V příspěvku čtenářky Renaty si můžete přečíst, zda kočka může být s člověkem kamarád, nebo ne. Prozradím vám, že zprvu to na kamarádství moc nevypadalo...

Máme tu první čtenářský kočičí příspěvek. Dorazil ještě včera odpoledne od čtenářky Renaty...

Cesta za chlupatým přátelstvím

lovecU nás v rodině byli a jsou odjakživa všichni pejskaři. Dá se říci, že kočku jsem si za celý život párkrát pohladila u známých na vesnici, ve zvětšené verzi viděla v zoologické zahradě a tím byl výčet mých životních zkušeností s tímto živočišným druhem téměř u konce. Ovšem jen do té doby, kdy jsem už coby dospělá a samostatně výdělečně činná osoba najednou zbyla v domácnosti sama. Přítel odešel, jeho věci také a příchody domů začaly byt smutné. Všichni to znáte. Nikdo doma nečekal. A tak jsem se rozhodla, že potřebuji zvířátko. Psa jsem vzhledem k mému časově náročnému zaměstnání musela vyloučit rovnou, brebentícího ptáčka jsem doma opravdu nechtěla a morče mi přišlo příliš pasivní. Rozhodnutí tak padlo na kočku. „Sice s nimi nemám žádnou zkušenost, ale to zvládnu“, říkala jsem si. Kamarádi mi svorně tvrdili, že si rozhodně nemám myslet, že si spolu s kočkou pořídím také zvířecího kamaráda. Kočce prý budu naprosto jedno. Zájem o mě projeví pouze v době krmení, jinak si bude žít vlastním životem. „Jíst musí každý den“, říkala jsem si, a tak o svůj příděl lásky nepřijdu a obě budeme spokojené. Rozhodnutí bylo jasné, pořídím si kočičku. Těšila jsem se moc. První problém se paradoxně objevil už na začátku. Nemohla jsem sehnat kotě. To jsem vzhledem k mediálním sdělením o počtu nalezených zvířat nečekala.

čiky

U kamarádky na chatě jsem sice dostala tip na jedno bílé koťátko žijící na seníku, které ovšem evidentně za celý svůj krátký kočičí život nevidělo jiného člověka než v ten okamžik mě, a když jsem se k němu přiblížila (připlazila), bylo značně nepříčetné, zle syčelo, a já konstatovala, že takového ošklivého gremlina domu nechci. Volala jsem samozřejmě také do útulku, kde mi ale dali (podle mě nesmyslnou) podmínku odběru dvou koťat najednou. Pro mě, chovatelskou pannu mi to přišlo příliš velké sousto do začátku. Chci jednu a né dvě! A tak jsem odmítla a sháněla dál. Pomohla (ostatně jako vždy) moje nejlepší kamarádka Lucka, která jela s přítelem na romantický výlet do vesnice nedaleko od Prahy, a tam si ve psí boudě u restaurace všimla zvýšeného hemžení malých koťátek. Nakoukla do boudy a uviděla kočku asi s pěti nádhernými koťátky. Lucka vysvětlila majiteli situaci a zeptala se, jestli bych si mohla pro jedno přijet. „Klidně všechny“, pravil s úsměvem majitel a já se za týden vydala na cestu pro kotě. Má jediná podmínka byla, že chci holčičku (na chlapy jsem měla ještě trochu pifku). Pan majitel mi zkušeným pohledem vybral ty, které měly (jak odborně říkal) kávové zrno a já vybírala. Nebo vybírala. To není správný výraz. Na první pohled jsem se zamilovala do mourovaté kočičí holčičky, která vzápětí dostala jméno Čikytka a jela se mnou domů. Nebudu dále prodlužovat závěr, který jistě tušíte.

čiky

Přes počáteční určování domácích pravidel (první společná noc s prokousnutým nosem) a vymezování osobních prostor (čůrání do postele), škrábání na žaluzie za účelem mého probuzení, či nočního lovení všeho co čouhá z peřiny, jsem v kočičce našla novou chlupatou kamarádku. Vůbec není pravda, že si mě všímá jen v době krmení. Naopak. Máme nádherný vztah, kočička je přítulná, milá (vzhledem ke svému naturelu ovšem jen na mě a pár vyvolených) a delší odloučení neseme obě těžce. Každopádně je krásné se i ze sebe lepší dovolené mít stále na koho domu těšit. S Čikytkou jsme spolu již 4 roky. Za tu dobu se toho spoustu stalo i změnilo. Z malého zlobivého kotěte je kočičí dáma a ze mě zapřísáhlý „kočkofil“. Navíc už nejsme sami. Našemu společnému kouzlu podlehl jeden fajn kluk, který si nás nastěhoval obě k sobě domu a myslím, že nelituje. Společná rána, kdy se mezi nás napasuje ještě jedna chlupatá bytůstka a spokojeně přede, by prý za nic nevyměnil :-)

čiky

Renata

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama