.

Český muzikál je jeden velký byznys

Cestování

Český muzikál je jeden velký byznys

Děkujeme za další příspěvek a názor na dnešní muzikálové téma. Proč se čtenářce s nickem Kobližka nelíbí muzikály?

Tak nevím, asi jsem zaspala dobu, nebo tomu nerozumím, ale já muzikálům nefandím. Mám opravdu pocit, že je „přemuzikálováno“. Dneska se prostě udělá muzikál ze všeho.

Já jsem před dvěma roky byla u nás v divadle. Moc jsem se těšila na mého milovaného RADÚZE A MAHULENU. Jen jsem si špatně přečetla program, čekala jsem na krásný text Julia Zeyera, ale najednou jsem si uvědomila, že se v představení nějak moc zpívá....no ano, on to byl muzikál. Pro mě to bylo velké zklamání. Samozřejmě, že některé písničky z muzikálů se mi líbí, jako třeba „Poslední tango v Paříži“, kterou zpívá H.Křížková a J.Korn, to je prostě pěvecký koncert. Co bych mohla vidět pořád, je klasika „My fair lady“ a Hello Dolly“. To jsou takové perly a je mi jedno, jestli to je muzikál, nebo opereta.

Já vím, že v muzikálech jsou úžasné výpravy a kostýmy, ale já si nemůžu pomoci, mám pocit, že český muzikál je jeden velký byznys, parta pořád stejných lidí, jistota dlouhodobého angažmá pro učinkující.....je to prostě taková továrna na peníze. Za sebe říkám, muzikál NE

Jinak fandím kultuře a třeba se někdy v divadle setkáme.

Kobližka.

Děkuji za názor a jsem ráda, že fandíte alespoň divadlu

Jak jste na tom se vztahem k muzikálům vy, milé ženy-in? Máte na ně stejný názor jako kobližka, nebo se vám nelíbí z jiného důvodu? Byla jste někdy na muzikálu a odešla zklamaná?

Nebo jste naopak muzikálová fanynka a tento žánr se vám líbí? Který muzikál je vaším nejoblíbenějším. Jaký muzikál byste chtěla vidět? Napište nám a můžete vyhrát lístky

redakce@zena-in.cz

 

   
06.06.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] Jenka2 [*]

  pinokio — #1 souhlasím, jako film, knihu nebo divadlo, i muzikál si člověk musí umět vybrat. Na Bídníky, Ježíše nebo Hello Dolly bych šla okamžitě znovu, na Děti ráje ani zadarmo.

  superkarma: 0 22.06.2011, 13:20:26
 2. avatar
  [3] kometa [*]

  Máme na to stejný názor

  superkarma: 1 06.06.2011, 14:56:31
 3. avatar
  [2] Altamora [*]

  Jasně, že to je byznys. Co jiného by to mělo být? Divadlo se má uživit pokud možno samo, tak je jasné, že se múže trochu podbízet. Když se bude podbízet moc, tak na to nikdo nebude chodit. Když někdo začne dělat "velké umění", tak se stane tak nesrozumitelným, že to jeho umění vyjde vniveč, protože na to taky nikdo nebude chodit. Mozart taky nepsal velké umění, psal hudbu, která se líbila tehdejšímu publiku. Ale psal ji tak dobře, že se dá poslouchat i dnes. Zatímco někteří tenkrát psali pro vybrané publikum a dnes je znají leda tak hudební historici.

  superkarma: 2 06.06.2011, 14:22:11
 4. [1] pinokio [*]

  Připadá mi to,že to zjednodušejete.Záleží,který muzikál si vyberete.Některý je úžasný,některý stojí za h...

  1. na komentář reaguje Jenka2 — #4
  superkarma: 2 06.06.2011, 11:35:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme