Bulvár

Charita. Přispíváte, nebo je to pro vás cizí pojem?

Dnes je šestého ledna, Tři králové a možná jste v ulicích vašeho města či obce potkali stylizované postavy Kašpara, Baltazara, Melichara s pokladničkami. Dali jste jim nějakou tu korunu na dobročinné účely, nebo jste se jim raději obloukem vyhnuli?

Ano, podobných sbírek je spousta, a většinou nám nedá, abychom nevylovili v peněžence alespoň pár drobných. Právě v těchto dnech jsem slyšela v radiu, že Češi jsou velmi empatičtí a na charitu přispívají rok od roku víc. To je potěšitelné že?

Charita

Tím spíš, že k mnoha štědrým, empatickým a soucitným patříte i vy, milé čtenářky. Jistě si pamatujete na sbírky pro nadaci Život dětem, díky jimž jste pomohly dvěma postiženým chlapcům Románkovi a Kristiánkovi

Čtěte také:

Jaké to je vychovávat těžce postižené dítě

Skládáme se na další postižené dítě

Díky těmto reportážím jsem měla možnost poznat blíže rodiny, ve kterých se starají o postižené dítě. O to víc mě zaráží, nebo spíš štve, jak se k těmto lidem staví stát. Kompenzační pomůcky pro postižené (v tomto případě děti) jsou tak drahé, že o ně musí rodiče prosit. Místo, aby byly samozřejmostí a podporovaly se rodiny, které se svých dětí nevzdaly a příkladně se o ně starají.

Pomůžou většinou lidé, kteří dají ze svého mála, zatímco se rozdávají miliony na odměny státním úředníkům.

Zřejmě to legislativa neumožňuje, ale proč se alespoň část těchto prostředků neuvolnila pro handicapované a nemocné děti? Proč se stát spoléhá na dobrodiní svých občanů, a jinde rozdává plnými hrstmi? To mi hlava nebere.

A tak dál budu přispívat na Světlušku, Ligu proti rakovině či na Tříkrálovou sbírku

Jak jste na tom s charitou vy, milé ženy-in?

 • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
 • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
 • Kdy jste naposledy přispěla na charitu? Proč?
 • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
 • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino.

cb

   
06.01.2014 - Společnost - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] ellienka [*]

  ráda pomohu (a pomáhám) jiným způsobem, peníze nedávám a dávat nebudu.

  superkarma: 0 07.01.2014, 08:16:13
 2. avatar
  [3] Evininka [*]

  Na tříkrálovou sbírku přispívám již několik let,jsme věřící rodina.Vždy před kostelem stojí koledníci s kasičkou a pěkně zpívají.Je radost jít k nim a dát pár korun.Je to přece na dobrou věc.Sml16Dále přispíváme na různé fondy a nadace ,Sml16jen mi je líto že nemohu dávat více,jsme totiž důchodci a tak aspoň trochu pomáháme potřebným.

  superkarma: 0 07.01.2014, 00:21:59
 3. [2] Karotka [*]

  Bohužel, jako senior si nemohu dovolit peníze rozdávat, zejména, když náklady na udržení zdraví každoročně stoupají. Takže pokud možno věnuji svůj osobní čas. V říjnu 2013 jsem byl jako průvodce tři týdny s slepým klientem v Polsku, přičemž jsem využil i svou znalost polštiny. Dva roky jsem pracoval jako průvodce pro Tyflocentrum Praha, doprovázel jsem několik slepých chlapců na nádraží při odjezdu na víkend a při jejich nedělním návrartu. Se slepci jsem byl i o prázdninách, přičemž jsme s nimi byli na kánoích na Orlici a z dalších sportů jsem se jim věnovali při jízdě na tandemech. Večer bylo několik posezení při ohni.

  superkarma: 1 06.01.2014, 21:40:42
 4. avatar
  [1] navia [*]

  S Tříkrálovou sbírkou jsem několik let po sobě chodila jako vedoucí skupinky. Loni jsem ležela v nemocnici a letos jsem to nějak nezvládla. Domů ke mně králové nepřišli, takže jsem jim poslala aspoň DMS.

  superkarma: 0 06.01.2014, 10:07:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme