Bulvár

Cestujete do Itálie? Vezměte si dobrého knižního průvodce

Vždy, když někam cestuji, beru si s sebou průvodce, abych věděla víc o zemi, kterou se chystám navštívit. Pokud cestuji „na vlastní pěst“, je pro mne dobrý průvodce velmi potřebnou knihou, rádcem, jistotou a rozšířením obzorů. Pokud se chystáte do Itálie, která je velmi oblíbenou destinací, mám pro vás dobrý tip.

Průvodce Itálií byl se mnou na mých cestách na Sicílii, na Liparské ostrovy, do Milána za nákupy, do Benátek, které byly v mrazivém březnu úplně prázdné a krásné. Letos jsem jej použila i pro cestu na Lago do Garda. Vydává jej nakladatelství Jota, více zde: Turistické průvodce: Itálie

ItálieZe všech evropských zemí je Itálie patrně tou, již lze nejobtížněji charakterizovat. Je zároveň moderní a průmyslovou zemí, ale také zemí zemědělskou, kde jsou obyvatelé silně orientováni na rodinu a jejich život je spjat s tradicemi a obřady katolické církve.

Průvodce po Itálii nabízí velmi detailní, přehledné a aktuální informace. Je rozdělen do sedmnácti kapitol, které v podstatě odpovídají administrativnímu členění země. Místopisná část je velmi podrobná, průvodce vás doprovodí nejen při prohlídkách velkých měst a známých památek, ale dostanete se s ním i do méně navštěvovaných lokalit. Jeho rady ocení milovníci historických a uměleckých památek, kterým poskytuje kromě zasvěceného popisu památek, muzeí, galerií a kulturních zařízení také aktuální informace o otevírací době a ceně vstupného.

Spokojeni budou i turisté, kteří upřednostňují putování přírodou, průvodce jim dává tipy na výlety a turistické trasy a klasifikuje je podle obtížnosti. V průvodci najdete důležité autobusové a vlakové spoje včetně aktuálních časů odjezdů a délky cesty, dále výběrový seznam hotelů, které jsou rozděleny do cenových kategorií, včetně charakteristiky jejich služeb spolu s telefonními čísly a konkrétními cenovými údaji.

Průvodce také doporučuje místa, kde se můžete dobře najíst či pobavit. Rovněž se můžete seznámit se základními údaji z historie Itálie, její architekturou a uměním. Připojen je i stručný česko-italský slovníček a seznam důležitých výrazů.

Aktualizované vydání přináší nejnovější informace. Samozřejmostí jsou kvalitní barevné fotografie i řada podrobných map.

   
05.08.2014 - Knihy - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [4] Luciáš85 [*]

  Já určitě letos zvolím Itálii. Loni jsme byli ve Španělsku což bylo fajn, ale letos se zas vrátime do Italie, už jsme se dívali na nabidku etravel.cz a máme vybráno na červenec Kalábrii. Nemužem se dočkat ten odpočinek už si zasloužime

  superkarma: 0 01.07.2015, 21:03:56
 2. [3] Majak88 [*]

  Zdravím nás letos čeká dovolená na Sicílii http://www.zkustotaky.cz/leto/evropa/italie/sicilie/giardini-naxos/sicilie-ostrov-slunce-ve-stinu-vulkanu už se moc těšime. Doufám že nám počasi dovoli podivat se k k vulkánu :)

  superkarma: 0 22.04.2015, 23:14:17
 3. [2] Helena Svatková [*]

  Ještě jsem v Itálii nebyla.Sml16

  superkarma: 0 05.08.2014, 08:22:27
 4. [1] zelenahora [*]

  Bez průvodce bych do světa nejela. Itálie je úžasná země, která stojí za to poznávat. Tohoto průvodce neznám, ale nedám dopustit na edici: Společník cestovatele. Vyšlo v ní mnoho zemí a také jen jednotlivá hlavní města. Jsou to přímo dokonalé příručky a mohu jen doporučit. Itálii už máme pěkně osahanou a polepenou záložkami.

  superkarma: 0 05.08.2014, 07:00:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme