.

Cesta s cholerikem

Cestování

Cesta s cholerikem

 

Kdo z vás jezdí městskou hromadnou dopravou, jistě ví, že mnohdy to nebývá nic příjemného. Sama nepatřím k těm, kteří nějak výrazně trpí, když nasedají do autobusu, tramvaje či metra, ale včera se mi stalo něco, o co se s vámi musím podělit.

 

Zažila jsem totiž za volantem řidiče, který tam podle mě neměl vůbec co dělat. Žila jsem v domnění, že ti, kteří šoférují prostředky MHD a zodpovídají za životy lidí, musí být především vyrovnaní jedinci a jejich zdravotní a duševní stav je pečlivě zkoumán.

 

Řidič, který seděl za volantem autobusu, ve kterém jsem jela ráno do práce, ale tyto požadavky rozhodně nesplňoval.

 

Seděla jsem na sedačce hned za ním a nejdřív jsem si myslela, že je snad někdo namáčknutý přímo na jeho zádech. Vypadalo to totiž, že si s někým povídá. Po chvíli mi došlo, že dotyčný si povídá sám se sebou. Jen na vysvětlenou – je mi jasné, že jejich práce je náročná a že jsou to také jenom lidi… ale řeknu vám, sedět v autobuse, který řídí poloviční blázen, není nic příjemného. Bohužel, neměla jsem šanci vystoupit. Do další zastávky to byl opravdu kus…..

A monolog, který jsem chtě nechtě musela vyslechnout, stál opravdu za to.

 

„Práce zas*aná, ku*va, od čtyř hodin od rána jezdím ve sra*kách, kam furt všichni jezděj. To není jedinej úsek, kterej by byl normální, ku*va…tak jeď, vo*e, máš zelenou, na co zatraceně čekáš! No do p*dele, kam ty jedeš, kr*téne, spěcháš do kanceláře, id*ote, co? Já se na to taky můžu vys*at, dám si v Bráníku pauzu, půl hodiny. Stejně to nemá cenu jezdit podle jízdního řádu. Sakra, zas tam budu dřepět jak id*ot mezi těma somrákama. To je život zku*venej. Člověk se ani nevychrápe, plnej autobus těch kancelářskejch sv*ní, co nemaj ani páru o tom, co je to pořádná práce. To by se mi taky líbilo, dřepět celej den na pr*eli někde v teple. Já si ani vy*cat nemůžu, když potřebuju! Kre*éne, kam čumíš, ho*ado! Fakt se na to……“

 

A takhle mlel a mlel bez přestávky. Modlila jsem se, aby ho z toho nešlehlo, nebo aby se na to nevykašlal hned a nepustil volant z ruky. Oddychla jsem si, když jsem vystoupila a chvíli jsem přemýšlela, jestli si nemám napsat číslo autobusu a upozornit Dopravní podnik na to cholerické individium. Neudělala jsem to. Řekla jsem si – třeba měl holt špatný den, to se stane každému, ne?

 

Jenže čím víc o tom přemýšlím, tak mě napadá, že jsem to asi udělat měla. Protože mi ta cesta byla opravdu nepříjemná, a dokonce jsem se i bála.

Setkali jste se také někdy s podobným řidičem? A jak jste se zachovali? Případně – jak byste se zachovali, kdybyste byli svědky podobného výlevu? Upozornili byste jeho nadřízené, nebo byste to nechali být?

 

   
08.06.2005 - Zahraničí - autor: Jaroslava Machálková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [41] Vivian [*]

  Kekka: asi by ses měla jít udat

  superkarma: 0 09.06.2005, 19:36:35
 2. avatar
  [40] Kekka [*]

  Ten řidič by měl být pravda trochu profesionálnější, ale ruku na srdce, ty nenadáváš, když řídíš? Já teda šíleně a jak jsem sprostá! Sama se někdy divím.

  superkarma: 0 08.06.2005, 20:52:52

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [39] Vivian [*]

  Mně na tom nepřipadá zase nic tak moc zvláštního . Když jsem naštvaná, taky si někdy ulevuju tak, že sprostě nadávám Je to stokrát lepší, než rozbíjet věci nebo mlátit lidi kolem sebe

  A docela by mě zajímalo, jak by to udání na takového "hříšníka" vypadalo... "Vážený Dopravní podniku, Vás zaměstnanec XY za jízdy nahlas sprostě nadává..."
  No nevím...

  superkarma: 0 08.06.2005, 19:52:59
 2. avatar
  [38] Amélie [*]

  Jednou jsem jela tramvají na Florenc, dost jsem spěchala na autobus a tu tramvaj zrovna musel řídit totální magor . Jeho sprostá samomluva byla to nejmenší.On navíc na ostatní účastníky silničního provozu řval a ukazoval na ně prostředníček, a dokonce i na policajty.Ti usoudili, že to není normální , takže naši tramvaj zastavili, řidiče odvezli a my museli čekat, až dopravní podnik pošle řidiče psychicky vyrovnaného. Stojící tramvaj samozřejmě blokovala ostatní tramvaje, takže nebylo kam přestoupit a bus jsem tenkrát nestihla .

  superkarma: 0 08.06.2005, 16:16:31
 3. avatar
  [37] murena [*]

  Teda já žasnu,tohle se mi opravdu nikdy nestalo,ale faktem je,že autobusem ani jinými prostředky MHD, přes 10 let nejezdím.
  Znám hodně autobusáků,myslím si,že nikdo z nich takhle za volantem své pocity neventiluje,ikdyž je pravdou,že to, co se děje dnes na našich silnicí...sama v autě provoz a jeho účastníky komentuji a ne zrovna vybíravými slovy,ale pomáhá to,když si jeden uleví,ovšem ne soustavně a s plným busem neznámých lidí.To pak opravdu za volantem sedí zrovna takové "hovado",kterých potkáváme na silnicích hodně a měla bych pro něj návrh,ať jde vozit dobytek a ne lidi,protože těm poctivým hochům,za volanty MHD kazí renomé ...

  superkarma: 0 08.06.2005, 16:12:43
 4. avatar
  [36] RenataP [*]

  No pravda, že to asi není muž na svém místě a taky bych z toho měla divný pocity
  Ale na druhou stranu, trávit pracovní dobu trvalým soustředěním nejen na dění na silnici, ale i v autobuse, čmucháním lidských pachů, pocením se v létě, mrznutím v zimě, sedět na zadku a ničit si záda, koukat jestli vám někdo neřeže sedačky nebo po nich nečmárá.....už to by mě po čase dost štvalo.
  Ne nemoct se dojít vych*at když se mi chce - to už by mě fakt na lo .....
  Já se tomu řidiči vlastně vůůůůbec nedivím....

  superkarma: 0 08.06.2005, 15:54:12
 5. avatar
  [35] miluska [*]

  Tiež som chodila do práce a hlavne z práce so spiacim šoférom.Jeho vodítkom bol obrubník chodníka,našťastie sme sa točili väčšinou do prava,ked mal ísť do ľava,tak sme mu museli kričať,aby točil doľava.Mne sa o nom aj snívalo.

  superkarma: 0 08.06.2005, 15:12:15
 6. avatar
  [33] evita_ij [*]

  Mně se staly i horší věci, tohle jen znamená,že byl přepracovaný a prostě z toho provozu a těch hov-d na ulici-není se čemu divit. My u nas máme několik primo vulgarnich a sprostych ridicu a to je pak zazitek....

  superkarma: 0 08.06.2005, 14:28:24
 7. avatar
  [32] Deja [*]

