Poslední příspěvek k dnešnímu tématu nám dnes poslala čtenářka Dominika. Moc jí za dopis děkuji! Dominika si myslí, že by na nebezpečí rakoviny prostaty měla mužské více upozorňovat především média, a potom samozřejmě i jejich partnerky, matky...

O Movemberu jsem se něco málo dozvěděla už minulý rok, kdy ukazovali v televizi známé muže, kteří si nechají růst knír. A tento rok jsem Movember zaznamenala na Facebooku. Myslím,že můj partner o téhle akci asi nic neví ,přesto už delší dobu pěstuje „fousky“ a mě se to moc líbí :) Nevím jaký dopad má tato akce na populaci mužů, ale myslím si, že se jich díky tomu rozhodne jít na vyšetření více než obvykle. Podle mě by muži na své zdraví dbát měli, stejně jako ženy. Znám pár chlapů (jestli se jim tak dá říkat) co trpí hypochondrií,takže o své zdraví se starají více než o cokoliv jiného a naopak znám i spoustu žen, které na své zdravé úplně zapomínají.

Způsob jak upozornit na riziko prostaty je jednoduchý... Více propagace, tak jako u rakoviny prsu. Lidé přece čtou každý den noviny, lifestylevé články na internetu, navštěvují e-maily a sociální sitě, tak proč se nazměřit právě na tyto oblasti?

S rakovinou prostaty v rodině zkušenosti nemám, ale s rakovinou jako takovou již ano a musím říct, že zážitek to rozhodně nebyl příjemný, proto budu taky dbát na to ,aby můj partner a do budoucna syn, kterého čekám, dbali na své zdraví a nejen toho co se týče rakoviny.

Dominika

Pozn. redakce: Text neprošel redakční korekturou.

V redakci nás dnes zajímalo:

  • Víte, co je Movember? Slyšely jste už o této charitativní akci?
  • Drží váš partner Movember? Nechává si narůst knír?
  • Myslíte si, že muži, kteří si v rámci akce nechávají narůst knír, skutečně půjdou i na preventivní vyšetření kvůli rakovině prostaty?
  • Měli by podle vás muži více dbát o své zdraví?
  • Líbí se vám akce Movember? Přijde vám to jako dobrý nápad?
  • Napadá vás nějaký jiný způsob, jak by se dalo na hrozbu rakoviny prostaty upozornit?
  • Máte s tímto onemocněním zkušenost z vlastní rodiny?
  • A co váš partner – dbá o své zdraví? Bojí se rakoviny prostaty? Nevadí mu jít na preventivní prohlídku?

Jednu odvážnou „pisatelku“ za její příspěvek (ideálně o rozsahu cca deseti řádků) už za chvíli odměním pěkným balíčkem. Vyhraje pro svou drahou polovičku šampon proti lupům a mastným vlasům Schauma a bělicí zubní pastu Vademecum! K dnešnímu tématu mi už, prosím, dopisy neposílejte. Děkuji, krásné odpoledne, Petra.

tab

 

Reklama