.

Cestopis Indonésie: Horečka Denque, nebo horečka Chikugunya?

Cestování

Cestopis Indonésie: Horečka Denque, nebo horečka Chikugunya?

Letos v březnu 2014 jsem s mým mužem Radkem byla na dovolené v Indonésii. Procestovali jsme část Bali, letěli na Flores, na ostrovy v komodské přírodní rezervaci. Z této dobrodružné cesty chystám tento cestopis, budu ráda, když se vám některé rady budou hodit, pokud se ocitnete na stejných místech, nebo budou moje články pro vás inspirací.

Předchozí články:

Pokud jste nečetli mé předchozí články - jsem na zapomenutém božském ostrůvku Kanawa v Komodském národním parku. Předešlý den jsme zrealizovali jednodenní výlet za komodskými draky na ostrov a celý den jsme šnorcholovali v divokém moři. No, večer mi nebylo moc dobře... „Asi jsem dostala úpal z toho sluníčka,“ myslela jsem si, když jsem šla úplně hotová spát.

Bali

Vzbudila jsem se asi ve čtyři ráno a nemohla jsem se hnout. Tichý ostrov ještě spal a já jsem vyděšená zjistila, že se nemůžu hnout díky strašné bolesti ve všech kloubech a že mám horečku. Na horečky netrpím a tahle mě spalovala jako oheň. Takže asi vysokou. Zvláštní, dělalo mi problém i otevřít pusu, jak mě bolely čelistní klouby. Hučelo mi v hlavě a byla jsem jak moucha. Donutila jsem se vstát a jít na záchod a taky, že se hodně napiju vody. Ruce a prsty jsem měla úplně zchromlé, dělalo mi potíž otočit kohoutek s vodou a otevřít uzávěr u láhve s pitnou vodou. „Co je to sakra za sračku…“ běželo mi hlavou.

Bali

Jsem preventivní maniak a nic nepodceňuji. Jak cestujeme do různých zemí, mám všechna doporučená a možná očkování. Ještě před cestou jsem si nechala dát vakcínu proti vzteklině a proti japonské encefalitidě.

No i připraveného cestovatele můžou potkat nemoci, na které vakcíny nejsou. A nemusí to být zrovna skoro na konci světa, kde jsem teď byla já. Na ostrově, kde jde elektřina 3 hodiny denně, do přístavu 10 km a jediná loď, která odsud jede, odjíždí v 8 ráno.

Bali

Přejít na stranu:

 
   
28.05.2014 - Exotika - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Jindriska8 [*]

  Jeje,tak to byla velká smůla,ale vše dobře dopadlo!

  Už vše jen dobré!Sml22

  superkarma: 0 28.05.2014, 22:32:17
 2. [6] Klára Křížová [*]

  ekleinovka — #5 Fuj malarii bych vubec nechtěla!!! Ale u pralesnich lidi - tam v tom pralese je komaru a hnusnyho hmyzu hromada...

  superkarma: 0 28.05.2014, 15:54:43
 3. avatar
  [5] ekleinovka [*]

  No,Klárko,to jsou tedy zážitky - ale na druhou stranu, dopadlo to dobře, bez následků. Můj kamarád, lékař a dobrodruh na entou, podnikal cesty k pralesním lidem, ten chytil malárii a pere se s tím dodnes...ale zážitky, ty mu nikdo nevezme

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #6
  superkarma: 0 28.05.2014, 15:17:31
 4. [4] Elis19 [*]

  Je to smůla ale s tím se nedá mnoho dělat, hlavně že jste si alespoň část dovolené pěkně užili a taky, že ta nemoc nezanechá ?Sml80? následky.

  superkarma: 0 28.05.2014, 08:47:24
 5. avatar
  [3] enka1 [*]

  Auva. Já dodnes věřím, že jsem měla borelku od komára - dostala jsem ji v půlce listopadu, klíště jsem nejmíň půl roku předtím neměla

  superkarma: 0 28.05.2014, 08:29:30
 6. avatar
  [2] datura [*]

  Tak takový zážitek opravdu nezávidím Sml23

  superkarma: 0 28.05.2014, 06:30:23
 7. avatar
  [1] gerda [*]

  Komáři jsou bestie. Možná větší, než ti draci. Sml30Ještěže jste jeli na delší pobyt, to by byl pro mě nejhorší strašák, mít dva týdny dovolené a jeden z ní proležet.Sml15

  superkarma: 1 28.05.2014, 05:39:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme