.

Cestovní pojištění: Rozdíl v ceně více než trojnásobný

Cestování

Cestovní pojištění: Rozdíl v ceně více než trojnásobný

Pro klidné prožití zahraniční dovolené je vhodné se pojistit. Nárok na bezplatnou zdravotní péči v rámci Evropské unie je jinak velmi omezený. Srovnání časopisu TEST ukázalo, že ceny cestovního pojištění čtyřčlenné rodiny na deset dní se pohybují od 350 do 1196 Kč. Rozdíly v pojistné ochraně tomu přitom vždy neodpovídají.

V rámci Evropské unie platí dohoda o poskytnutí bezodkladné základní zdravotní péče ve stejném rozsahu, jako ji dostávají místní občané. To může v případě nemoci či úrazu znamenat povinnost úhrady spoluúčasti či dalších nákladů, a to všechno v prostředí a často i jazyce, které turista nezná.

Běžné cestovní pojištění poskytuje pro všechny běžné případy dostatečnou ochranu. Pojištěný může využít i asistenční službu, která mu pomůže překlenout i jazykovou bariéru. Některé pojišťovny ve standardu mají i různá připojištění, například pro případ ztráty zavazadel či odpovědnosti za způsobenou škodu, zpravidla ale bývají za příplatek.

Jak však ukázalo srovnání časopisu TEST, rozdíly v cenách obvykle neodpovídají rozsahu poskytnutých služeb. Ceny cestovního pojištění pro čtyřčlennou rodinu se dvěma dětmi do 15 let pro desetidenní dovolenou např. v Chorvatsku se pohybovaly při sjednání přes internet od 350 Kč do 1196 Kč. Je-li spotřebitel již klientem příslušné pojišťovny, může získat v některých případech slevu.

Nejvýhodnější sazby je možné získat u ČSOB Pojištovny, Generali Pojišťovny a pojišťovny Uniqa. „Spotřebitel by se vždy měl před jakoukoliv cestou ujistit, že na jím plánované aktivity se pojištění vztahuje bez omezení. Jinak se mu může stát, že například při úrazu na vodních lyžích by si případné náklady na ošetření musel hradit sám,“vysvětluje Karel Pavlík z časopisu TEST.

Cestovní pojištění je často přidáváno i jako doplňková služba k platebním kartám, která se někdy vztahuje i na rodinné příslušníky. Majitel karty by však v těchto případech měl pečlivě kontrolovat pojistné podmínky a limity, zda vyhovují pro danou cestu. „Setkali jsme se s případem, kdy pojištění platilo pouze tehdy, pokud cesta byla uhrazena danou platební kartou, i s tím, že pojistné limity byly významně nižší,“ dodává Pavlík.

   
29.06.2009 - Zahraničí - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] verkaH [*]

   Také jsme měli cestovní pojištění u platební karty. Vzhledem k tomu, že bydlíme blízko hranic s Německem, jezdíme často do bazénů..... a pod, nám nevyhovovalo. I s dětmi musel jet držitel karty ( já nebo manžel) a tak jsme se pojišťovali vlastně duplicitně. Tady se můžete podívat na srovnání pojištění : https://ssl.pojisteni.com/online-pojisteni/cestovni-pojisteni/

  superkarma: 0 02.07.2009, 12:38:45
 2. avatar
  [4] Linde [*]

  my se vždycky pojišťovali u Generalli, pojistné na den vyjde cca na 14 Kč za osobu (nevztahuje se ovšem na sporty jako jízda na koni, vodní lyže atd). Od loňska jsme to zkusili u Kooperativy a cena je velmi podobná. Zatím jsme plnění nepotřebovali, ale ta jistota je fajn, že na placení nejste sami. Pojišťujeme se i na jednodenní výlety na Slovensko. Maminka švagrové si při autonehodě v Itálii zmasakrovala nohu, museli ji operovat tam a byla u Generalli a nelituje - komfort, operátor kdykoliv na telefonu, v nemocnici jak viděli její pojistnou kartičku, chtěli se roztrhnout ochotou.

  superkarma: 0 29.06.2009, 21:10:03
 3. [3] FAXÍK [*]

  zajimavé  čtení a zjištění

  superkarma: 0 29.06.2009, 17:21:21
 4. avatar
  [2] Zázvorka [*]

  lenoška — #1 To gratuluji, to bylo štěstí!

  superkarma: 0 29.06.2009, 15:26:03
 5. avatar
  [1] lenoška [*]

  taky má manžel pojištění u kreditky pro celou rodinu,loni vyzkoušeno v Egyptě u dvou rodinných příslušníků a vše proběhlo mezi klinikou a bankou v pořádku dokonce ve 22 hodin večer..Sml67

  1. na komentář reaguje Zázvorka — #2
  superkarma: 0 29.06.2009, 14:57:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme