Bulvár

Cesta za sluncem skončila u doktora


Ve chvíli, kdy se začne mluvit o počasí, okamžitě se mi vybaví historka z minulého léta. Vypravily jsme se s kamarádkou do Bulharska. Obě jsme si od dovolené slibovaly opálenou kůži a desetidenní nádherný odpočinek plný slunce.

 

Z bulharských pláží jsem byla nadšena. Velice rychle jsem si zvykla na ,,všude" samý písek a okamžitě zapomněla na pobřeží plné kamínků, které jsem znala z Chorvatska. Slunce pálilo a my s kamarádkou každé ráno vyrazily k moři. Naším hlavní cílem bylo vrátit se do Čech s čokoládovým nádechem pokožky.  


Místo opálení na mne zaútočila alergie
 

Po pár dnech už to byl rituál a změna celého dne se odvíjela od toho, kdy se ze zad přetočíme na bříško. Každý večer jsme dychtivě přistoupily k zrcadlu a sledovaly, které z nás víc pokožka hnědne. Chtěly jsme už konečně vypadat jako tmavě hnědí turisté, které jsme potkávaly cestou z pláže. Nestačilo nám totiž jen se ujistit, že jsou v Bulharsku o několik dní déle, a proto mají nad námi náskok. Nakonec si to v mém případě tělo vyřešilo po svém…

 

Jednoho dnes se totiž po návratu z pláže moje pokožka změnila v semeniště červených pupínků. Vyskytly se na bříšku, na ruce i kolem krku. První den jsem se jen s obavami prohlížela v zrcadle a věřila tomu, že tak rychle, jak se objevily, zase zmizí. Odmítala jsem totiž akceptovat alergii na sluníčko ve chvíli, kdy jsme na dovolené v zemi plné slunce. Alergie se však rozhodla neakceptovat mě.


Infuzi jsem nakonec nedostala
 

Pupínky se stále rozšiřovaly a co víc, při jakémkoli styku se sluníčkem začaly pálit. Snažila jsem se je ošálit tím, že jsem si oblékla tričko a tím jich část zakryla. Nepomohlo to. Vydaly se jim na pomoc další nové. Když už to bylo neúnosné vypravila jsem se za delegátkou o pomoc. Kamarádka, která šla se mnou, se trochu vyděsila, když nám průvodkyně řekla, že zajdeme k lékaři do nedalekého hotelu.

 

Asi nikdy nezapomenu na podvečer tohoto dne, kdy si bulharský doktor se starostmi ve tváři prohlížel moje pupínky. Rozhodl se nasadit mi infuzi. Zamrazilo mě. Okamžitě se mi začalo vybavovat, jak i po sebemenším píchnutí jehlou vzhledem ke svému nízkému tlaku omdlívám.

 

Asi po pěti minutách vysvětlování doktor souhlasil s tím, že místo infuze mi dá pouze injekci. Upozorňoval na to, že její účinnost je menší. Mně to však bylo téměř jedno. Mým jediným cílem bylo neomdlít. Po injekci jsem po pěti minutách šťastně odcházela. Bohužel pouze ke dveřím ordinace.


Nechci do bulharské nemocnice!

Během omdlévání mi problesklo hlavou, co by se mnou nejspíš udělala infuze. Doktor se mě starostlivě ujal a začal vyprávět delegátce něco o tom, že jestli se to nezlepší, měl by mě pro jistotu odvézt do nemocnice. Moje dovolená za sluníčkem se v tu chvíli začala hroutit. Přála jsem si být doma v Čechách, kde možná v tu chvíli vydatně pršelo. Začala jsem si představovat, jak volám domů, že ležím v bulharské nemocnici, nikomu nerozumím a nevím, co se mnou bude.

 

Ležela jsem na lůžku a kamarádka mě s obavami pozorovala. Doktor mi přikázal usnout, ale to jsem nedokázala. Chtěla jsem pryč. Daleko z této ordinace, daleko od sluníčka… Po hodině jsem se rozhodla lékaře přesvědčit, že je mi dobře. Blížila se půlnoc a já jsem chtěla být všude jinde, než právě v jeho ordinaci.

 

Nakonec mě vybavenou mastí pustil. Venku byla tma a poprvé za náš pobyt začalo pršet. K našemu hotelu jsme nakonec doběhly celé zmoklé. Ale já jsem byla za ten déšť vděčná. 

Právě teď, když dopisuji článek, venku prší. A cítím se tak, že nemám sebenší chuť vyjít ven. Ach, jak to počasí ovlivňuje moji náladu a nejen ji...

A co vy? Napište mi na dnešní téma:

Miluji, když prší, sněží, svítí...

Jaké je vaše nejoblíbenější počasí?

V jakém ročním období nejčastěji jezdíte na dovolenou?

Proč vrníte blahem, když venku mrzne?

Proč se ráda „smažíte“ na sluníčku?

 

A co letošní dovolená?

Už máte plány?

A kam to bude?

 

Nebo si vzpomeňte na tu loňskou či předloňskou?

Vyvedlo se počasí?

Nebo slibovali vysoké teploty a vy jste mrzla?

 

Ve které zemi byste chtěla žít?

Co děláte, když za okny prší?

Čtete si, lenošíte, žehlíte?

 

Fotíte ráda, když svítí sluníčko nebo je pod mrakem?

Pošlete nám své fotografie!

Máte fotografii z dovolené plnou sluníčka nebo sněhu?

Pošlete ji také!

 

Těším se na vaše příspěvky na téma počasí na adrese:

redakce@zena-in.cz

 

   
18.05.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [95] Amélie [*]

  kareta:Nedoporučuješ polopenzi? Tak to je dobrý - my máme all inclusive . No, už je pozdě to měnit. Jinak díky za tipy na výlety a další rady (třeba tu klimatizaci jsme měli v plánu, byla jsem i ochotná vysolit 5 euro na den). Potřebovala jsem zkušenosti někoho, kdo tam byl, protože nikoho takového ve svém okolí neznám.

  superkarma: 0 19.05.2006, 09:46:00
 2. avatar
  [94] sylva.k [*]

  Irena1: jo, nakonec mi to proplatili, bylo to ok. I ty pupence ze mně pak slezly

  superkarma: 0 18.05.2006, 16:21:07
 3. avatar
  [93] Irena1 [*]

  sylva.k: a to ti pojišťovna nezaplatila?

  superkarma: 0 18.05.2006, 15:26:57
 4. avatar
  [92] sylva.k [*]

  Taky se mi stalo něco podobného a s přáteli na to s humorem vzpomínáme. Moje první alergie na sluníčko propukla v Chorvatsku, doktor to vyřešil injekcí Ca do zadečku, která ale stála 100 kun. Od té doby se smějem, protože jsem měla 100 kun v prdeli

  superkarma: 0 18.05.2006, 15:18:45
 5. avatar
  [91] Kelly [*]

  Anai: je zač ...

  superkarma: 0 18.05.2006, 15:15:34
 6. avatar
  [90] Kekka [*]

  hermiona: ale jak to řešíš? Já sluníčko a léto tak miluju.

  superkarma: 0 18.05.2006, 15:05:17
 7. [89] hermiona [*]

  Kekka: Jasně že tě chápu, že se chceš podívat k moři a nesedět tam jen v hotelu a pokud se nevyvalíš na pláž a nebudeš tam několik hodin ležet nehnutě jako pisatelka, rozhodně nebudu tvrdit, že jsi blbá, tak se hned neštěť. Sama tu alergii pupínkatou mám taky a snažím se dodržovat pravidla bezpečnýho pobytu na slunci.
  A pochopit slečnu nebo paní, co jejím hlavním cílem u moře bylo opálit se dohněda? sorry, ale v době, kdy se na tebe informace o škodlivosti UV paprsků valí ze všech stran fakt nepochopím.

  superkarma: 0 18.05.2006, 15:00:04
 8. avatar
  [88] Kekka [*]

  hermiona: no ono je vždycky snažší někoho urážet, než se třeba snažit ho pochopit, že? Já jsem alergička na kde co, ale letos k moři jedu, po velmi dlouhé době a odmítám celý pobyt prosedět v hotelu. Budu na pláži. Takže jsem blbá? Ono vyrážku chytneš i pod slunečníkem a dokonce i v Čechách na zahradě.

  superkarma: 0 18.05.2006, 14:50:38
 9. [87] Anai [*]

  Kelly: Díky za doporučení webových stránek" a všem za rady - uháním do lékárny! Panthenol mně zabírá jen na přepálenou kůži, na pupínky ne.

  superkarma: 0 18.05.2006, 14:49:14
 10. [86] hermiona [*]

  Kekko, v žádném případě jsem se nechtěla vysmívat někomu, kdo má alergii na sluníčko (sama ji mám taky), ale smažit se na sluníčku jak sele na rožni může po intenzivní masáži výrobců opalovacích krémů může jen opravdová blbka.
  sama se snažím dodržovat postup - namazat ještě předtím než vyjdu na sluníčko, používat voděodolné krémy, držet se raději ve stínu, přes poledne se pokud možno nezdržovat venku - a přesto se mi dělají pigmentové skvrny a alergii mám taky.

  superkarma: 0 18.05.2006, 14:37:40
 11. avatar
  [85] kaatja [*]

  hmm, to presne znam taky, k mori bez mega satku uz nejedu, kozarka mi rekla, ät se mazu kazdou hodinu 60kou . no a pak prisly loni ty 35 stupnovy vedra a ja se v ČECHACH na vode osypala jako nikdy. nebylo se kam schovat, jezdila sem v mokre mikine, pro¨toze to palilo jako cert.

  superkarma: 0 18.05.2006, 14:21:46
 12. avatar
  [84] Kekka [*]

  hermiona:

  superkarma: 0 18.05.2006, 14:10:07
 13. [83] Macek123 [*]

  Polsko...měli jsme pronajatý domeček u jezera se zahradou.Zkusím doma pohledat adresu a tel.
  Nejkrásnější hrad je Malbork....strašně rozsáhlý a nádherný, cítila jsem se jako princezna.

  superkarma: 0 18.05.2006, 14:06:05
 14. [82] hermiona [*]

  co na to říct? snad jen že pisatelka je pěkně blbá, copak nikdy neslyšela o škodlivosti nadměrnýho opejkání na sluníčku, nebo o rakovině kůže?

  superkarma: 0 18.05.2006, 14:05:10
 15. avatar
  [80] kareta [*]

  Amélie: Jasně, je tam spousta cestovních kanceláří, které prodávají výlety-ve finále bys třeba jela stejným autobusem jako češi, co by si to koupili dráž přes cestovku. Samarii jsem měla o víc jak o polovinu lacinější(29E+-místo 69E), vem si dobře rozšláplé boty a plavky- dole je fantastické koupání v Lybijském moři. Jo, a když jsem se ptala na Samarii delegáta(ani se o ní nezmínil), tak že prý tam ani nechodí, pro čechy je tam vedro atd.Přitom je to bezva tůra co chodí i malé děti . Spinalonga mě nezajímala, Vai -staré palmy, nic moc, Knossos-ano, když máš ráda památky a historii, Elafonissi-před sezonou-nádhera, říká se tomu Maledivy.Určitě Chrissi- ostrov ,Nejlepší je asi si pronajmout auto a jezdit. Kréta je nádherná, ale musíte jezdit, jinak jsou všechny turistické destinace stejné+-moře hotel pláž- nedoporučuji klimatizaci-angíny, polopenzi-neochutnáte jejich kuchyní a doporučuji místní jídelny s hotovkama- ne ty při pláži pro turisty, sledujte, kam chodí místní.Nelezte přes poledne na slunko a ochutnejte jejich víno. Užijte si to. Jo, a na spáleniny požívají ocet

  superkarma: 0 18.05.2006, 13:29:12
 16. [78] Pusik [*]

  Nikdy jsem na slunecni alergii netrpela. a miluju, ale asi pred 4 lety jsem se v Chorvatsku taky hezky opupinkovala - dekolt a nohy . Kazdy rok se to opakovalo - vyzkousela jsem spoustu ruznych opalovaci kremu, ale stejne jsem vzdy skoncila nekde v mistni lekarne, kde mi na ty pupinky dali masticku nebo nejaku penu. Min. rok jsem dovolenou na Lefkade preckala bez pupinku. Zjistila jsem, ze u me se tvori pupinky jen u urciteho typu opalovaciho pripravku. Nyni pouzivam Garnier a je klid. Od kvetna vzdy beru betakaroten (asi do zari), s sebou na dovcu mam vzdy Zodac a Fenistil jako "prvni zachranu"...

  superkarma: 0 18.05.2006, 13:17:33
 17. avatar
  [77] závislá na čokoládě [*]

  Tak to já a celá moje rodina sluňo milujeme a už se děsně těším na moře, opalování... Opal.krém jedině daylong a ty největší faktory, mají i 100.Jen ať je aspoň 35 a celé léto. .Zimu bych nejraději .

  superkarma: 0 18.05.2006, 13:09:52
 18. avatar
  [76] Amélie [*]

  kareta: Díky za doporučení . Samarii v nabídce mají, ale to ostatní ne. A taky jsem chtěla vidět Spinalongu, ale tu taky nenabízejí. Nechala jsem si poslat loňskou nabídku, tak třeba to letos rozšířili. Ale jinak teda Fischer zklamal. Každý výlet stojí cca 40 Euro. Takže myslíš, že je lepší jet na výlet s nějakou místní cestovkou, a ne to objednávat přes českého delegáta?

  superkarma: 0 18.05.2006, 13:01:15
 19. avatar
  [75] Linde [*]

  Macek123: a máš nějaký tipy na to Polsko? Např. konkrétní hrad, zámek, zajímavost, co by stálo za podívání? Případně ubytování - kempík poblíž těch jezer?

  superkarma: 0 18.05.2006, 12:54:40
 20. avatar
  [74] kareta [*]

  Amélie: Vřele doporučuji ostrůvek Chrissi-nááádhera, soutěsku Samarii a Moni Preveli-řeka v místech, kde se vlévá do moře, běžte proti proudu... . Nechápu, proč místo toho české cestovky nabízí řecké večery atd..-navíc mnohem dražší než přes cestovky přímo na místě-bacha na to. Ten rozdíl byl někde i dvojnásobek . To stejné i půjčovny aut-ale hezky to zdůvodňují(ty provize..).

  superkarma: 0 18.05.2006, 12:01:25
 21. [73] Jenka2 [*]

  Robertka: moje řeč. Po mně by mohlo být do Vánoc teplo a od Nového roku jaro.
  Proti zažívacím potížím to chce dezinfekci, nejlépe čistou (slivovici, dobrou vodku), proti následkům slunění předem betakaroten (občas chvilku solárko) a na přímé sluníčko dobré mazání a potom zklidňující emulze. Nemůžu dočkat, jedu za 10 dní a už se mi o sluníčku a moři zdá...

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:52:43
 22. avatar
  [72] SENSITIVESKIN [*]

  Používám min. 50 faktor na obličej, na dekolt a prsa - na ostatní 30. Nikdy se neopaluju na přímém slunci, ale jsem pod slunečníkem. Moře miluju, vydržím u něj od rána do večera, ale ve stínu a jsem stejně hnědá, jako čokoláda

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:41:14
 23. avatar
  [71] Amélie [*]

  Já to říkám pořád, vedro je na , zlatá zima a sníh. Včera jsem se úplně rozplývala při vánoční Ally McBeal . Ovšem za měsíc odlétáme na Krétu, to se docela těším. Neplánujem ale jen válení a smažení, chceme absolvovat nějaký výlet. Jinak nejnovější lék na alergii se jmenuje Xyzal, mě pomáhá ze všech nejvíc.

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:40:41
 24. avatar
  [70] kareta [*]

  Tak to já u moře dodržuju polední klid a hajám(pokud nejsem na výletě). Vlastně když já odcházím od vody, ostatní přichází a naopak .Nerada se mačkám s davem

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:39:33

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [69] vifina [*]

  Tak já měla stejný problém. Dostala jsem hroznou alergii ze sluníčka a taky jsem v Chorvatsku skončila u lékaře. Píchnul mě Kalcium a dostala jsem kalciovou mastičku i prášky. Radši jsem už na prudký sluníčko nelezla. Já se strašně špatně opaluju (spíš jenom zčervenám). Takže 2. měsíce před odjezdem k moři beru betakaroten.

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:31:56
 2. avatar
  [68] Kekka [*]

  Kelly: to pivo na terásce, to zní fakt dobře. solárko mám bohužel právě kvůli alergii zakázané.

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:21:54
 3. avatar
  [67] Mylady [*]

  Kelly: No potěš, já se těším na dovču a na to, jak budu nádherně opálená.

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:15:19
 4. avatar
  [66] Irena1 [*]

  Kelly: ten měsíc souvisle asi bude jak u čeho - já to na doporučení doktorky zobu čistě jenom, když mě alergie přepadne a sama zase přestanu, když mám pocit, že je to lepší..
  červené pupínky jdou, já se na Kanárech osypala (záda a ramena) drobným akné, to byl hnus - a flíčky po něm mi mizely ještě půl roku - a to na slunce prakticky vůbec nelezu

  superkarma: 0 18.05.2006, 11:13:43
 5. [65] Macek123 [*]

  taky nesnáším velká vedra. U moře jsem byla jen jednou jako studentka..Itálie. nejlepší naše dovolená byla v Polsku u Mazurských jezer, nebylo vedro, do 28 st. a jezera jsou plýtká a je teplá voda...dá se koupat i za deště a nižších teplot. Výborná jsou taky termální jezera v Maďarsku....ale mimo sezónu ať není vedro. Polsko i maďarsko je cenově podobné nám a v pohodě jsme chodili do restaurací i kupovali oblečení. Lidi moc fajn. Já na dovču nevozím jídlo, jen něco malého na cestu a vše kupujem. Cíleně se neopaluju, v poledne odpočíváme uvnitř a jinak chodíme na procházky, hrady, zámky.....

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:58:42
 6. avatar
  [64] Kelly [*]

  Kekka: já už ne, i když mě dovolená u moře opět čeká. Kůži připravuji v solárku a na dovo - budu na pláži u piva pod střechou restaurace
  ... Bože, jak já se už těším ...

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:58:07
 7. avatar
  [63] Kekka [*]

  Takže informací je dost, tak teď už si jen můžeme přát, abychom se opět neosypaly.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:55:02
 8. avatar
  [62] Kelly [*]

  Takže napíšu teď svoje story ... já.
  Nikdy jsem neměla žádné, ani minimální příznaky na sluneční alergii až do doby, co jsem byla u moře v Chorvatsku. Do té doby a vlastně i do dnešní doby mi středoevropské nevadí ... jako-by bylo jiné - a ono u nás jiné je. Má jinou "sílu".
  Takže zde uvádím příklad, kdy se může "NÁHLE" objevit sluneční alergie - NENÍ TO TEDY O NEZODPOVĚDNOSTI.
  I po získání značných informací, nákupů nealergizujících prostředků na s faktorem, za nějž by se ani horolezec nemusel stydět ... mám bezpečně do týdne pupínky na dekoltu, předloktí a holenních "kostech", které vypadají někdy i jako červené tečky a svědí to k zešílení.
  I já jsem 1. dovolenou skončila na pohotovosti, kde mi hned a ještě druhý den ráno píchli nějakou kortikoidní injekci ... a bylo po problému. Když ale má dr. viděla na papíře tu směs, co mi dali, málem se vyvrátila
  Zodac i jiné tablety nemůže každý užívat ... já se na ně jen podívám a chce se mi spát - vyzkoušeno a navíc kromě spánku na mne nijak nepůsobí. Mimochodem, aby měly tyto tablety nějaký účinek, musí se brát souvisle minimálně měsíc předem - to jsou slova mé dr. alergoložky.
  Každopádně se na citlivou pokožku nedoporučuje nechat sůl na těle - také vyzkoušeno. Sůl je třeba smýt a tělo natřít krémem, nejlépe obyčejným, hydratačním tělovým neparfemovaným mlékem a na vůbec nelézt a tělo krýt tričkem.
  Občas s sebou na pláž vezmu "pet" láhev s černým neslazeným čajem, kterým své tělo i po osprchování "přeleju". Jak víte, černý čaj stahuje a uklidňuje. Bohužel, kdo je alergik na sluníčko, má i přes veškeré tablety, mastě i nemastě prostě smůlu. Sluníčko je všudypřítomné až do pozdního večera a i odolnější kůže dostává pořádně zabrat.
  Má-li někdo nějaký fígl, jak pupajzny potlačit, budu za informaci jen ráda.

  A ještě něco.
  Když se mi to stalo poprvé, všichni známí kroutili hlavami ... tohle ještě neviděli ... no, já také ne. Ale aby jim to nebylo líto, sluníčko si časem našlo i je a dokonce i švagr, kterému se jinak přezdívá "ještěrka", který může být stále na slunku ... loni tyhle puchýřky měl také, a to není žádný alergik. Sice né v takovém rozsahu, ale měl.

  Já nevím, možná na to má vliv i snížení atmosféry ... či co
  ... a kdesi jsem četla, že až 30% evropské populace na tuto alergii trpí

  Přidávám 2 solidní odkazy:
  http://www.stripky.cz/krasa/slunecni_alergie.html
  http://www.rodina.cz/clanek767.htm

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:48:11
 9. avatar
  [61] Meander [*]

  Ťapina: gerda: Taky jsem to pak fofrem začala pít

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:38:46
 10. avatar
  [60] Kayty [*]

  Anai 36: 100% to nevím, moje alergoložka říkala, že to být může (kombinace slané vody, potu a sluníčka). Když jsem je sundala, tak pupínky po 1-2 dnech zmizely i když jsem na sluníčko chodila (dekolt překrytý nebo dost namazaný opal.krémem). Když jsem si řetízky dala znovu, vše se opakovalo. Od té doby na jakoukoli akci, kde se 100% zpotím, si řetízky (teď stříbrné) neberu.
  Možná je to i tím, že alergik jsem a alergii na slunce má i babička.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:37:14
 11. avatar
  [59] gerda [*]

  liman: tak to si musím zapamatovat. Sluneční ekzém nejenom strašně svědí a pálí, ale i hnusně vypadá a člověk se stydí mezi lidi.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:32:52
 12. avatar
  [58] gerda [*]

  damanka: no jejda. Prověřena generacemi

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:32:08
 13. avatar
  [57] liman [*]

  před několika lety nám jedna paní poradila na sluneční kopřivku použít měsíčkovou indulonu - vynikající a rychlý výsledek, už ji vozíme vždycky s sebou a vše je v pořádku. Používáme ji i jako krém po opalování. Ale opékání se vyhýbáme.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:31:43
 14. avatar
  [56] gerda [*]

  Meander: musíte desinfikovat, holky. Alkohol to jistí a staví!

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:30:56
 15. avatar
  [55] Ťapina [*]

  Meander: Jo, voni ví, proč to pijou

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:29:57
 16. avatar
  [54] Meander [*]

  damanka: Nejspíš jsem ji měla z vody. Byla jsem jediná, kdo odmítal pít 3x denně stohram vodky, tak jsem na to holt dojela.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:25:44
 17. avatar
  [53] Tanzi [*]

  Nedočítám příspěvky dole..třeba už to někdo napsal.
  Také jsem kdysi v BLR chytla sluneční ekzem...byla jsem poslaná do lékárny pro spec.mastičku..byla perfektní do 2-3 dnů jsem měla klid.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:25:30
 18. avatar
  [52] Mylady [*]

  Kekka: taky by mě to zajímalo. Já jsem jako svobodná holka byla v Albeně a bylo to super.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:24:29
 19. avatar
  [51] Kekka [*]

  damanka: a kam tam jezdíte? A je to tam vhodné i pro děti?

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:21:45
 20. avatar
  [49] Kekka [*]

  damanka: tak se nezlob, já taky nelítám na Kanáry. Nemyslela jsem to zle.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:12:44
 21. avatar
  [47] gerda [*]

  damanka: hlavně si s sebou přibal flašku slivovice. Jednu stopečku nalačno a budeš fit.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:09:33
 22. avatar
  [44] Mylady [*]

  Jedeme za měsíc na 14 dní do Itálie. Doufám, že to všechno proběhne v klidu...Pro jistotou beru léky na alergii.

  superkarma: 0 18.05.2006, 10:05:30
 23. avatar
  [43] Meander [*]

  damanka: Já zažila zdravotnictví ukrajinské. Když už to vypadalo, že mě ta úplavice konečně zabije, dostala mě z toho místní čarodějnice pomocí vodky a slupek z vlašáků

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:55:48
 24. avatar
  [42] Kekka [*]

  damanka: komu není rady... Co takhle do civilizovanější destinace?

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:51:41
 25. avatar
  [41] Meander [*]

  Dobře ti tak

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:45:51
 26. avatar
  [39] Kekka [*]

  kareta: dík

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:39:24
 27. avatar
  [38] Kekka [*]

  cmelda: a nevíš, jestli to může doktor předepsat a je to pak levnější? Jinak moc dík za info.

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:37:31
 28. avatar
  [37] kareta [*]

  Kekka: V pondělí jsem byla nechat zkontrolovat znamínka na kožním a zmínila se o nesnášenlivosti opalovacích prostředků na krku(taková ta jamka), loni jsem to měla na Krétě, vypadala jsem jak pokousaná s cucflekem , kdybych tak přijela domů, manželovi bych to nevysvětlila . No a dr. mi vysvětlila rozdíl mezi fotofiltry chemickými a fyzikálními, v lékárně budou vědět. Další řešení je plavat a všude se pohybovat v halence(triku), ta taky chrání.Ono to ale stejně do 4 dnů zmizí samo. Podle mě je ale nejúčinnější neplpat na sebe nic a hlídat si raději dobu, kdy jsi na slunku. Když jsem bydlela na jihu, fungovalo to. Sice jsem nebyla opálená, jen snědá, ale po nějaké době jsem měla kůži tak odolnou, že i kdybych chrápala přes den na pláži, nedosáhla jsem "turistického" odstínu Ono je z pohledu člověka, který tam pracuje, docela směšné vidět turisty, co přijedou na týden, dva a jediné co dělají je chlast a povalování růžových až purpurových těl na pláži.Tohle jakživa nepochopím, takové plýtvání

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:37:17
 29. [36] Anai [*]

  Kayty: Zlaté řetízky přispívají k alergii????? A to i prstýnky??? To by mě nenapadlo....

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:36:52
 30. [35] Anai [*]

  Díky moc všem za radu se zyrtecem! Jsme až téměř poslední fototyp: nespálím se a než se opálím, tak to dlouho trvá (ostatní už červení, já pořád nic), nicméně ve finále jsem čokoládová až do podzimka. Ovšem hned první den u moře (moc ležet nevydržím, spíše se pohybuju) naskáče "krupička", dá se to snést, ale je to nepříjemné. Nikdy mě nenapadlo s tím něco kromě mazání dělat, nebo jen kvůli tomu použít vysoký faktor - - za 14 dní odlétám na dva týdny na Ibizzu, tak to všechno vyzkouším!

  superkarma: 0 18.05.2006, 09:35:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme