Někde byly husté a tvořily neprostupnou spleť větví a kořenů, na jiných místech ale tvořily zajímavé scenérie. Zejména při odlivu a večerním slunci vypadaly velmi poutavě. Odliv na této pláži byl vždy dost vidět – moře ustoupilo a odhalilo kořeny mangrovníků. Bohužel se zde nedalo v tuto dobu dobře vykoupat – ale šlo jít vodou, která připomínala mělkou nekonečnou kaluž, na procházku. Pokud jste zrovna netoužili potom si zaplavat, byla tato procházka po zalitém písku romantická.


Mangrovníky na některých místech vytvořily zajímavé pozadí, seskupení a vyčnívající kořeny se zbytkem keře v odpoledním slunci připomínaly krajinu z jiného světa. Podívejte se na mé fotky, pro které jsem si sem musela zajet.


Jestliže budete někdy na Kho Phanganu, skvělém thajském ostrově, můžete si vše prohlédnout a zažít i vy. Pláž najdete hned vedle silnice na západě ostrova, jmenuje se Hin Kong Road. Spojuje západní vesnice a pláže s hlavním přístavem, Thong Salou.


Mangrovy jsou keře a stromy vyskytující se v brakických vodách (tedy v deltách řek, kde se sladká voda mísí se slanou) a na pobřežích moří a oceánů. Pro mangrovové oblasti je typická pravidelná kulminace výšky vodní hladiny, rostou v subtropech a tropech. Mangrovy mají opěrné a dýchací kořeny. Ty z velké části ční nad bahnitou půdou nebo nad hladinou při odlivu. Na kořenech žijí živočichové, kterým tyto podmínky vyhovují.

Ráda se díky těmto článkům zase ve vzpomínkách vrátím na místa, kde jsem byla a která mám ráda. A že se s vámi o ně podělím.

Rady na cestu do Thajska:

Do thajského Bangkoku ráda letím s holandskou leteckou společností KLM s přestupem v Amsterdamu (www.klm.cz). Z Prahy si můžete zvolit mezi nejméně 4 lety denně. Z Amsterdamu se pak letí v kuse přes noc, což je velká výhoda této společnosti. Na místě přistanete další den ráno vyspalí a máte celý den ještě před sebou.
KLM Royal Dutch Airlines je velice inovativní evropská letecká společnost. Společně se sesterskou společností Air France obslouží KLM přes 77 milionů cestujících ročně, má flotilu se 573 letadly, která létají do 243 destinací ve 103 zemích. Spojení leteckých společností KLM a Air France navíc umožňuje výběr z většího počtu letů s přestupem v Paříži, nebo propojení s partnerskými leteckými společnostmi pro přesuny v rámci regionu jihovýchodní Asie.

KLM je známá také online službami pro zákazníky, které jsou dostupné například přes aplikaci Facebook Messenger anebo WhatsApp 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Moje články o Thajsku:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama