Bondage, tedy erotické svazování se, je ve svém základu nenáročná praktika, kterou může doma vyzkoušet prakticky každý. Ale existují i mistrovské stupně. V japonsku je bondage dokonce uměním!

bondage

Vzrušuje vás představa, že jste při erotických hrátkách plně v moci svého partnera? Že si vás připoutá k rámu postele, nebo vám šátkem sváže ruce za zády? Takové představy jsou docela normální a jejich realizace může krásně zpestřit milostný život. Erotické svazování, tedy bondage, patří mezi jednu ze základních BDSM praktik (erotické praktiky založené na dominanci a submisivitě) a může být náročné i umělecké, ale zvládnou ho i začátečníci - jen je potřeba být opatrní!

Čím vázat (či poutat)

Při volbě materiálu je nejdůležitější, dbát na bezpečnost a komfort. Ať už provádíte znehybnění jen symbolické či úplné, nemělo by dojít k odřeninám, popáleninám od smýknutého provazu, ani modřinám, natož k odkrvení vázaných partií. Vhodné prostředky k vázání (a poutání) jsou...

  • Speciální vyměkčená pouta s možností uvolnění
  • Hedvábný šátek
  • Měkký bezdušový provaz

Jak vázat?

Tahle otázka má dvě roviny. Vždy samozřejmě dbejte na to, aby úvazek nebyl příliš těsný či bolestivý a uzly netlačily, ale způsob vázání je individuální záležitost. Jak již jsem napsal výše, vázat můžete „začátečnicky“, tedy jednoduše, či „mistrovsky“, tedy složitě až umělecky. Začínáte-li, nebojte se experimentovat, používejte jednoduché, snadno povolitelné uzly a úvazy jen jedné části těla (tedy spoutání nohou k sobě, či naopak roztažených nohou k rámu postele, svázání rukou...).

Více o bondage

Historicky vznikla moderní bondage v asijských státech (Čína, Mongolsko, Japonsko, Korea), kde byla zprvu používána jednak jako bojové umění, při kterém docházelo k chytání protivníka a jeho svazování a také k léčebným účelům. Léčebné vázání využívalo akupresurních bodů a soustavného tlaku na konkrétní místa speciálními uzly. V Japonsku časem přešla bojová a zdravotní bondage v bondage uměleckou - Nawa Shibiri.

Japonská umělecká bondage je velice uctívané řemeslo, které má pětisetletou tradici a její mistři „Nawakesho“ jsou uznávaní ve své kultuře tak trochu jako mistři bojových sportů. Její podtón je také erotický, což naznačují i tři základní úvazy: Shinju - vázání prsou a horní poloviny těla, Sukarabo - vázání rozkroku a dolní poloviny těla a Karada - vázání celého těla.

Moderní erotická bondage

Nejen u nás, ale v celém západním světě existují internetové i reálné BDSM a bondage kluby. Na diskusních serverech se sdílejí tisíce fotografií s technikami úvazků a různě svázanými lidmi. Nezajímavé také není, že se u nás udílí i ceny v bondage: Czech Bondage awards (POZOR: Odkaz směřuje na stránky s erotickou tématikou).

Jak jsou na tom s bondage slavní?

Různě, asi jako každý. Mezi osobnosti, které se bondage nebrání, patří například zpěvačka Klára Vytisková, která se v následujícím klipu nechala sama svázat...

Čtěte také...

Reklama