  Před lety jsem jela ráno do práce od metra na Zelený pruh autobusem - harmonikou. Autobus narvaný tak jsem stála přímo vedle řidiče. Celou cestu usínal,hlava mu padala až na volant. Když zastavil, tak se položil na volant celým tělem. Ptala jsem se ho, jestli mu není špatně, ale poslal mě do .... Ugandy

  superkarma: 0 08.06.2005, 14:15:02
 8. avatar
  [31] Bába Bára [*]

  Meryl, určitě jsi to měla nahlásit. Kdyby se lidi nebáli poukazovat na zlo (nebo to nepovažovali za "udání"), bylo by nám tu lépe. Na trase Praha-Mělník jednu dobu jezdili fakt řidiči - čuňata a já se často i bála. Tak jsem každou vážnou věc prostě zavolala do jejich firmy - že vyjel o 5 minut dřív, že projížděl obcí sedmdesátkou, že nadával staré paní, když vystupovala moc pomalu... A šéf si na ně asi došláp a za nějakou dobu bylo ježdění v pohodě. Jenže lidi se neradi "angažujou" a radši jen nadávají na poměry.

  superkarma: 0 08.06.2005, 13:23:38
 9. avatar
  [30] sara.l [*]

  tomáš: nejvíc mě taky nase** řidiči...kteří jsou takhle bezohlední... dojíždí do školy a stála u autobusu a on zavřel dveře a odjel přitom věděl,že další jede až za hodinu...nebo vyjedou ráno o 5 minut dříve,ale jednou to taky jeden udělal...paní si ho doběhla na další zastávku naštěstí to byl kousíček a přetáhla ho deštníkem

  superkarma: 0 08.06.2005, 12:03:18
 10. avatar
  [28] tomáš [*]

  naštěstí nemám extra dopravní problémy - ale tento týden jeden cholerik užuž vyjížděl ze zastávky, ale to měl na schůdcích berlu pajdavý děda - prostě nejen nepočkal že nastoupí, ale zavřel mu tu berlu do dveří a chtěl vyjet!! My ostatní na zastávce jsme na něj mávali a křičeli, tak milostivě zastavil - a na upozornění, že mu ještě nastupuje invalida, tak na nás hulákal, že nemá čas sledovat, jestli mu někdo STRKÁ KLACEK DO DVEŘÍ... Klacek nevychovaná byl ten řidič!

  superkarma: 0 08.06.2005, 11:48:27
 11. avatar
  [26] sara.l [*]

  xenie: to víš...já musím mít vždycky něco extra..ex byl cholerický agresor...takže pokud nebylo po jeho nebo se snad nedejbože někdo začal hádat o jeho názor..tak dokázal vypěnit tak,že skříň letěla vzduchem a dotyčný člověk taky..Jinak asi každý člověk někdy vypění,ale tak nějak normálně

  superkarma: 0 08.06.2005, 11:23:22
 12. avatar
  [25] Riccione [*]

  Já se naštěstí s něčím takovým nesetkala, i když jednou si řidič brblal něco ve smyslu "Jak to jedeš, ty blbe" apod. Ale to se mu nedivím, páč si to říkám někdy taky sama. Ovšem nejčastěji si to říkám právě, když jedu autobusem. Ale nenadávám na osobáky, co jedou kolem a naproti a vůbec, ale na řidiče autobusu. Jezděj opravdu jako hovada.

  superkarma: 0 08.06.2005, 11:20:35
 13. avatar
  [24] Laliari [*]

  Nedávno jsem s jedním takovým jela. Nejen že jel jako , ale byl i vulgární. Na jedné zastávce vystupovala paní s kočárkem a nedala mu znamení, řidič na ni vyběhl a řval na ni, že je kráva blbá a podobně. Všichni jsme šokovaně mlčeli, můj syn chvíli předtím při té agresivní jízdě spadl ze sedačka a leknutím se rozplakal, neodvážila bych se říct ani slovo, aby se jeho agresivita neobrátila proti mně, moje děti byly už tak dost vyjukané.

  superkarma: 0 08.06.2005, 11:13:54
 14. avatar
  [23] Lhasa [*]

  Merylko, nic není ztraceno Jestli si pamatuješ, v kolik hodin jsi např. dojela busem na metro, napiš jim to, oni už podle toho zjistí, co to bylo za cvoka

  superkarma: 0 08.06.2005, 11:11:00
 15. [21] xenie [*]

  btw cholerik ještě neznamená agresor, přímo vzorem cholerika byl herec Louis de Funes, například ...

  superkarma: 0 08.06.2005, 11:06:10
 16. avatar
  [18] Olina [*]

  Taky jsem se jednou bála s řidičem. Jela jsem posledním nočním autobusem a protože byly prázdný silnice a ani na zastávkách řidič skoro nestavěl, protože nikdo nepotřeboval, jel jak blázen. Je fakt, že jsem byla doma tak o 15 minut dřív, ale když řezal zatáčky ve starý rozhrkaný karose

  superkarma: 0 08.06.2005, 10:37:08
 17. avatar
  [17] Žábina [*]

  no já si včera zanadávala na řidiče MHD když vypadl jeden spoj - ve špičce když jdou lidi z práce - a já kvůli němu přišla pozdě do školky a na logopedii...takže jsem za toho cholerika byla spíš já...ale když já si opravdu nemohla pomoct

  superkarma: 0 08.06.2005, 10:04:41
 18. avatar
  [16] sara.l [*]

  lilithheta: to mi povídej...taky jsme s dětma spoustu věcí nerozdýchali...ale rozchod byl další šílenost ze jeho strany,protože takový cholerický agresor se nikdy nevypořádá,že mu ženská řekla konec...ale klid máme určitě větší

  superkarma: 0 08.06.2005, 09:44:11
 19. avatar
  [15] lilithheta [*]

  sara.l: No můj ex byl něco podobného. On si to zase vyléval na své sestře (pro její "neschopnost"), která živila jejich matku a na zvířatech. Což jsem jako zapřísáhlý pacifista a milovník všeho živého fakt nerozdýchala a dala jsem mu vale.

  superkarma: 0 08.06.2005, 09:35:33
 20. avatar
  [14] sara.l [*]

  lilithheta: nechtěla jsem urazit nikoho promiň...ale exák to hovado opravdu byl..něci jiného je vybuchnout a nebo ägresvině napadat rodinu...to víš,já jsem si musela vybrat něco extra ale naštěstí je to za náma...a tobě se omlouvám a nehážu všechny choleriky do jednoho pytlíku

  superkarma: 0 08.06.2005, 09:22:27
 21. avatar
  [13] lilithheta [*]

  sara.l: Saro, já jsem taky děsnej cholerik, ale za zamindrákované hovado se rozhodně nepovažuji Možná to bude tím, že cholerik je cholerik a zamindrákované hovado je halt jenom to hovado. Já se sice jako pravý cholerik taky občas navzteknu, ale rozhodně pěstmi nic neřeším a během pár vteřin zase vyšumím. Můj taťka je ještě větší cholerik, ale nikdy jsem ho taky neviděla, že by v afektu do někoho bušil nebo někomu sprostě spílal

  superkarma: 0 08.06.2005, 09:19:24
 22. [12] Ala.Faba [*]

  No přiznávám se dobrovolně že za volantem taky kolikrát kleju, vzhledem k dětem musím výrozové prostředky mírnit, zvkášt když mi malej začala opakovat maminko to je ale magol vid? Tak jim už nadávám jen do děků v klobouku nebo v čepici (jeden takovej do mě i naboural píp) Nejvíc mě dorazil, když prohlásil že to byla moje vina deb... Hezký den

  superkarma: 0 08.06.2005, 08:45:30
 23. avatar
  [11] sara.l [*]

  s cholerikem jsem dokonce sdílela i lože..tam se to naštěstí tak neprojevovalo,ale jednou jsme jeli autem a dělníci opravovali cestu s bagrem,ten jeden nám ukázal ať zastavíme a jelikož můj cholerik neměl náladu na nějaké čekání tak popojel a dělník zřejmě taky cholerik,ale zjevně slabší ťukl do kapoty auta což neměl dělat a podepsal si rozsudek, ..teď už jenom ex vylítl z auta já pomalu sjížděla pod sedačku jako,že tam nejsem a přemýšlela jestli mám s autem odjet,ale to mi strach nedovolil ex vyskočil jedním skokem z auta a zařval kur** co jeééé,dělník zařval a to neměl¨dělat podruhé, rána mu přilítla,že chudák upadl a čepička se kutálela z kopečka dolů,jeho kámoš bagrista seděl a dělal,že si opíše značku auta,jenomže měl chudák strach tak dělal jako,že tam vůbec není..ex naskočil do auta a ladně odjel stydím se ještě teď a choleriky v lásce vůbec nemám jsou to zamindrákované hova**

  superkarma: 0 08.06.2005, 08:43:07
 24. avatar
  [9] Aja [*]

  S podobným pošukem jsem jela z Prahy. Navíc hned vedle něj, protože byl plný autobus. Seděla jsem na sedačce pro delegáta. Řidič měl navíc pantofle V duchu jsem nadávala i já, protože jsem měla celou cestu hrůzu, že prolítnu předním sklem...JO! A jmenoval se VALENTA!

  superkarma: 0 08.06.2005, 08:22:38
 25. avatar
  [8] Julča [*]

  Mně ještě nenapadlo si sama se sebou povídat.Maximálně řeknu do ele.

  superkarma: 0 08.06.2005, 08:16:11
 26. avatar
  [7] Markýza [*]

  Taky si povídám sama se sebou a nejen to - dokonce jsem schopná se sama se sebou i pohádat, povídám si občas i s věcmy kolem sebe - zrovna dneska ráno, když sem umývala nádobí, jsem se omlouvala kastrolku, na který jsem zapomněla. S počítačemsi povídám běžně a na autíčko jsem zvlášť milá - asi se nad sebou budu muset vážně zamyslet

  superkarma: 0 08.06.2005, 07:43:15
 27. avatar
  [6] Lenika [*]

  Já si taky povídám sama se sebou, ale že bych byla poloviční blázen?
  Třeba ho zrovna něco naštvalo, malé prémie, synek v pubertě, věčná manželčina migréna, úspěšnější sestra á la kancelářská krysa, která si sedí v teploučku... atd.

  superkarma: 0 08.06.2005, 07:35:53
 28. avatar
  [5] mamina [*]

  Dělají autobusáci psychotesty?
  Známý, o kterém víme že je cholerik šel dělat tramvajáka, a normálka ho odhalili. Sice jezdí, a baví ho to, ale stejně je jak časovaná bomba
  Docela mě pobavilo, když líčil jak se bojí, když jedou fanoušci na Letnou, aby mu nevysadili tramvaj z kolejí a neobrátili naruby

  superkarma: 0 08.06.2005, 07:33:34
 29. avatar
  [4] Toniniella [*]

  Takhle sprostého řidiče jsem nezažila, ale podobné chuťovky mám taky. Jeden ochutnával za jízdy dobře napálenou čerstvou slivovici, další schválně přejížděl psy a kočky a když bylo mistrovství v hokeji, projel sice všemi vesnicemi podle plánu, ale nikde nezastavil, takže lidi šli domů z konečné pěšky.

  superkarma: 0 08.06.2005, 07:15:28
 30. avatar
  [2] Mici [*]

  Nyotaimori: ten, o kterém se tady psalo naposledy, nebyl tak moc sprostý - taky jsem si na něj hned vzpomněla Ale tenhle teda opravdu byl nas*aný až na půdu

  superkarma: 0 08.06.2005, 00:44:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme