Bulvár

Chcete být milionářkou?


Krása, talent a píle, dědictví, dobrá partie. Anebo všechno dohromady. To jsou původní dispozice českých milionářek. Podívejme se, jak se ke svému šestimístnému štěstí na kontě dobraly některé z mladších Češek, ale také berme v potaz jakými úskalími musí procházet…

Nervy na uzdě – přes noc milionářka

Aby kadeřnice Markéta Regecová (37) získala své miliony, musela mít opravdu pevné nervy. Tlačili na ni byznysmeni i politikové, včetně tehdejšího expremiéra Miloše Zemana. Nakonec však za svůj pozemek, na němž vyrostla čistička odpadních vod pro továrnu Philips, dostala před sedmi roky dvacet milionů korun z veřejných prostředků.

Dnes si žije – jak sama říká – pohodlně, může si dovolit, na co si vzpomene, provozuje vlastní kadeřnický salon. Přesto tvrdí, že ji miliony nezměnily. „Nijak radikálně mě to nepoznamenalo. Pořád stříhám, mám své stálé zákazníky. Je ale pravda, že se mi teď žije mnohem pohodlněji,“ svěřila se nedávno.

Tvrdí však ale, že jí peníze vzaly rodinu, v kontaktu je pouze se svojí sestrou. Na druhou stranu jí nová situace pomohla lépe rozpoznat lidi, pochopit, o co komu jde. A co si myslí o svých milionech, o svém rychle nabytém majetku? „Je v pořádku, když je, ale není v životě tím nejdůležitějším,“ zdůrazňuje.

Někdo začne od píky, někdo od Miss
Být atraktivní a mít něco v hlavě se prostě vyplatí. Pak už totiž stačí „jen“ mít štěstí v soutěži Miss ČR a život od té doby obohatí starosti milionářky. Pokud kolem vás v Praze projede červený kabriolet a v něm se usmívá nějaká povědomá hezká tvářička, pak vězte, nemýlili jste se. Velice pravděpodobně to je Miss ČR 2008 Zuzana Jandová (20).

Po výhře titulu v jubilejním dvacátém ročníku tradiční soutěže dívčí krásy se už může řadit mezi milionářky. Svoji šesticifernou finanční odměnu si okamžitě po převzetí uložila v bance na účet. „Šlo to na termínovaný vklad, abych ty peníze nějak nezodpovědně nerozházela,“ uvedla Zuzana.

Prozíravě si také najala finančního poradce. „Ten bude rozhodovat, kam peníze investovat,“ prozradila. Zná se, ačkoliv není zbytečně rozhazovačná, spořivost k jejím předním vlastnostem také nepatří. Domnívá se ale, že jí pozice novopečené milionářky hlavu nezamotá. „Ještě si dobře pamatuji dobu, kdy jsem měla v peněžence poslední stovku,“ opírá se o zkušenost, kterou si zřejmě připomene, kdykoliv by chtěla investovat do zbytečně drahé věci...

Andreo, pozor na okázalost!
Krása a dobrá partie. To je tip, který nabízí osud Andrey Veršové Volopichové (27). Úspěšná modelka, novopečená maminka a manželka milionáře. Bankovní účet by se jí nepochybně rozrůstal sám od sebe, jenže měla štěstí a zamilovala se do úspěšného byznysmena.
 

Od kolegyň z klubu úspěšných se trochu liší. Zapomněla, že bohatství se neodpouští, a loni se pochlubila lyžemi se zlatým vázáním za mnoho desítek tisíc korun. A hned to slízla! Média na ni vytáhla informaci z právnické fakulty, kde studovala, že její jméno viselo na seznamu dlužníků. Své alma mater údajně dlužila 25 tisíc korun školného.
 
Pokud informace byla pravdivá, Verešová dluh, který měl vzniknout tím, že studovala práva déle, než povolují pravidla, už nepochybně dávno vyrovnala. Přesto se k němu od počátku neměla a dokonce šalamounsky prohlásila: „Už jednou se říkalo, že mám dvojnici, tak možná je to právě ona.“

Pohádka o novodobé popelce

Byt na Barrandově, kde žije se svým manželem expremiérem, hlídají kamery už od poštovní schránky v přízemí. Takže ten je pod kontrolou i ve chvíli, když právě přebývá ve svém floridském apartmánu. Kdo by to byl ještě v roce 1994 řekl o tehdejší kantýnské parlamentní jídelny Šárce Bobysudové. O dva roky později si však vzala tehdy už korunního prince ČSSD Stanislava Grosse.

Multimilionářkou se stala především díky podezřelým transakcím svého manžela Stanislava Grosse s akciemi Moravie Energo. Sama je ale řazena mezi celkem schopné obchodnice.

 

Velice si ji cení firma Amway, kde se údajně posouvá na významnější a významnější pozice  ze zlatého poskočila do perlového levelu. A už druhý rok provozuje vlastní kadeřnický salon Gloria 2 na pražském Spořilově.

Sama by se tedy zřejmě dokázala otáčet. Díky svému osudu novodobé Popelky by to však neměla zapotřebí. O jedenáctiletou Denisu a šestiletou Natálku je tedy dobře postaráno.

 

Hodinkami vydělá víc než manžel politik

O milionářské soběstačnosti jiné ženy významného (oproti Grossovi stále ještě perspektivního) politika, Tamaře Kotvalová-Bendlové (45) nemůže nikdo pochybovat. Poté, co se zintenzívnily útoky na nabytí jeho majetku, ona svůj odhalila. A měla čím!

Nemalé zisky má z prodeje luxusního zboží - hodinek, šperků či psacích per. Zveřejnila to na internetových stránkách svého muže, místopředsedy ODS a středočeského hejtmana Petra Bendla. Tak si každý mohl přečíst, že jen loni prodala společnost Carollinum hodinky značek Rolex, IWC či Cartier za 206 milionů korun (za uplynulých osm let činily tržby dohromady 800 milionů korun!). A ze společnosti Sevind prodávající autolaky měla loni profit 6,8 milionu korun, z firmy Fimos pronajímající sklady 2,3 milionu.

A také se netají tím, že vilu v Lánech za 12,5 milionu, novou chatu na Slapech nebo exotické dovolené si mohou dovolit díky jejímu podnikání. Nikoli díky hejtmanskému platu (89 tisíc měsíčně).

 

Absolventka pedagogické školy začínala jako prodavačka. Potřebovala práci, byla bez financí a z učitelského platu by děti neuživila. Chytla se pak mimořádné nabídky svého šéfa podílet se na otevření poboček firmy ve Varšavě, Moskvě, Petrohradu. Nebyla to jednoduchá léta, ale zvládala to.

„Máme všechno v pořádku, tak proč bychom to neukázali i za cenu toho, že zveřejnit své příjmy je vždy riziko,“ okomentovala svůj krok. Zveřejněním možná riskovala, že přitáhne ještě vetší pozornost zlodějů. Zatím ale není znám žádný pokus obohatit se noční návštěvou na milionářské rodince…

 

Chcete být milionářkou? Jak byste peníze investovala, kdybyste se najednou stala majitelkou konta se šesticifernou sumou? Myslela byste i na někoho jiného?

   
26.09.2008 - Společnost - autor: Jan Exner

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [114] chechtalka [*]

  to byla anotace na tamaru bendlovou

  superkarma: 0 30.09.2008, 23:58:57
 2. [113] chechtalka [*]

  nicméně je to o štěstíčku a připravenosti, kdekdo by se zalekl, když jí šéf nabídl budovat pobočky v zahraničí, kždý nemá takovou možnost a o tom to také je, někdo se snaží za 20.000, někdo za pár milionů a v podstatě dělají stejnou práci, jen jejich život je jiný, pravda, v penězích štěstí není, ale líp se s nimi žije a taky záleží na partnerovi a životní náhodě....přej a bude ti přáno, to říkávala už moje babička...a pořád to platí

  superkarma: 0 30.09.2008, 23:58:35
 3. avatar
  [112] shb [*]

  Simba: jediná Ťapina pochopila... ale to ostatní už dávno ...zbyla jen EvaFl a její kamarádky....no nevadí, aspoň že se časem dovtípily...a to že o firmě mluvím někdy jako MY tak to je tu běžné, normální tak jsem si v tu chvíli neuvědomila že to píšu...ano příště budu volit formulaci- u nás ve firmě....když vás to tak drásá

  superkarma: 0 29.09.2008, 12:38:01
 4. [111] RSDr. Kahánková [*]

  A zase jenom mamon a pozlátko. Kde jsou ty opravdové hodnoty? V penězích těžko.

  superkarma: 0 28.09.2008, 19:40:31
 5. avatar
  [110] Simba [*]

  Eva_Fl: 102 - Je to vlastně od shb hezký příklad jejího pochopení moje, naše, jejich Takhle vypadá chvíli jako majitel realit než aby po pravdě napsala: vlastní to jiní / vlastní to firma a já pro ně jen pracuji. To je jako kdyby každý slévač ve fabrice psal na net: MY máme továrnu. ...to už tu myslím bylo , dlouhá desetiletí, shb je komunistka?

  superkarma: 0 28.09.2008, 07:56:00
 6. avatar
  [109] Suzanne [*]

  OlgaMarie 94: v životě se občas hodí protřídit lidi kolem - ti, kteří mají s mými výdělky problém, fakt nestojí za řeč.

  superkarma: 0 27.09.2008, 23:56:52
 7. avatar
  [108] Suzanne [*]

  superkarma: 0 27.09.2008, 23:55:50
 8. avatar
  [107] *Kotě* [*]

  Meander: ne, Veselá

  superkarma: 0 27.09.2008, 21:24:54
 9. avatar
  [106] idiska [*]

  OlgaMarie: asi je na tom kus pravdy...mít peníze je jedna z věcí, které jsou u nás naprosto neodpustitelné

  paníliška: 100 to každý hned vidí, ne

  superkarma: 0 27.09.2008, 20:34:47
 10. avatar
  [105] Meander [*]

  Ťapina: Shb je Samková?

  superkarma: 0 27.09.2008, 20:03:01
 11. avatar
  [104] Eva_CZ [*]

  Ťapina: neni Romka, stejne nevim, odkud se tohle podelany slovo vzalo, je to cikanka.
  A chodi sem spousta cikanek a mluvej o tom normalne a dokonce se i normalne chovaji a je jim lito, jake jim jejich pocetne rodiny delaji ostudu.

  superkarma: 0 27.09.2008, 19:47:25
 12. avatar
  [103] Ťapina [*]

  Ježiš tak už pochopte, že shb není Romka, ale její partner ano. Ona chuděra už neví, jak by vám to řekla, aby si nenabourala svou tajnůstkářskou image

  superkarma: 0 27.09.2008, 19:21:48
 13. avatar
  [102] Eva_CZ [*]

  shb: ts, my toho vlastnime. MY = ja + Amerika.

  superkarma: 0 27.09.2008, 18:35:56
 14. avatar
  [101] Eva_CZ [*]

  shb: co si to vůbec dovoluje mně takto oslovovat

  Nech toho. Mne je fakt uplne jedno, jestli jsi cigos, nebo ne.

  superkarma: 0 27.09.2008, 18:34:46
 15. avatar
  [100] paníliška [*]

  shb: "nevím proč bych tu měla hned všechno vykecávat- to není můj styl"

  superkarma: 0 27.09.2008, 18:22:32
 16. [99] a.... [*]

  shb: Proč se stydíš za to, že jsi Romka? Pokud pracuješ a vedeš slušný život, tak se přece stydět nemusíš.

  superkarma: 0 27.09.2008, 18:09:18
 17. avatar
  [98] shb [*]

  EvaFl90: stejná situace...oslovení skupiny jíž jsem byla součástí, tudíž si to beru osobně...

  superkarma: 0 27.09.2008, 17:33:45

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [97] shb [*]

  meander, aja22, evaFl: když příjde paní ke skupince lidí a zeptá se, tak mluví na tu skupinku lidí a potažmo na jednotlivce...tudíž se to týkalo každýho v tý skupině...včetně mně... nevím co k tomu dodávat...
  EvaFl83: mluvím - že my vlastníme nemovitosti- tím myslím my=ti lidé pro které pracuji, ale o práci nikdy nepíšu nic podrobného, nevím proč bych tu měla hned všechno vykecávat- to není můj styl

  superkarma: 0 27.09.2008, 17:32:01
 2. avatar
  [95] Vivian [*]

  OlgaMarie: přátele bych dala do uvozovek Člověk v takových situacích pozná lidi...

  superkarma: 0 27.09.2008, 09:18:06
 3. avatar
  [94] OlgaMarie [*]

  To jsou tedy sny. Opravdu stojíte o to být milionářkou? Uvědomujete si, jak radikálně by se vám změnil život? A okruh přátel?

  superkarma: 0 27.09.2008, 07:54:07
 4. avatar
  [93] haluška [*]

  shb: 2 mega? 1. armáda. 2. bezpečnosť. 3. cigáni.... a stačí! no nie ?

  superkarma: 0 27.09.2008, 01:51:43
 5. avatar
  [92] Suzanne [*]

  Chci, už na tom pracuju a daří se Investuji do rozvoje firmy, abych zvětšila cifru Jisté formy charity konám, ale myslím zase jenom na sebe - dělám to, co mně dělá radost.

  superkarma: 0 27.09.2008, 01:34:19
 6. avatar
  [91] haluška [*]

  chcem byť milionárkou, kto by nechcel v dnešnej dobe?Ako by som ich investovala? Pšt, to je tajomstvo. A či by som myslela na niekoho iného? To záleží na tom koľko cifier by bolo pred tými šiestimi nulami

  superkarma: 0 27.09.2008, 00:56:48
 7. avatar
  [90] Eva_CZ [*]

  shb: co si to vůbec dovoluje mně takto oslovovat? jakým právem obviňuje? proč se nezeptá báby co sedí vedle ní...prostě proto, bába je holt bílá....takže asi tak

  Takze ta baba oslovila KOHO?

  superkarma: 0 26.09.2008, 23:18:15
 8. avatar
  [89] Eva_CZ [*]

  idiska: sorac.

  superkarma: 0 26.09.2008, 23:17:19
 9. avatar
  [88] Vivian [*]

  shb: "add" se píše s jedním d

  superkarma: 0 26.09.2008, 21:21:36
 10. avatar
  [87] idiska [*]

  jinak k tématu:
  1) no jistě
  2) nooo...tak něco bych si uložila, aby mi narůstaly nějaké úroky, že...pak bych jela na pozanávací zájezd do Egypta ...za předpokladu, že bych ty penízky třeba vyhrála nebo podobně, bych si pak založila nějakou menší firmu, abych se nenudila ...ale kdybych je získala prací, pak bych si je zase náležitě užila...přeci jen už jsem tím svoje odpracovala...ach, to jsem se zasnila
  3) ehm, no...možná ...kecám, určitě myslela

  superkarma: 0 26.09.2008, 21:12:33
 11. avatar
  [86] idiska [*]

  Eva_Fl: ješto to opisuj, abych to musela číst nechtě 2x

  shb: ty jsi hlavně velká kecka, co

  superkarma: 0 26.09.2008, 21:02:44
 12. avatar
  [85] idiska [*]

  shb: 76...nepoužívej moje výrazy

  superkarma: 0 26.09.2008, 20:39:19
 13. avatar
  [84] Eva_CZ [*]

  shb: že pokud-li chceme někomu porozumět, musíme vždy alespoň poznat životní dráhu toho dotyčného či dotyčných a jejich prožité zkušenosti, jelikož poznání, epistémé, každého jedince- potažmo jedinců prostupuje jejich dalším vývojem a zakládá oboustrannou vazbu mezi tím, jak vnímají a reagují na podněty s nimiž se setkávají.

  Tak proc nas tady odsuzujes? Proc se nesnazis nam nejprve porozumet?
  Vis co, neodpovidej, sedni s Zigou ke kafi a bav se se sobe rovnyma.

  superkarma: 0 26.09.2008, 18:25:12
 14. avatar
  [83] Eva_CZ [*]

  shb: psala jsi, ze v PRACI jsi stanovovala vysi najemneho - mame ti to zase dohledat?
  Kdyz vlastnis nemovitosti, proc si nemuzes dovolit otevrit obchod?
  To mi taky neni jasne.
  A ze jsi cigoska je mi ale vazne uplne jedno, protoze jsi MOZNA jedna z tech slusnejsich. Mozna. Ale kecas a kecas a kecas. On te tady ma nekdo rad? KDO?
  Umim respektovat jiny nazor a za picovinu se umim i omluvit. Predtstav si. Vlastne ty si nepredstavis, jelikoz ti padla a doma PC nemas...

  superkarma: 0 26.09.2008, 18:23:15
 15. avatar
  [82] Eva_CZ [*]

  a z vlastní zkušenosti ti můžu říct že když nastoupím do tramvaje a příjde ke mně debilní ženská kterou huba nebolí když se ptá neukradli jste mi náhodou peněženku? tak to mám sto chutí ji zabít....co si to vůbec dovoluje mně takto oslovovat? jakým právem obviňuje? proč se nezeptá báby co sedí vedle ní...prostě proto, bába je holt bílá....takže asi tak

  superkarma: 0 26.09.2008, 18:18:27
 16. [81] mindulinka [*]

  shb zase perlí, co???
  Že jí to už není trapný, dávat najevo svojí hloupost veřejně a ještě se za ní prát. Holt srážka s ploštěnkou je nejhorší.

  superkarma: 0 26.09.2008, 17:49:31
 17. avatar
  [80] Meander [*]

  Nebo spíš "kolik tě je?"

  superkarma: 0 26.09.2008, 17:05:42
 18. avatar
  [79] Meander [*]

  shb: Nikoliv. Nedává to smysl. Kolik vás je?

  superkarma: 0 26.09.2008, 17:05:08
 19. avatar
  [77] shb [*]

  a myslím, že jsem to dostatečně vysvětlila tady:
  http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=40144&id=5&zobrazit=vse

  superkarma: 0 26.09.2008, 16:58:30
 20. avatar
  [76] shb [*]

  (tzn. VY- jako víc lidí...) kapišto?

  superkarma: 0 26.09.2008, 16:53:41
 21. avatar
  [75] shb [*]

  Meander: ....a zeptá se: neukradli....

  superkarma: 0 26.09.2008, 16:52:20
 22. avatar
  [74] Meander [*]

  http://www.zena-in.cz/rubrika.asp?idc=38850&id=5&zobrazit=vse
  Př. 103

  superkarma: 0 26.09.2008, 16:42:11
 23. avatar
  [72] shb [*]

  http://www.blisty.cz/art/30461.html

  superkarma: 0 26.09.2008, 15:06:15
 24. avatar
  [71] shb [*]

  alice.cooper:
  ....Celkové příjmy ve výši 923,1 mld. Kč byly plněny na 103,8 % rozpočtu po úpravách ....ano máš pravdu chybí 77 do bilionu...

  http://www.zmenyprobudoucnost.cz/prectete-si/media/pristi-rok-stat-utrati-pres-bilion-korun.aspx

  Bilion je základní číslovka, která v Evropě znamená milion milionů, 1 000 000 000 000 čili 10na12. V anglicky mluvících zemích však billion (zkratka bn) znamená 1 000 000 000, 10na9 čili naši miliardu.

  http://statnidluh.unas.cz/

  superkarma: 0 26.09.2008, 15:02:58
 25. avatar
  [70] shb [*]

  evafi- add 8 nápodobně
  add 1: česky psát umím a ještě všelijak jinak , toi neznamená, že tak budu psát tobě
  add 2: no mně jsi to nepasala a tvé příspěvky zpravidla ignoruji
  add 3: to ti věřím, tak šup do práce ne?
  add 4: to taky o něčem svědčí
  add 5: mně se neptala- jak říkám čtení ti moc nejde, oslovila víc lidí...
  add 6: tvoje věc
  add 7: jasně jak jinak
  add 9: ta mně vůbec nebere, maximálně její přírodní krásy.. já miluju anglii...
  add 10: to by tě zajímalo viď? ale na tebe já víš co, a lidi se kterými se tu bavím o mně něco ví, ale i tak spousta lidí (evidentně kromě tebe) umí respektovat názor někoho jiného, aniž by měly přesná data co je kdo zač....

  jo s tím čtením jsi na tom fakt bídně: pacoše nevozím- vozila jsem někdy v 90tejch na brigádě, návrh na deregulaci nepřipravuju, ale jelikož vlastníme nějaký nemovitosti musíme zvýšit nájemný od novýho roku a nájemníkům to dát samozřejmě vědět do konce září, tudíž mám trochu přehled o cenách a že chci otevřít obchod? to chci a co jako -je to můj sen...dvě hovna

  superkarma: 0 26.09.2008, 14:55:08
 26. [69] alice.cooper [*]

  Eva_Fl: to je skoro na pivo

  superkarma: 0 26.09.2008, 14:47:07
 27. [68] alice.cooper [*]

  Státní rozpočet na rok 2008 byl schválen Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR zákonem č. 360/2007 Sb. ze dne 5. prosince 2007, který stanovil příjmy ve výši 1 036,5 mld. Kč, výdaje ve výši 1 107,3 mld. Kč a schodek ve výši 70,8 mld. Kč. V rozpočtu po změnách (k 30.6.2008) došlo v celkových příjmech a výdajích ke změnám. Po úpravách stanovil rozpočet celkové příjmy ve výši 1 040,6 mld. Kč, celkové výdaje 1111,9 mld. Kč a schodek 71,3 mld. Kč. Ke zvýšení rozpočtovaného schodku došlo na základě § 2, odst. 2 zákona o státním rozpočtu.

  Podle údajů na účtech Ministerstva financí vedených v ČNB dosáhly k 31. srpnu 2008 celkové příjmy státního rozpočtu 691,4 mld. Kč, celkové výdaje 686,1 mld. Kč a přebytek hospodaření 5,3 mld. Kč (v srpnu 2007 vykázán přebytek 22,2 mld. Kč).

  superkarma: 0 26.09.2008, 14:46:39
 28. [67] alice.cooper [*]

  shb: a kde tam vidíš ty bilióny lásko?

  superkarma: 0 26.09.2008, 14:46:18
 29. avatar
  [66] Eva_CZ [*]

  Státní rozpočet České republiky na rok 2006 byl schválen zákonem č. 543 ze dne 2. prosince 2005. Jeho příjmy byly stanoveny částkou 884,4 mld. Kč, výdaje částkou 958,8 mld. Kč a schodek částkou 74,4 mld. Kč.

  superkarma: 0 26.09.2008, 14:46:13
 30. avatar
  [65] Eva_CZ [*]

  * omluva za preklepy, uz mazu...

  superkarma: 0 26.09.2008, 14:45:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme