Zdraví

Cestování aneb horor jménem nevolnost!

Vždycky jsem ráda cestovala, poslední dobou se ale děsím i vzdálenosti 20 km. Ptáte se proč? Protože mám doma Lucinku (2 roky a 3 měsíce), která už v autě nedá ani vzdálenost z jedné strany Prahy na druhou. A to upozorňuji, že nemusí být nikde kolona. :)

Naše poslední cesta do ZOO mě natolik poučila, že jsem si řekla, že s tím budu muset začít něco dělat, jinak nebudeme moct jezdit na žádné výlety.

Těšila jsem se jako malé dítě, že svou holčičku vezmu do ZOO, nutno podotknouti, Luca se těšila tak, že od 5 hodin byla vzhůru a chtěla na zvířátka. Statečně jsem odolávala do osmi hodin a pak natěšená, že si užijeme pěkný den, jen já a Lucie sedla do auta a hurá za klidnou nedělí. Mé nadšení trvalo bohužel jen 10 minut. Ze zadu se ozvalo: „Maminko, bolí mě...“ a dál jen dávivé zvuky. A je to tady zase, pomyslela jsem si. Tím, že mám s Lucinkou již praxi, v klidu jsem zastavila u krajnice (no, v klidu, v Dejvicích před kulaťákem), vyndala Lucii z auta, převlékla ji, sedačku vyčistila, nasedla do auta a za odéru, který si asi dovedete představit, pokračovala dál. Už jsem byla celkem v pohodě, byla jsem šťastná, že to mám již za sebou, ale to jsem se šeredně mýlila. Než jsem zaparkovala před ZOO, Lucinka si to zopakovala ještě dvakrát. Takže jsem vystupovala z auta otrávená, smutná, když jsem viděla, jak ten malej drobek trpí, a ještě z nás čpěly kyselé šťávy na dálku. Ani první WC, které jsem s Lucií navštívila, nás moc nezachránilo.

Tak takhle nějak u nás končilo takřka 90 % všech výletů s Lucinkou. Přípravky proti nevolnosti jsem zatím Lucii dávat nechtěla, protože jsou doporučovány od 2 let. Teď již je Lucii přes dva roky a doma mám zásobu Kinedrylu. S Kinedrylem cestování zvládá v pohodě. Trošku se prospí a jsme na místě. :)

Redakční tip:

kinedryl

Cestujete s dětmi a bojíte se, že jim bude špatně? Máme pro vás tip!

Jak můžeme nevolnosti předcházet a jak ji řešit? Použijte Kinedryl®

Přípravek Kinedryl® se používá bez doporučení lékaře k předcházení a léčbě nevolnosti a zvracení při cestování dopravními prostředky (auto, vlak, letadlo, loď).
Léčivý přípravek ve formě tablet k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

 

   
02.06.2011 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] Papájka [*]

  Me byvalo po kinedrylu zle...:/ byla jsem z toho docela zoufala, protoze pri cestovani se mi bez nej taky delalo zle... V lékárně jsem pak ale objevila travel gum, což jsou žvýkačky, které mám při cestování u sebe. Po nich mi už zle není :)

  superkarma: 0 12.06.2017, 20:42:08
 2. [9] DCOlga [*]

  Kinedryl je známý už spoustu let. Pamatuju kdy byl ještě balený v plastové krabičce po  4  kusech. Nevolností při cestování trpěla dcera i pes, když byli malí. Dcera už je dospělá a psovi od večera nedáváme jíst, aby nezvracel. Funguje to.

  superkarma: 0 02.06.2011, 22:41:06
 3. avatar
  [8] mineralka7 [*]

  Na mě byl v dětství i Kinedryl krátkej Sml24. Jedna z nejprvnějších vzpomínek je na dobu, kdy mi bylo asi 6 roků a jeli jsme naší starou škodovkou na Slovensko na Zemplínskou Šíravu. Táta to kulil ďábelskou rychlostí po dálnici a já vzadu najednou změnila barvu a začala vydávat podezřelé zvuky. V autě naši naděláno mít nechtěli, zastavit nebylo kde, tak zepředu táta jednou rukou držel volant, druhou mě za triko, máma otevřela jednou rukou dveře, druhou jistila mě a já už si jen pamatuju, jak jsem koukala na bílou přerušovanou čáru pod sebou a blinkala a blinkala Sml52.

  superkarma: 0 02.06.2011, 15:28:32
 4. [7] Jasmína [*]

  Ano, známe, Kinedryl mám neustále v kabelce, protože nechci uklízet blinkání Sml22

  superkarma: 0 02.06.2011, 14:33:45
 5. [6] Klára Křížová [*]

  Také vzpomínám, když jsme byli malí, jak jsme strašně zvraceli... Kolikrát všichni tři najednou (mám mladšího bráchu a sestru) měli jsme žigulíka, to měl táta vždycky radost a máma, když to uklízela. jednou jsem pozvracela celej autobus, seděla jsem ve předu, dokoce byl potřísněn i řidič. Babička to pak musela potupně mýt..to mi bylo asi šest, dodneška na to vzpomínám. Prostě, když nebyl Kinedryl po ruce, vždycky nám bylo špatně.

  superkarma: 0 02.06.2011, 14:06:36
 6. avatar
  [5] átéčko [*]

  Kinedryl je jediný lék, který mi zabírá u migrén. ne, že by mě přestala bolet hlava, ale aspoň se neuzvracím k smrti....

  superkarma: 0 02.06.2011, 13:58:46
 7. avatar
  [4] Kaylie [*]

  Maminka  a bratr ho brali též, dnes maminka nevleze do auta ani s Kinedrylem, nějaký čas nebyl k dostání, nevyráběl se, bere Medrin. Taky se zas nevyrábí, ach jo, či už ano?

  Já naštěstí snesu vše a po Kinerylu spím jak zabitá a pak jsem jak mátoha a z žádné cesty nic nemám.

  Taky proč ho brát, když mi nic není, ale jako dítě jsem musela, matinka si usmyslela, že nám bude špatně oběma, já jsem to vždy ořvala, věda co mne po požití pilule čeká!

  superkarma: 0 02.06.2011, 13:57:00
 8. avatar
  [3] Lilinka [*]

  Kinedryl byl v dětsví můj nejlepší přítel.Jakákoli cesta autem nebo autobusem pro mě byla utrpení. Sml22

  superkarma: 0 02.06.2011, 10:56:53
 9. [2] Klára Křížová [*]

  Kremzina — #1 Já jsem si v Thajsku koupila místní prášky na mořskou nemoc, přejížděli jsme trajektem, byla to asi tříhodinová cesta. Výrobci ale doporučují Kinedryl i na loď, tak bych ho zkusila.

  superkarma: 0 02.06.2011, 08:40:03
 10. avatar
  [1] Kremzina [*]

  Máte někdo tip, co pomáhá proti nevolnosti na lodi? Jedu zas na jachtu a ačkoliv mi v dopravních prostředcích nebývá špatně, tak vloni jsem potupně blila přes zábradlí.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  superkarma: 0 02.06.2011, 07:43:20

Profil uživatele




Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme