Bulvár

Čeští hráči budou vydělávat libry!

České profesionální hraní počítačových her (tzv. progaming) se mohlo vždy pochlubit alespoň několika hráči světové úrovně, kteří za svého koníčka pobírali pravidelnou mzdu. Teď je nejžhavějším želízkem v ohni česko-slovenský tým bojující ve hře Counter-Strike: Source, jehož hráči budou již brzy placeni v britských librách!

 

Hvězdný tým má na svém kontě již několik titulů Mistrů ČR v počítačových hrách Eraisers a později eSuba, v níž byl úspěšný i na zahraničních turnajích v Maďarsku a ve Francii. Na posledním prestižním turnaji LAN79 ve Francii, tým eSuba zvítězil a odvezl si odměnu ve výši 5 000 eur (asi 125 000 Kč). Navíc zde mladí gameři zaujali manažery špičkového evropského týmu Reason Gaming natolik, že jim nabídli hrát v jejich týmových barvách. Od nynějška se tedy bude smíšený česko-slovenský tým účastnit všech velkých evropských turnajů ve hře Counter-Strike: Source, pod hlavičkou britského týmu Reason Gaming. Od sponzorů by měli získat i herní hardware a pobírat pravidelný plat v ostrovní měně.

   
20.05.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] ToraToraTora [*]

    Tak o tomhle jsem se dozvěděla nedávno od svého 14ti letého synovce, který věří, že se vyplatí místo učení pařit hry neboť ho to jednou uživí. Bohužel.

    superkarma: 0 20.05.2008, 13:17:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme