Projeli jsme ostrovy Kho Tao, Kho Phangan a Kho Samui. Strávili jsme pár dní v Bangkoku, prošli si známou ulici Khaosan Rod, prohlédli si památky. Zjistili jsme, jaká je to pro cestovatele přátelská a bezpečná země. Místo, kde můžete levně cestovat vlakem, busem, místními letadly, vše spolehlivě funguje.


Tento pátek vyrážím do Thajska opět. Moc se těším, jsem zvědavá, co se zase změnilo, jestli z místa, které bylo poloprázdné a bez turistů se už vlivem změn nestalo něco, co nepoznám. Těším se na milé a usměvané lidi, kteří mne vždy pozitivně nabijí. Už se mi sbíhají sliny, až někde na tržišti ochutnám kuřecí špízky, krevety, kus ryby, nudle.
Náš plán cesty je v podstatě stejný jako před 10 lety, kdy jsme sem cestovali poprvé. Prvním místem je Kho Phangan, pak přejedeme na můj hodně oblíbený ostrov Kho Tao. Poslední destinace ještě není upřesněná, mezi možnostmi volby je Kho Lanta, Kho Jum nebo Kho Phayam… rozhodneme se na místě, podle počasí a nálady. Jede nás 9, takže o zábavu bude postaráno. Jedeme s kamarády, pro které je Thajsko první asijská cesta. Baví nás pozorovat jejich cestovní horečku a to, v jakém jsou očekávání. Prožívají přesně to, co známe, když vyrážíme někam do neznáma. Tento slastný pocit je úžasný a opojný.


Těším se, že budu mít zase pro vás zajímavé tipy na současná místa v Thajsku, jaké to tam je dnes, co je nového, co stojí za doporučení a co už ne. Ze svých zážitků zase připravím cestopis a seznámím vás s naší cestou, místy, s tipy na ubytování a dopravu, doporučení na zajímavá místa a restaurace. 


Vše najdete v mé záložce Klara blog cestování

Uložit

Reklama