Děti v dětských domovech jistě dlouho nezapomenou na letošní Vánoce. Jen za první měsíc charitativního projektu S Bertíkem za dětským úsměvem se pro ně podařilo vybrat rekordní částku převyšující 5 milionů korun.

„Již po prvním měsíci konání letošního projektu jsme překonali částku 5 milionů korun, což je suma, které jsme téměř dosáhli za celý loňský ročník,“ informuje Lenka Rogerová, ze společnosti AHOLD Czech Republic, která má projekt na starosti. Za sedm let své existence vynesli Bertíci téměř 26 miliónů korun.

Většina dětských domovů se chystá získané peníze použít na zpříjemnění pobytu svých dětí. Některé domovy tak opraví dětské hřiště, jiné dovybaví počítačovou učebnu, zájem je i o lyžařské či vzdělávací zájezdy pro děti. „Díky letošní sbírce budeme moci naše děti vypravit na jarní vzdělávací pobyt s výukou angličtiny do Velké Británie,“ říká ředitel pražského Dětského domova v ulici Jana Masaryka Jan Smolka.

Podobně smýšlí i ředitel Dětského domova v Klánovicích Petr Nejezchleba: „Nápadů na využití těchto peněz je mnoho, ale nejraději bychom peníze využili na zdokonalování výuky cizích jazyků.“

Rekordní částku letos dostanou děti v obtížných životních situacích ve všech regionech ČR. „Spolupracujeme s organizacemi ve všech regionech. Celkem se jedná o finanční podporu 129 ústavů ve 106 městech v zemi,“ doplňuje Rogerová.

Přesný seznam organizací, které výtěžek charitativního projektu převezmou, a měst v nichž projekt probíhá, najdete na internetové adrese www.ialbert.cz

Reklama