Chantal Poullain je známá českým divákům díky účinkování v řadě divadelních, filmových a televizních rolí, například jako nezapomenutelná královna ve filmu Šašek a královna, kde hrála po boku Bolka Polívky. Po řadě angažmá v českých a moravských divadlech ji můžete nyní vidět v pražském divadle Ungelt. Tato šarmantní Francouzka žije v České republice již 20 let. Vedle své herecké profese se věnuje charitativní činnosti - v roce 1993 založila a stále řídí nadaci Archa Chantal.

chantal

Chantal Poullain ve společnosti zpěvačky Magdy Malé

Jak se udržujete pořád v dobré kondici?
Pracuji, pořád pracuji, práce mě baví, a to je důležité. Ať je to divadlo, nadace Archa Chantal, koncerty s šansony a další projekty, které chystám, dělám je s láskou, a to mě drží.

Máte syna Vladimíra, jaký máte nyní vztah, když už je dospělý?
Úžasný vztah máme, respektujeme se. Někdy mám pocit, že on drží mě.

Radíte mu, co má dělat v životě? Kdyby byl zpěvák, vadilo by vám to?
Myslím si, že Vladimír už je dospělý člověk a bylo by lepší, kdybyste se zeptali přímo jeho. Respektuji jeho život, už má na to věk. Samozřejmě jsem jeho máma, ale také nejlepší kamarádka a ví, že si se mnou může o všem promluvit. Myslím si, že je důležité respektovat život našich dětí, a ne se neustále plést do života, umět se držet o krok zpět.

Vystupujete v divadle Ungelt s Jiřím Lábusem, jak se vám s ním spolupracuje? Stýkáte se i mimo divadlo?
Jiří je úžasný, máme přátelský vztah, hrajeme spolu, ale každý máme svůj život. A těším se na každého mého hereckého partnera.

Jak vzpomínáte na Francii? Stýská se vám po této zemi?
Celá Francie mi chybí, ale obzvlášť Marseille. Mrzí mě, že letos se tam již nedostanu vzhledem k mému pracovnímu vytížení.

Jaké víno máte vy osobně ráda?
Podle toho, co jím, růžové piju zde velmi málo, hodí se to právě k moři, k rybám piju bílé víno. Víno si vychutnávám nejraději u jídla.

Chtěla byste se vrátit nazpátek do Francie?
Zatím o tom neuvažuji, protože mám dost práce tady, ale do budoucnosti ano.

Věnujete se i nadaci Archa, proč jste ji založila?
Byla jsem vychovávána, abych pomáhala těm, kteří to potřebují. Psychika dětí se změní, když ten prostor je barevný, veselý, a snažíme se postavit v nemocnici jiný svět, kde jsou loutky, zvířátka a různé hračky pro dětské pacienty. Už jsme pomohli tisícům dětem, nadace již existuje 17 let.

Jaké akce jste letos s Archou uspořádali?
Letos byly otevřeny dva projekty Nadace Archa Chantal. Svět v oblacích pro Dětské a dorostové oddělení ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, a Pavilon pro děti a dorost v Psychiatrické léčebně Bohnice. Na příští rok už plánujeme další dva projekty.
Soustředili jsme se také na náš nadační kalendář PROMĚNY 2011, ve kterém můžete vidět Lucii Bílou, Martu Issovou, Lenku Dusilovou, Danu Batulkovou atd.
Minulý rok měl náš kalendář veliký úspěch. Dokonce získal 1. cenu v kategorii za osobité ztvárnění celebrit.

Křest nového kalendáře PROMĚNY proběhne zítra, 29. listopadu 2011, a vypraví se na něj za redakci žena-in redaktorka Dana Svobodová. V jejím čtvrtečním článku se potom dozvíte, jak to na křtu vypadalo! Můžete se podívat také na internetové stránky nadace www.archa-chantal.cz

Věříte na přírodní léčbu, třeba na magnetoterapii? Dostala jste šperk od Energetixu...
Ano, věřím. Chodím také na akupunkturu. Klasická medicína je důležitá, ale můžeme ji doplňovat medicínou alternativní. Náramek je krásný a energie je vždy potřeba.

Zpíváte krásné šansony, o čem ráda zpíváte?
O lásce, bolesti, slzách, radosti. Zkrátka o životě.

Jak jste na to přišla, že byste chtěla zpívat šansony? Chystáte nějaké CD?
Já jsem herečka a šansoniérka, nepovažuji se za zpěvačku, já vyjadřuji to, cítím v sobě, přes šansony. Doufám, že další CD se mi podaří vydat na jaře roku 2012.

Máte ráda třeba Edith Piaf nebo Hanu Hegerovou?
Ano, jsou obě úžasné zpěvačky. Ale musím se přiznat, že poslouchám spíše francouzské šansony.

Rozhovor s Chantal Poullain připravil a vedl David Novotný


  • Jak se Chantal Poullain proměnila pro kalendář PROMĚNY na příští rok se můžete podívat v dnešním článku TADY.
Reklama