně existují, žijí mezi námi a pomáhají nám bojovat proti všem těm metlám lidstva, mimo jiné i rakovině.

jidlo

 • Mandle - vychutnejte si tuhle svačinku. Vláknina obsažená v mandlích a ořeších snižuje absorpci tuku a napomáhá hubnutí. Mandle navíc pomáhají snižovat krevní tlak a obsahují vitamín E, který posiluje naši obranyschopnost - mimo jiné i proti rakovině.
 • Kapusta - ze studie Michiganské univerzity vyšla kapusta jako vítěz. Ženy, které jedly více než tři šálky (tři malé porce) kapusty týdně, snížily riziko rakoviny prsu o padesát až sedmdesát procent.
 • Růžičková kapusta - zelenina, kterou jste v dětství nenáviděli, vám pomůže uchovat si mládí. Růžičková kapusta obsahuje velké množství vitamínů A a C, které podporují imunitní systém. Vitamín C je navíc nezbytný pro tvorbu kolagenu, který udržuje pokožku hladkou a bez vrásek.
 • Káva - jeden až tři šálky kávy denně snižují riziko úmrtí na onemocnění srdce o celých 25 %, jak praví výsledky studie. Antioxidanty v kávě navíc pomáhají bojovat proti rakovině a v kombinaci s některými kyselinami snižují náchylnost k zánětu.
 • Kari - tímto kořením rozhodně nešetřete. Jedna studie totiž ukázala, že konzumace kari jednou až dvakrát týdně snižuje riziko vzniku demence o polovinu. Kurkumin, pigment obsažený v kari, dokáže rozpouštět alzheimerovské plaky, které se ukládají v mozku, a je rovněž účinný v potlačování nádorových buněk.
 • Hroznové víno - slupky čerstvých červených hroznů obsahují resveratrol, který udržuje náš mozek svěží a pomáhá proti rakovině i onemocněním srdce. Co víc si může přát dnešní člověk, který nejčastěji umírá právě na rakovinu nebo srdeční nemoci, a pokud neumře, většinou ho postihne demence?
 • Houby - přídavek hub do potravy pokusných zvířat podpořil jejich imunitní systém, který bojuje proti infekcím a nádorovým buňkám. Je možné, že stejnou službu mohou houby prokazovat i lidské imunitě.
 • Přejato z www.lecba-rakoviny.cz
   
14.09.2010 - Zdraví - autor: (red)

Komentáře:

 1. [8] Roland [*]

  Sml16 Jitulinka — #1 To znám, jednou jsem s takovým zánětem trpěla půl roku - 3x antibiotika, normální lékař, urolog,jedla jsem všechny možné brusinky, sušené, kompot, léky Uroval. Šla jsem z toalety a už jsem měla pocit, že se mi chce znovu. Začalo mi to na dovolené v cizině, takže jsem si ji ani neužila, málo jsem kvůli tomu pila, pak si z toho způsobila dehydrataci a další potíže.

  Trpím na to a 1x za rok se léčím a většinou v létě a době navštěvování bazénů. Já vím, že musím mít vysloveně nohy v teple, třeba dvoje ponožky i na podzim a k tomu triko, jak je mi zima na nohy, už to startuje. Jím tedy preventivně brusinky sušené a jak pozoruji, že to na mě zase jde, hned nasadím z lékárny kanadské brusinky za 150 Kč, prý by se měli pořád konzumovat preventivně. Když ani to nepomůže, chce to už odbornou pomoc - třeba urologa - držím palce, vím co to obnáší.

  superkarma: 0 15.09.2010, 11:24:11
 2. [7] Marchesa Casati [*]

  A tohle si nějaký redaktůrek vymyslel, když ohlodával tužku a potřeboval vyplnit místo?

  superkarma: 0 14.09.2010, 15:58:36
 3. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  Jitulinka — #4 nebo zkus wobenzym

  superkarma: 0 14.09.2010, 12:37:28
 4. [5] bles [*]

  tak kari používám hodně často, ale s kafem mám problém - je hodně močopudné a navíc po něm nespím. ideální pro mě je večer zeleninový salátek s olivovým olejem (bertollí nejlepší) a citronovou šťávou a na to teplý čajík - třeba máta nebo meduňka a jsem spokojená.Sml16

  superkarma: 0 14.09.2010, 12:18:10
 5. avatar
  [4] Tulinka [*]

  jednapani — #3 Mám už druhý antibiotika a nějak se to nelepší Sml80

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  superkarma: 0 14.09.2010, 11:34:55
 6. avatar
  [3] jednapani [*]

  Jitulinka — #1 Uklepla jsem se nějak dřív. Pokud už máš opravdu zánět nebo delší dobu trvajíví potíže a nepomohl ani urologický čaj, ani brusinky, tak bych neváhala navštívit doktora a nechat si udělat vyšetření. S tímhle není radno si zahrávat, to chce pořádně přeléčit.

  1. na komentář reaguje Jitulinka — #4
  superkarma: 0 14.09.2010, 11:21:30
 7. avatar
  [2] jednapani [*]

  Jitulinka — #1 urolog

  superkarma: 0 14.09.2010, 11:19:09
 8. avatar
  [1] Tulinka [*]

  No kdo by nechtěl být zdraví a štíhlí Sml57

  SOS:Potřebovala bych  poradit co mi pomůže na zánět močáku.Brusinky nezabíraj,ač jsou tak vyhlášený Sml54

  1. na komentář reaguje jednapani — #2
  2. na komentář reaguje jednapani — #3
  3. na komentář reaguje Roland — #8
  superkarma: 0 14.09.2010, 09:52:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme