Léčivé účinky česneku jsou známy od nepaměti.

A funkce česneku jako účinné zbraně proti upírům a nečistým silám jen potvrzuje fakt, že to není lecjaká zelenina – nebo spíše koření…

 

Je účinný na virózy, nachlazení, a to díky svým siřičitým silicím, které silně desinfikují. Působí též proti plísním a kvasinkám na různé kožní problémy, a samozřejmě proti střevním parazitům.

Málokdo ale ví, že obsahuje i malé  množství vitaminu C, ale také vitamin A a E.

 

Mohou si ho dopřát i žlučníkáři, kterým syrový nedělá dobře. Údajně nevadí smíchaný s jogurtem.

 

Zápach

Typický česnekový odér je prvkem, pro který někdo česnek miluje a jiný nesnáší. Je způsobem právě oněmi silicemi. Pokud ho opravdu nemáte rádi, pak jsou k dispozici tinktury bez zápachu, ale se zachovanými pozitivními vlastnostmi česneku.

 

Pro zahnání pachu z úst existují spousty „zaručených rad“. Od žvýkání petržele nebo kávového zrna, pití mléka až po jedinou účinnou radu: Najíst se cibule, ta česnek přerazí…J

Faktem je, že stoprocentně účinná rada neexistuje.

 

Za zmínku ještě stojí fakt, že česnekové aroma nemizí ani po několika hodinách. Poté se totiž začne vypařovat ve vašem potu, takže v tu chvíli nepomůže ani žvýkačka.

 

Denní dávka:

Denní dávka česneku je 1 až 2  malé stroužky. Větší dávky se nedoporučují, jelikož česnekové silice jsou poměrně agresivní a mohou poleptat sliznici úst nebo žaludku. U citlivějším jedinců se může toto podráždění projevit jako nevolnost nebo zvracení.

No schválně – dejte si po topince pivo nebo jiný perlivý nápoj. Česnek v tu chvíli pálí podruhé! A na vině je právě podrážděná sliznice úst.

 

Jak česnek uchovat?

Nejlépe v chladu v ledničce. Syrový je nejúčinnější, ale lze ho úspěšně sušit, dělat z něj pasty smíchané se solí. Můžete ho i zmrazit, ale tehdy je třeba si dát velký pozor na absolutně vzduchotěsný obal, abyste neměli česnekem ovoněný celý mrazák.

 5.trioda

Pokud začne česnek klíčit, počítejte s tím, že onen zelený klíček uvnitř může způsobovat u citlivějších lidí  těžší stravitelnost česneku, nadýmání, těžko od žaludku nebo říhání. Po jeho odstranění tyto problémy mizí.

Naklíčený česnek nemusíte vyhazovat. Píchněte ho do květináče a za chviličku máte skvělou nať do pomazánek. Chuť česneku je zachována, ale v nati je přece jen o něco jemnější.

 

Pozor!

Pro děti do 2 let není česnek vhodný vůbec, naopak od věku 2-3 let se velmi doporučuje pro svoje prospěšné účinky například ve formě pomazánek.

 

Česnek má v kuchyni široké použití. Od klasického králíka nebo jehněčího až po grilovaný česnek. To je opravdu pochoutka.

A jako perličku na závěr vám nabídnu recept jako stvořený pro znovunabytí těla vitaminy a energií. V tomto časném předjaří se může hodit.

Zelné placky:

Pokrájené kysané zelí smícháte se slaninou (lze vynechat), vajíčkem, solí, pepřem, kmínem, majoránkou a hóóódně česneku. Zahustíme podle potřeby moukou a poté smažíme na oleji dozlatova. Je to obdoba klasických bramboráků, a díky velké dávce česneku je to hotová delikatesa.

 

Tak co máte chuť?

Nebo radši topinku? 

 

 

 

Reklama