Vztahy

Chcete, aby vás ovládl? Vyzkoušejte bondage!

Bondage, tedy erotické svazování se, je ve svém základu nenáročná praktika, kterou může doma vyzkoušet prakticky každý. Ale existují i mistrovské stupně. V japonsku je bondage dokonce uměním!

bondage

Vzrušuje vás představa, že jste při erotických hrátkách plně v moci svého partnera? Že si vás připoutá k rámu postele, nebo vám šátkem sváže ruce za zády? Takové představy jsou docela normální a jejich realizace může krásně zpestřit milostný život. Erotické svazování, tedy bondage, patří mezi jednu ze základních BDSM praktik (erotické praktiky založené na dominanci a submisivitě) a může být náročné i umělecké, ale zvládnou ho i začátečníci - jen je potřeba být opatrní!

Čím vázat (či poutat)

Při volbě materiálu je nejdůležitější, dbát na bezpečnost a komfort. Ať už provádíte znehybnění jen symbolické či úplné, nemělo by dojít k odřeninám, popáleninám od smýknutého provazu, ani modřinám, natož k odkrvení vázaných partií. Vhodné prostředky k vázání (a poutání) jsou...

 • Speciální vyměkčená pouta s možností uvolnění
 • Hedvábný šátek
 • Měkký bezdušový provaz

Jak vázat?

Tahle otázka má dvě roviny. Vždy samozřejmě dbejte na to, aby úvazek nebyl příliš těsný či bolestivý a uzly netlačily, ale způsob vázání je individuální záležitost. Jak již jsem napsal výše, vázat můžete „začátečnicky“, tedy jednoduše, či „mistrovsky“, tedy složitě až umělecky. Začínáte-li, nebojte se experimentovat, používejte jednoduché, snadno povolitelné uzly a úvazy jen jedné části těla (tedy spoutání nohou k sobě, či naopak roztažených nohou k rámu postele, svázání rukou...).

Více o bondage

Historicky vznikla moderní bondage v asijských státech (Čína, Mongolsko, Japonsko, Korea), kde byla zprvu používána jednak jako bojové umění, při kterém docházelo k chytání protivníka a jeho svazování a také k léčebným účelům. Léčebné vázání využívalo akupresurních bodů a soustavného tlaku na konkrétní místa speciálními uzly. V Japonsku časem přešla bojová a zdravotní bondage v bondage uměleckou - Nawa Shibiri.

Japonská umělecká bondage je velice uctívané řemeslo, které má pětisetletou tradici a její mistři „Nawakesho“ jsou uznávaní ve své kultuře tak trochu jako mistři bojových sportů. Její podtón je také erotický, což naznačují i tři základní úvazy: Shinju - vázání prsou a horní poloviny těla, Sukarabo - vázání rozkroku a dolní poloviny těla a Karada - vázání celého těla.

Moderní erotická bondage

Nejen u nás, ale v celém západním světě existují internetové i reálné BDSM a bondage kluby. Na diskusních serverech se sdílejí tisíce fotografií s technikami úvazků a různě svázanými lidmi. Nezajímavé také není, že se u nás udílí i ceny v bondage: Czech Bondage awards (POZOR: Odkaz směřuje na stránky s erotickou tématikou).

Jak jsou na tom s bondage slavní?

Různě, asi jako každý. Mezi osobnosti, které se bondage nebrání, patří například zpěvačka Klára Vytisková, která se v následujícím klipu nechala sama svázat...

Čtěte také...

   
09.11.2011 - Ona s ním - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [9] luchud [*]

  nevím tohle mě neláká

  superkarma: 0 24.11.2011, 20:43:53
 2. [8] Rikina [*]

  Ehm - nevíte někdo, kde by byl k sehnání takový šikovný Japonec? Sml58 Sml57 To by mohla být velmi zajímavá zkušenost....

  superkarma: 0 09.11.2011, 22:32:54
 3. avatar
  [7] femme [*]

  tak tohle není nic pro mě Sml23 Sml24

  superkarma: 0 09.11.2011, 22:16:34
 4. avatar
  [6] Tulinka [*]

  Dobrý tip na vánoční dárek Sml57

  superkarma: 0 09.11.2011, 18:44:16
 5. avatar
  [5] Lukáš Čejka [*]

  luneta — #4 tak zkus nadavat treba policistum, oni te pak spoutaj Sml54

  superkarma: 2 09.11.2011, 17:43:44
 6. avatar
  [4] luneta [*]

  já bych připoutaná být chtěla,ale manžel by do toho nešel

  1. na komentář reaguje Lukáš Čejka — #5
  superkarma: 0 09.11.2011, 16:38:55
 7. avatar
  [3] bonda [*]

  Zažila jsem už několik partnerů, kteří se chtěli nechat ode mě svázat. Mě to teda nevzrušuje, ale nepovažuji je za úchyly. Myslím, že by se hodně žen divilo, kdyby jim jejich partneři na rovinu řekli, po čem touží. Ačkoliv každý z nás jsme v něčem určitě úchylní...Sml80

  superkarma: 2 09.11.2011, 13:33:55
 8. avatar
  [2] Mickey Mouse [*]

  JankaAnna — #1 Proč ne? Když se to umí, je to naprosto bezpečné a přitom hodně vzrušující Sml58

  superkarma: 0 09.11.2011, 11:57:44
 9. avatar
  [1] JankaAnna [*]

  "... tudy ne, přátelé." ... tak tudy rozhodně ne!

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #2
  superkarma: 0 09.11.2011, 11:50:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme