Domácnost

Cesta na veterinu aneb Kočka není pes

 

 

Před nedávnem jsem se zařadila mezi majitele kočiček - byl to nejkrásnější pátek 13. v mém životě. Roztomilé, hravé a mazlivé stvořeníčko si mne naprosto získalo. Mám již čtyři roky Jonáška (jorkšírek), ale on není moc mazlivý, a Natálka mi vyplnila tuto mezeru dokonale.

 

Po týdnu jsem  musela s Natálkou k veterináři na přeočkování. Vycházejíc ze zkušeností s Jonáškem jsem si bláhově myslela, že kotě si dám v dece za bundu a dojdeme k lékaři. Dcera Hanka, která má kočičky tři a občas hlídá kočky útulku, a tudíž bohaté zkušenosti, mne okamžitě usměrnila. Když ale tvrdila, že ani těch cca 500 m, které dělí naše bydliště, nemohu s kočkou v dece dojít, neboť ona má přepravku na číči a půjčí mi ji, považovala jsem to za silně přehnané.

  

Dala mi striktní příkaz, že počkám dole v domě, dokud nepřijede s přepravkou, a potom teprve můžeme vyrazit k lékařce. Vše jsem patřičně okomentovala před svými kolegyněmi ve smyslu, že to moje dítě je přehnaně pedantské apod. Myslela jsem si své, ale budiž - byla jsem ráda, že k doktorce se mnou pojede, a tak jsem musela být poslušná.

 

Přišla naše chvíle, Hanča zavolala, že vyjíždí, a my s Natálkou vyrazily čekat na chodbu domu. Kotě se spokojeně zabalené v dece rozhlíželo domem, výtahem, už zbývalo jen projít lítačkami a čekat u vchodu, až uvidíme autíčko.

  

Lítačky, kterými procházím denně nejméně 2x a jejichž zvuky vůbec nevnímám, se nám staly osudnými. Já zvuky nevnímám, ale Natálka – no co mám povídat. Ve zlomku vteřiny se změnila v běsnící bestii, která vyrazila z mé náruče a jen díky uzavřenému prostoru nezmizela v nedohlednu. Popadla jsem ji za hrudníček a doufala, že ji uklidním. Její  zoubky i drápky se změnily ve smrtící zbraně a  za řev by se ani lev nestyděl. Bilance na mém těle – roztržené ucho, tři prokousnuté prsty a nepočítaně škrábanců. Toť, prosím, výsledek boje mé 80kg maličkosti a 1,5kg kočičky.

 

Hanča dorazila a  po prvotním úleku při pohledu na zkrvavělou matku lakonicky poznamenala: "Názorněji jsi poučení, co je kočka, nemohla dostat." Sled dalších událostí již byl fádní. Hanča v pohodě s Natálkou absolvovala očkování a  domů jsem si přinesla opět spokojené, miloučké, mazlivé a hravé stvořeníčko. Zatímco já měla až do večera klepotici a nemohla se z toho otřesu vzpamatovat.

 

Začátečníci kočkaři, věřte zkušeným a řiďte se jejich radami, ona kočička opravdu není pejsek. Kéž můj příběh je poučením pro druhé.

Kočička, o níž se v článku píše, je jedním z koťat z pytle, o nichž vyšel na magazínu Žena-in článek.
Hana Skurovcova
hkub@seznam.cz

 

   
08.03.2006 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] bivena [*]

  S naším kocourem k veterináři chodím zásadně v kožených rukavicích a kocour s límcem na krku( místu náhubku ).Jinak je to, v domácím prostředí, milej kocourek.

  superkarma: 0 08.03.2006, 13:39:39
 2. avatar
  [10] lucis [*]

  Můj nejhorší veterinární zážitek s kočkou byl, když měla na lopatce velký abces plný hnisu. Při čištění jsme ji drželi tři , uši nám zaléhaly vřískotem a drápkům i zubům jsme stejně neunikli. Při odchodu z ordinace jsem se celému poškrábanému personálu pokorně omlouvala. Brali to sportovně, ale asi byli rádi, když za náma zaklaply dveře

  superkarma: 0 08.03.2006, 12:30:27
 3. avatar
  [9] Žábina [*]

  moje maminka musí přepravku vytahovat na poslední chvíli, protože když jí jednou neprozřetelně nechala připravenou v předsíni, kočule byla k nenalezení

  superkarma: 0 08.03.2006, 10:24:28
 4. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Taky není kočka jako kočka. Chodí na veterinu i kočičky volně v náručí, některé s kšandama na vodítku a nejspeciálnější způsob přepravy měla jedna Lízinka, černá kočka, která se zásadně nechala do ordinace přinášet i ošetřovat pánovi na rameni

  superkarma: 0 08.03.2006, 09:09:04
 5. avatar
  [7] pujka [*]

  Já bych s tou svou "bestií" bez přepravky nevytáhla paty ani před vrata. Zato v autě se jí strašně líbí, to sedí způsobně na zadním sedadle a čeká co bude , ale do bedýnky musí stejně.

  superkarma: 0 08.03.2006, 08:51:14
 6. avatar
  [6] Lenika [*]

  Mě kocour vždycky vylezl na rameno a tam absolvoval všechny injekce

  superkarma: 0 08.03.2006, 08:47:40
 7. avatar
  [5] gerda [*]

  Kadla: ale pořád je pěkný, což?

  superkarma: 0 08.03.2006, 08:11:41
 8. avatar
  [4] femme [*]

  mě zase jednou přistála kočule, když byla ještě kotě, na zádech a pak zaťala všechny drápky a pěkně pomalu se mi po nich spouštěla dolů vypadala jsem pak jako Angelika, když jí zmrskali

  superkarma: 0 08.03.2006, 08:09:43
 9. avatar
  [3] Kadla [*]

  Tenhle článek už jsem četla. Že by na www.kocky-online.cz ?

  superkarma: 0 08.03.2006, 08:01:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme