Bulvár

Charakteristika znamení zvěrokruhu – Beran, Býk

V této části našeho astrologického seriálu se budeme podrobněji zabývat jednotlivými znameními ekliptiky, zejména z hlediska jejich psychologické charakteristiky.

Beran

Beran je prvním znamením ekliptiky.
Slunce vstupuje do znamení Berana 21. března a na severní polokouli nastává astronomické jaro.
Beran je znamením základním a ohnivým, jeho vládce je Mars.
Berani bývají odvážní, impulsivní, agresivní a asertivní. Mají energie na rozdávání. Jsou rozhodní a jejich rozhodnost někdy hraničí se zbrklostí. Je zřejmé, že co se týče temperamentu, mají sangvinické až cholerické sklony.
Berani neváhají rázně a tvrdě prosazovat svůj názor. Pokud se rozhodnou bojovat za práva slabých a utlačovaných, činí tak s veškerou rozhodností své ohnivé letory.
Pokud mají dojem, že se někde děje bezpráví, pouštějí se do boje bez ohledu na přesilu, i bez ohledu na možné následky svého jednání.
Bezelstnost a naivita dokreslují jejich povahové rysy.
Je zřejmé, že Berani se výtečně uplatní v povoláních, které svým charakterem odpovídají odvaze a bojovnosti Marta – tedy především jako vojáci a policisté, sportovci, pionýři a průkopníci.

Mezi slavné Berany patřil například herec Marlon Brando, americký spisovatel a dramatik Tennessee Williams, slavný německý železný kancléř Otto von Bismarck, nebo bývalý státní tajemník USA Dean Acheson.
Velmi typickým Beranem byl i bývalý nejvyšší sovětský představitel Nikita Sergejevič Chruščov. A velmi typickou Beranicí je i naše mnohonásobná Zlatá slavice Lucie Bílá.

Sovětský vůdce v letech 1953–1964 Nikita Sergejevič Chruščov mnohokrát prokázal, že je typickým Beranem. V roce 1962 nepromyšleně umístil sovětské rakety na Kubě, což vedlo k nejvážnější krizi v dějinách studené války.
Rovněž bývalý státní tajemník Dean Acheson reagoval na Kubánskou krizi jako typický Beran: doporučoval zničení sovětských raketových základen leteckým úderem následovaným invazí na Kubu.
Lucie Bílá svým temperamentním a optimistickým vystupováním dokazuje, že je Beranice tělem i duší.

Býk

Slunce vstupuje do znamení Býka 19. nebo 20. dubna.
Býk je pevným zemním znamením. Jeho vládkyní je Venuše – Jitřenka.
Býci jsou praktičtí, mají smysl pro peníze a hmotné statky obecně, jsou šetrní a konzervativní. Jsou vytrvalí, stálí a trpěliví. Rovněž důslednost patří mezi jejich typické vlastnosti.
Jejich vztah ke hmotě jim propůjčuje i tělesnou smyslnost.
Vláda Venuše propůjčuje Býkům umělecké sklony nebo alespoň vztah k umění.

Býci jsou věcní a nepříliš dramaticky projevují své emoce. Jako všechna zemní znamení jsou mimořádně skeptičtí, zejména vůči všemu, co zavání záhadami a tajemnem (Býk tyto věci zpravidla nazve šarlatánstvím). A velice obtížně se nechají přesvědčit i o výhodách nejrůznějších inovací.

Býci se uplatní v povoláních, které vyžadují smysl pro peníze, šetrnost a praktickou inteligenci. Tedy jako bankéři, obchodníci, ekonomové nebo správci majetku. Rovněž jsou lékaři a zemědělci.
Mezi slavné Býky patřili Karel Marx a Vladimír Iljič Lenin (otázky spojené s majetkem hrály hlavní roli v životě a díle těchto dvou představitelů marxismu – leninismu).
Slavným českým Býkem byl i císař Karel IV. Rovněž tento muž projevil v praktických otázkách mimořádnou prozíravost, stejně jako později císařovna Marie Terezie, další slavná Býčice.
Vlastnosti znamení Býka zabarvují i dílo zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Slavnou osobností ve znamení Býka je i americká herečka a později velvyslankyně Shirley Templeová. Mezi naše, české a novodobé Býky patří například režisér Karel Kachyňa nebo herečka Dagmar Patrasová.
Ale Býci mají i umělecké sklony. Shirley Templeová a Dagmar Patrasová jsou toho zářným příkladem

http://sweb.cz/cernaluna

         
   
19.01.2004 - Společnost - autor: Václav Janoušek

Komentáře:

 1. [43] Asdareel [*]

  Sagitarius_ka: Černá Luna v astrologickém smyslu je druhé ohnisko elipsy lunární dráhy okolo Země (v tom prvním je Země). Výkladově znamená zklamání, pády a možní životní rizika (například ženy s Černou lunou v 5. domě si musí dát pozor na riziko potratu apod.) Rovněž znamená náš stín, temnou stránku naší duše. Další význam je mytologický. ČL bývá ztotožňována s Adamovou první ženou Lilith. Bůh stvořil Lilith z ohně, zatímco Adam byl ze země. Adam svoji první ženu nesmírně miloval, ale ona jím opovrhovala a unikala mu. Posléze od něj odešla úplně. Rodila děti démonům a Bůh ji trestal tím, že tyto děti nechával vraždit. Bůh pak stvořil pro Adama novou ženu - Evu, tentokrát již ze žebra Adamova, čímž zajistil to, že Eva byla Adamovi podřízená. Ale Adam stejně nikdy nepřestal milovat Lilith.

  superkarma: 0 21.01.2004, 09:43:48
 2. avatar
  [42] Olina [*]

  Presne tak, zalezi i na ostatnich planetach, jejich postaveni se urcuje podle dne, hodiny a mista narozeny. A taky na Mesici, kterej je u zen docela hodne dulezitej, jak mi rekl astrolog. Ja sama kolikrat zjistila, ze byci charakteristika na mne az tak nesedi, napr. tim, ze byk ma rad pohodli domova a ja jsem hrozne rada nekde venku. Astrolog rekl, ze mam Mesic ve strelci a ten je prave takovej rad ven, kdyz ma ve znaku letici sip, bylo mi to jasny. Jo jinak ja jsem byk a beran a nekdy se ty nase tvrdy hlavy potkaj. Ale oba doufame, ze to vzdycky zvladnem a

  superkarma: 0 20.01.2004, 08:55:13
 3. avatar
  [38] Vivian [*]

  Asdareel: díky Ne, kurz astrologie si dělat nechci, ani chápat význam jednotlivých prvků Nechám to odborníkům.
  Samozřejmě vím, že k tomu, abychom mohli udělat opravdu objektivní rozbor, potřebujeme znát celý horoskop dotyčného jedince, jen jsem chtěla říct, že mi vadí, jak se ta charakteristika zevšeobecňuje a většina lidí (astro-laiků) si pak tyhle vyčtené vlastnosti promítne šmahem na všechny jedince daného znamení. A pak slyšíte:
  "Ty seš Štír, ty seš určitě děsnej erotoman." nebo
  "Panny jsou prej děsný puntičkáři, to s ním nebude určitě k vydržení..."

  a podobné hlášky (navíc často o lidech, které vůbec neznají)
  Takže já jsem povětrná nevěrnice a basta.

  superkarma: 0 19.01.2004, 16:01:54
 4. [37] Asdareel [*]

  Vivian (34): Již několikrát jsem tu předeslal, že k tomu, abychom mohli udělat opravdu objektivní rozbor, potřebujeme znát celý horoskop dotyčného jedince. A to samé platí i pro partnerské horoskopy. Pokud si přeješ, na mých astrologických stránkách http://sweb.cz/cernaluna najdeš on line kurz astrologie, kde jsou detailně popsány významy jednotlivých prvků (planet, ascendentu apod...) ve znameních a domech. Rovněž tam nalezneš ukázky osobních i partnerských horoskopů, takže si budeš moci udělat i obráze o tom, jak se dělá syntéza dotyčných vědomostí. Smyslem tohoto seriálu není suplovat vědecké učebnice astrologie, podobně jako si články například o dietách nekladou za cíl suplovat dietologické učebnice.

  superkarma: 0 19.01.2004, 15:01:51
 5. avatar
  [35] Vivian [*]

  btw.- ještě k tomu, jaká znamení se k sobě tzv. "hodí" a která zase ne... O tom jsem si už taky přečetla spoustu "chytrých" článečků, ale nejspíš v nich něco chybělo, protože vztah s člověkem, který se ke mě "úžasně hodil" se mi, coby nefunkční, rozpadl a nyní žiji delší dobu v naprosto šťastném a harmonickém svazku s člověkem, který se ke mně "vůbec nehodí"

  superkarma: 0 19.01.2004, 14:36:03
 6. avatar
  [34] Vivian [*]

  Já bych teda brala tyhle charakteristiky s rezervou, protože na mě sedí ta moje tak z 60%. Jsem Vodnář a čtu si o sobě, jak jsem úžasně společenská, ale spíš do větru, a že vztahy pro mě neznamenají závazek a manželství neznamená, že zůstanu věrná jednomu muži, a že z rozchodu se většinou rychle oklepu. Blbost, blbost, blbost, jedna na druhou. A takových je víc.
  Tyhle charakteristiky jsou dost obecné a moc na ně nedávám, beru je s rezervou a rozhodně netvrdím, že pokud si o někom zjistím, jaké je znamení a pak si o něm v nějakém populárním časopise přečtu charakteristiku, že ho dobře znám. Většinou to jsou, jak říkám, hodně obecné věci a na spoustu lidí jejich "charakteristika" vůbec nesedí. Ale už se těším, jak si tady o Vodnářích zase přečtu, jak to jsou úžasně společenští lidé...

  superkarma: 0 19.01.2004, 14:32:07
 7. avatar
  [33] laskonka01 [*]

  aveis: a co bys řekla spojení beran a beran:o))) někdy je to k nevydržení:o))

  superkarma: 0 19.01.2004, 13:46:39
 8. avatar
  [32] Drahuška [*]

  Lucie Bílá - pionýrka s beranicí!

  superkarma: 0 19.01.2004, 13:43:05
 9. [31] Asdareel [*]

  Všem: Původně jsem chtěl po skončení charakteristik zařadit astrologickou charakteristiku jednotlivých planet, potom domy a aspekty a pak až teprve partnerské vztahy. Vidím ale, že o partnerské horoskopy je takový zájem, že po skončení charakteristik jednotlivých znamení zařadím charakteristiky toho, jak se jednotlivá znamení k sobě hodí

  superkarma: 0 19.01.2004, 10:20:50
 10. [28] Asdareel [*]

  Sagitarius_ka (18): Velmi rád bych si s tebou o tom popovídal. Chceš-li, napiš mi na můj email, budu rád

  superkarma: 0 19.01.2004, 10:11:01
 11. [27] Asdareel [*]

  Charmed (26) Spojení Býk - Rak se obecně považuje za pozitivní. Ovšem k tomu, aby bylo možné usoudit, jak se ti dva k sobě budou hodit, je třeba provést podrobnou analýzu celého partnerského horoskopu. V tomto seriálu budeme o partnerských vztazích a o tom, jak se k sobě jednotlivá znamení hodí, pojednávat, nicméně podrobný popis partnerských horoskopů přesahuje rámec tohoto seriálu.

  superkarma: 0 19.01.2004, 10:09:28
 12. avatar
  [26] Charmed [*]

  Kamarádka si našla raka a sama je býk (i když ne vše, co je tu popsáno na ni sedí )... jak to klape těmto znamením? Ví někdo?

  superkarma: 0 19.01.2004, 09:58:52
 13. avatar
  [25] Hannah01 [*]

  Ono záleží na postavení všech planet (slunce se v horoskopech bere jako planeta, ne hvězda). Jsem sice narozená v býku, ale díky postavení ostatních planet miluji změny, cestování, mystiku, nesnáším ekonomii a veškeré papírování a neušetřím ani korunu (což dnes není tak složité...). Můj manžel je lev a žijeme spolu již 10 let v pohodě, až na občasné neshody, které jsou všude. Nechala jsem si udělat osobní horoskop a ten opravdu sedí.

  superkarma: 0 19.01.2004, 09:49:47
 14. [22] Asdareel [*]

  Žábina (19): Ono záleží na celém horoskopu a žádné dva horoskopy nejsou stejné. Například Beran s Lunou v Rybách bude jiný, než Beran s Lunou v Kozorohu apod...

  superkarma: 0 19.01.2004, 09:31:52
 15. avatar
  [21] Doubravka [*]

  U nás doma já a přítel býci, dítě lev , někdy je to na mašli

  superkarma: 0 19.01.2004, 09:09:21
 16. avatar
  [19] Žábina [*]

  Mám manžela býka a vše na něj perfektně sedí...oba synové jsou berani...a každý je jiný...

  superkarma: 0 19.01.2004, 08:55:46
 17. avatar
  [17] Andula [*]

  zn0uz4: tak nějak jsem si to o býcích myslela :)) Mám doma jednoho býčka juniorka, takže u něj tyhle vlastnosti pozoruju taky.

  superkarma: 0 19.01.2004, 08:44:45
 18. avatar
  [13] mufly [*]

  Hrdě se hlásím, že nejen ikonkou jsem beran.o)))) Mamka si neustále stěžuje na moji povahu, že jsem paličatá - včera jsem ji řekla, že jsem se měla tedy narodit dřív.o)))) nebo později.o) když se ji moje znamení nelíbí.o)

  superkarma: 0 19.01.2004, 07:47:22
 19. avatar
  [12] Jupíí [*]

  Bugdolova: my jsme taky berani manželé... , a dceru máme býka, (syna vodnáře) ... člověk přežije všechno

  superkarma: 0 19.01.2004, 07:25:34
 20. avatar
  [11] aninas [*]

  Irka1: No jejej, devce! To bylo akci, o ktere jsi prisla

  superkarma: 0 19.01.2004, 07:14:29
 21. avatar
  [10] Lotka [*]

  Já jsem taky bejk

  superkarma: 0 19.01.2004, 06:44:05
 22. avatar
  [9] Irka1 [*]

  aninas: vazne jsem nic takoveho nebyla. Ani pionyr, ani pionyrka, ani svazak - NIC. Deda tvrdil, ze komunisty podporovat nebudeme. Myslis, ze jsem o hodne prisla?

  superkarma: 0 19.01.2004, 06:05:11
 23. avatar
  [8] aninas [*]

  Irka1: TEDA Irko, tos mne nemile prekvapila Jsem z toho uplne konsternovana, zes nebyla pionyr.
  Ani pionyrka?
  Ani takova malinkata?
  No to mam hada ....

  superkarma: 0 19.01.2004, 05:45:43
 24. avatar
  [6] Irka1 [*]

  He, mezi "slavne berany" patrim i ja.
  Skoda, ze jsem ale nikdy nebyla pionyr, kdo vi kde ja uz mohla byt...

  superkarma: 0 19.01.2004, 04:06:21
 25. avatar
  [5] zn0uz4 [*]

  Sanya: spis bych rekl, ze je byk konzervativni ve svem chovani a miste ziti.. ale napr. co se techniky tyce... rad vyzkousim vsechno nove, ale menit zazite navyky.. nikdy :))

  andula: to mozna ano - a vis proc? protoze hleda to nejlepsi na vsech variantach...ale pak si za svym rozhodnutim jiste stoji, a nenecha se jen tak zviklat

  superkarma: 0 19.01.2004, 00:50:49
 26. avatar
  [4] Andula [*]

  zn0uz4: no ano, ale jiste mu chvili trva, nez se rozhodne :))

  superkarma: 0 19.01.2004, 00:45:04
 27. avatar
  [3] kubikm [*]

  jo, klasická beranice je Dáša Veškrnová-Havlová...

  superkarma: 0 19.01.2004, 00:22:40
 28. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  Byk jsem i treba ja :)) A taky Klement Vaclav Lothar Metternich, 15.5. narozen, v Plasich pohrben... A nerekl bych, ze byk se nenecha presvedcit o inovacich...

  superkarma: 0 19.01.2004, 00:16:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme