Minulý týden jsme byly s kamarádkami na dovolené v Izraeli. Při cestě zpátky s námi cestovala dvojice ruských turistů s béžovým pudlíkem. Pozornost na sebe poutali už v letištním prostoru. Pejsek byl velmi neklidný, štěkal a vydával další nepokojné zvuky...

Šly jsme mezi prvními do letadla, já jsem seděla na krajní sedačce směrem do uličky. Jak se letadlo postupně zaplňovalo, pozorovala jsem paní s tím pudlíkem, jak se ke mně blíží, a co myslíte – měli se psem a pánem sedačky vedle mne. Jenže! Pár neměl jen psa a tašku na psa (kde vůbec být nechtěl), ale ještě 3 příruční zavazadla, která si nechtěli dát do horního prostoru. Takže se nasáčkovali vedle mne s tím vystresovaným psem a s třemi taškami, které měli kromě toho psa na klíně, jednu šoupli pod sedadlo. Holky, co seděly vedle mě, se začaly smát, všichni cestující určitě čekali, kdo tuto dvojici vylosuje k sobě nebo do své blízkosti.

Čtěte také:

Naštěstí šikmo přede mnou byla sedačka jen s jedním cestujícím, tak jsem si přesedla s tím, že jim aspoň doguvolním místo pro ty tašky. Let byl ale strastiplný pro všechny. Ten pes neustále vyl, štěkal, kňučel, a to dost hlasitě. Nervózní Ruska mu furt dávala povely Sedni, Buď zticha, Nekňuč, Neštěkej a Co to je? No co to děláš! Což to nebohé zvíře rozhodně neuklidnilo. Viděly jsme v gatu, jak mu dává nějaký prášek, ale ten dle reakcí psa nějak neúčinkoval… navíc asi měla pocit, že mu je vedro, a nějakými papírovými deskami mu ovívala obličej – což podle mne psi nemají rádi, když se jim fouká do očí… no, nejsem znalec psů. Také když moc vyl, mu stiskem držela tlamu.

To už se schylovalo k další řeži – cestující sedící před dvojící začali hlasitě protestovat, že tam teda sedět nebudou a že chtějí jiné sedačky. Do toho pes stále vyl a vyl. Chlápek obložený taškama začal psovi domlouvat sladkým hláskem, pes kňučel, Ruska štěkala neurotické povely. Cestující ječeli, co je to za bordel, a stevardky nevěděly, co s tím. Strašná situace.

Situace se uklidnila, až když si nejhlasitější odpůrci zoufalého psa přesedli. Vytí mu ale vydrželo asi hodinu. Pak se zase ozvalo asi hodinu před přistáním. Takže jsme měli veselý let. Chudák pes. Bylo mi ho líto…

Zažili jste něco podobného? Jak se cestuje se zvířaty? Máte s tím nějaké zkušenosti? Dáváte jim tlumicí prostředky?

Reklama