.

Cestopis Thajsko: Kho Phangan. Co si tady užít?

Cestování

Cestopis Thajsko: Kho Phangan. Co si tady užít?

Jestli hledáte thajský ostrov, kde není až tak moc lidí a kde zažijete ještě to pravé Thajsko, vyberte si Kho Thao nebo sousední Kho Phangan. Oba ostrovy jsme letos navštívili a bylo na nich krásně.

Kho Phang

Pobřeží Kho Phangan

Ráda bych více popsala, co všechno se dá dělat na Kho Phanganu. Nejlepší je, když si seženete mapu ostrova a motorku. Nebojte se, je řada začátečníků, kteří na motorce neseděli nebo to moc neumí. Na zdejších širokých silnicích si jízdu zdokonalíte. Půjčení motorky vyjde na den na 100 Kč. Neděste se, že po vás v půjčovně nebo na místě, kde se morky půjčují (obchody, cestovní kanceláře) budou chtít pas. I když je v průvodcích napsané, abyste nedávali pas z ruky, v Thajsku vám motorku bez pasu nepůjčí. Nemusíte se o něj bát. Dají si ho do šanonu s vaší smlouvou o půjčení a při návratu motorky vám jej vrátí.

Jestliže milujete párty, pak si nenechte ujít večírky spojené s úplňky měsíce. Psala jsem o nich v článku Cestopis Thajsko: Kho Phangan a Hat Rin, pláž úplňkového šílenství.

Jestliže se rádi potápíte a šnorchlujete, vyrazte s lodí z některého Divecentra na celodenní výlet Takové výlety vám zprostředkuje cestovní kancelář Nature  Escape  Amazing Travel Agency, má FB stránky, popřípadě DiveCentrum  Chaloklum Divers – využít můžete průvodce Jana Cabalky, což je náš kamarád, kterého můžeme jej jen doporučit!

Pokud se pokocháte výlety na různé pláže, pak můžete využít i „atrakcí pro turisty“, stejně jako jsme to udělali my. Záleží na tom, co vás baví, popřípadě co baví vaše děti. I když je ostrov menší, zajímavé tipy se tady rozhodně najdou. Píšu o možnostech, které jsem viděla nebo jsme je vyzkoušeli.

Kho Phang

Pobřeží Kho Pangan

Začnu úžasným trhem s jídlem. Každý večer propuká kousek od přístavu ve městě Thongsala po setmění skvělý trh s jídlem. Stánky ožijí, Thajci a Thajky začnou vařit, smažit, opékat, zamotávat a lisovat vše, co je dobré k jídlu. Stánek vedle stánku nabízí vše možné, na co si vzpomenete. Vůně jídla vás bezpečně přivede na místo, kde se trh koná… určitě vyzkoušejte!

Kho Phang

Trh s jídlem

Chcete jet kolem ostrova lodí? Podívat se na nepřístupné pláže jako je například známá Bottle beach? Pak si můžete koupit půldenní nebo celodenní výlet – podle toho, jaký program vás osloví. Prověřenou společností je Safari Boat, její služby vám zprostředkují kdekoliv na ostrově, hlavní kancelář najdete hned u hlavního přístavu ve městě Thongsala, cca 100 od přístaviště, kam přijíždějí všechny trajekty. Pokud chcete, pomohou vám s ubytováním, seženou slušné taxi, zprostředkují další cesty po Thajsku.

Kromě toho ale pořádají krásné celodenní nebo půldenní výlety lodí kolem ostrovů Kho Phangan i Kho Samui. Jejich služeb využívá velké množství turistů, protože jsou v této lokalitě nejlepší. Vše najdete na stránkách  www.safariboat.info.

Kho Phang

Angthong National Marine Park

Jestli vás lákají malé ostrůvky a přírodní rezervace můžete pak vyrazit na dobrodružnější výlet za poznáním. Vřele doporučuji! Angthong National Marine Park – přírodní rezervace, jedete rychlou lodí do areálu 42 tropických ostrůvků s bílými plážemi, lagunami, jeskyněmi, můžete využít možnost jízdy na kajaku, šnorchlování, objevení podmořské korálové zahrady, v ceně je odvoz z vašeho rezortu, oběd, relax, transfer do vašeho rezortu zpět. Angthong National Marine Park je úchvatné místo! Vše najdete na www.safariboat.info.

Kho Phang

Chcete se svést na slonu? Zaplavat si s ním v jezírku a nechat se unášet vodou na jeho hřbetu? Zastřílet si z luku nebo si vyzkoušet lanový park, kde v závěru fičíte na laně nad hladinou jezírka? Nebojte se, vše je bezpečné a tak zábavné! To vám nabízí Adventure park, více informací zase najdete na www.safariboat.info.

Kho Phang

Asi nejbláznivější atrakcí, kterou jsme nemohli minout, je „Wipe Out“. Pokud se díváte na televizi, na různé sportovní výzvy, víte, o čem je řeč. Nebo to určitě ví vaše děti, které se rády dívají na týmy či jednotlivce, kteří se pokoušejí zvládat šílené překážky na vodní hladině. Jakmile se náš třináctiletý Albert o tomto „parku“ dozvěděl, věděli jsme, že tam s ním budeme muset.  O tom bude další článek, s názorným videem, jak vás může vymrštit nafukovací polštář, pokud na něj skočí dvě osoby, a vy se těšíte, jaká to bude sranda ,až poletíte…

Kho Phang

Kho Phang

 

Více na www.facebook.com/wipeoutphangan nebo www.kohphanganthailand.com/adventure-activities/phangan-wipeout.htm

Kho Phang

Odkazy, které se vám budou hodit

 • Průvodce a organizátor výletů do džungle - rezervace Khao Sok v českém jazyce - Jan Cabalka firma NatureEscape. Adresa firmy: 45/1-2 moo1 Thongsala, KoPhanghan, 824 80, Thailand. Telefon +66970307238, e-mail thainatureescape@gmail.com http://a-t-a-amazing-travel-agency4.webnode.cz/o-nas/ - byli jsme s touto firmou v Khao Sok, mohu osobně doporučit!
 • www.nangyuan.com/en/home.html
 • thajsko.com
 • www.safariboat.info Krásné celodenní nebo půldenní výlety lodí kolem ostrovů Kho Phangan i Kho Samui
 • www.safariboat.info Výlety na ostrově Kho Phangan - jízda na slonech lesem i vodou, dobrodružný park, střelba z luku
 • www.safariboat.info Výlet za poznáním - Angthong National Marine Park – přírodní rezervace, jedete rychlou lodí do areálu 42 tropických ostrůvků s bílými plážemi, lagunami, jeskyněmi, možnost jízdy na kajaku, šnorchlování, objevení podmořské korálové zahrady, oběd, relax, transfer do vašeho rezortu.
 • Potápění s kvalitními, vyzkoušenými a spolehlivými potápěčskými základnami na obou pobřežích Thajska.Gulfský záliv (východní pobřeží) ostrovy Samui, Phangan, Tao.Vveškerý servis zajišťuje společnost „Chaloklum Diving“ sídlící na KoPhanganu. Více zde: a-t-a-amazing-travel-agency4.webnode.cz/o-nas
 • http://www.khaosok.com/index.php

Čtěte také:

   
17.02.2015 - Exotika - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. [16] Klára Křížová [*]

  Claire — #15 Sml67

  superkarma: 0 17.02.2015, 18:06:40
 2. avatar
  [15] Claire [*]

  Já takhle cestuju pořád. Čekám na slevy letenek a pak šup a už jsem v trapuSml16Sml16Sml16/ nejdřív ale všechno odané zemi pročtu, naplánuju- pak mizím/

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #16
  superkarma: 0 17.02.2015, 13:24:14
 3. [14] Klára Křížová [*]

  Léthé — #13JJ to je riskantní, ale může to vyjít

  superkarma: 0 17.02.2015, 13:16:08
 4. avatar
  [13] Léthé [*]

  Maria28 — #12 o tom jsme již taky přemýšlela, ale byla jsem tím odrazená, že si třeba nemusíte sednout a tak. Ale možná na to kouknu znovu.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #14
  superkarma: 0 17.02.2015, 12:45:23
 5. [12] Maria28 [*]

  Léthé — #10 Tak si najdi někoho na netu - spolucestovani-cz - já takhle jezdím s jednou paní, každý rok na nějaký řecký ostrov a vloni jsem reagovala na inzerát babičky s 5letým vnoučkem - já také měla vnuka, byli jsme v Bulharsku, kluci se zabavili spolu(i potyčky byly).

  1. na komentář reaguje Léthé — #13
  superkarma: 0 17.02.2015, 11:50:37
 6. avatar
  [11] Léthé [*]

  fulfy — #9moje řečSml67. I mě přijde dovolená která se zaměří jen na luxusní resort ztráta času a i peněz. Ležet na lehátku s knížkou a opalovat se mohu i na zahrádce u Vltavy. Ale každý to má jinak. Navíc vyrazit na vlastní pěst není tak jednoduché. Chce to partu, nebo alespoň dva a navíc aby jeden z nich ovládal angličtinu.

  superkarma: 0 17.02.2015, 10:43:35
 7. avatar
  [10] Léthé [*]

  Klára Křížová — #8těžkoSml15. Manžel takovou cestu odmítá absolvovat a i ostatní kamarádky jsou ve věku, kdy se již na tak dlouhou cestu a hlavně na to dobrodružství necítí. Možná ještě jedna by jela s cestovkou, ale pouze šlehnout sebou na lehátko na pláži a zvednout se až když je čas odjet na letiště. A to mě nebere. Takto jsem nakonec musela loni sama i do Emirátů. Ale byla to poznávačka, takže to bylo fajn. Celá skupina skoro pořád spolu, takže mě nikdo nesežral, neoš*kalSml52. Thajsko jsem ještě v plánu měla, vypadá to, že budu muset vyrazit nakonec taky samaSml80.

  1. na komentář reaguje Maria28 — #12
  superkarma: 0 17.02.2015, 10:39:35
 8. avatar
  [9] fulfy [*]

  ZdenaZ — #3Já si myslím, že je právě pro běžného smrtelníka - letenky se dají koupit levně a zbytek už je na každém, co chce vidět a hlavně , co od dovolený čeká. Než platit jako blázen cestovce za 4 - 5 hvězdu, tak to raději vidím přírodní krásy a poznávám kus jiné země.

  Na místě mně to nebavíSml80Sml80Sml80, plácnout sebou u moře můžu na chvíli i tady.

  1. na komentář reaguje Léthé — #11
  superkarma: 0 17.02.2015, 10:27:23
 9. [8] Klára Křížová [*]

  Léthé — #7To mě mrzí, to je škoda.. třeba někoho ještě časem přemluvíš

  1. na komentář reaguje Léthé — #10
  superkarma: 0 17.02.2015, 10:08:24
 10. avatar
  [7] Léthé [*]

  Klára Křížová — #5tak s tím souhlasím.Sml67 Thajsko není drahé. Já bych letěla hned, ale není s kým Tu dálku nechce semnou nikdo absolvovat.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #8
  superkarma: 0 17.02.2015, 10:01:52
 11. avatar
  [6] Agátka [*]

  Klára Křížová — #5přesně tak

  superkarma: 0 17.02.2015, 09:04:37
 12. [5] Klára Křížová [*]

  Agátka — #4 Sml22 ano, tak to je. Bohužel dálka Asie leckoho odrazuje, navíc je to spojené s představou, že je to finančně nedostižné, což je úplný omyl. Naopak, některé evropské státy jsou daleko dražší než Thajsko - pobyt, jídlo, doprava..

  1. na komentář reaguje Agátka — #6
  2. na komentář reaguje Léthé — #7
  superkarma: 0 17.02.2015, 09:01:35
 13. avatar
  [4] Agátka [*]

  ZdenaZ — #3 S tím nesouhlasím, když pojedete bez cestovky, jako my , stačí koupit letenku. A na místě lze žít daleko levněji než u nás.

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #5
  superkarma: 0 17.02.2015, 08:38:08
 14. [3] ZdenaZ [*]

  panenská příroda krása ale běžný smrtelník na ni finančně nedosáhne

  zdena

  1. na komentář reaguje Agátka — #4
  2. na komentář reaguje fulfy — #9
  superkarma: 0 17.02.2015, 08:07:17
 15. [2] janavys [*]

  S jídlem bych asi měla problém, ale jinak super Sml67

  superkarma: 0 17.02.2015, 07:30:12
 16. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Pro cestovatele zajímávé informace a odkazy na webové stránkySml59

  superkarma: 0 17.02.2015, 00:23:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme