Ať už se některé reklamy na mléčné výrobky snaží sebepřesvědčivěji tvrdit opak, blahodárné účinky česneku v lidském jídelníčku nemůže nic nahradit. Potvrdili to experti z University of Alabama. Česnek totiž obsahuje jako jediná z námi konzumovaných potravin látky, které blahodárně působí na cévní a oběhovou soustavu.

Červené krvinky tyto látky mění na sirovodík, který uvolňuje krevní cévy a zvyšuje průtok tkáněmi. Pokud konzumuje člověk tuto zeleninu v dostatečném množství, pak dodává tělu potřebné množství látek ke snížení rizika onemocnění chorobami oběhové soustavy. A tohle nedokáže žádný mléčný nápoj či jogurt, ani jiná potravina.

Gloria Benavidesová z University of Alabama v Birminghamu studovala se svými kolegy účinky česnekového výtažku na červené krvinky. Zjistili, že tyto krevní buňky začaly produkovat sirovodík již po přidání velmi malého množství česneku. Účinná dávka pak odpovídá v běžných podmínkách konzumaci dvou stroužků česneku u dospělého člověka.

Další výzkum prokázal, že sirovodík se tvořil nejvíce na membránách červených krvinek, ale malé množství vznikalo i uvnitř.

Jen málo rostlin jiných než česnek obsahuje látky potřebné pro vznik sirovodíku, který má tyto blahodárné účinky na zdraví. Česnek je jediná běžně využívaná rostlina s těmito účinky v lidské stravě.

 

Výsledky studie Benavidesová vydala ve sborníku americké Národní akademie věd.

Zdroj: server Idnes – Zdravi   (Zdravi.idnes.cz/cesnek-nic-nenahradi-)-0lp-/zdravi.asp?c=A071016_110819_zdravi_bad)

Výčet pozitiv česneku je nekonečný – velmi ale záleží na tom, v jaké podobě a jak často je užíván.

Jednou z nejúčinnějších forem česnekových přípravků jsou lihové extrakty – tinktury, jejichž příprava vyžaduje kvalitní surovinu, odbornou manipulaci po dobu velmi krátkého skladování, čisté prostory a celkově vyšší podíl manuální práce a velice šetrný a precizní výrobní postup.

Účinné látky z česnekové tinktury dokáže tělo velmi rychle vstřebat a dále je efektivně využít. To je díky tomu, že jsou právě tyto účinné látky rozpuštěny v alkoholu, který tinktura obsahuje. Alkohol se totiž v těle velice rychle vstřebává. Allivictus® po požití nezapáchá a nezanechává nepříjemný česnekový zápach v ústech, a ani při fyzické aktivitě, kdy dochází k pocení, není allivictus® vylučován, jako když požíváme syrový česnek.

Pro maximální užitek z česneku je tady česneková tinktura - allivictus.

Allivictus - rychle mizící vůně česneku, dlouhotrvající efekt pro zdraví!Více na www.allivictus.com 

Nyní máte také šanci soutěžit o opravdu hodně zajímavé a hodnotné ceny ZDE.

Reklama