Novinky

Češky letos ve fandění hokejistům u televize dohnaly muže

Hokejový šampionát je za námi a rozhodně se nedá říct, že vysedávání před televizorem bylo doménou mužů. Česká televize vydala zajímavou statistiku sledovanosti. Jak fandily ženy?

hokej

 • Hokej v televizi si při letošním mistrovství světa pustilo 7,39 milionu diváků, žen bylo přitom jen o 71 tisíc méně, než mužů.
 • Zápasy českého týmu zhlédlo průměrně 1,87 milionu lidí, loňské mistrovství tak šampionát překonal o více než půl milionu diváků.
 • Program ČT sport se stal za dobu konání sedmkrát celodenní jedničkou trhu, uplynulý týden byl pro sportovní kanál druhým nejúspěšnějším v historii vysílání.
 • Nejsledovanějším zápasem letošního mistrovství bylo čtvrtfinálové utkání Česka proti Finsku, které si nenechalo ujít takřka 2,5 milionu diváků.
 • Druhou příčku opanuje první střetnutí Česka s týmem Kanady s 2,2 miliony diváků, třetí pak zápas proti Lotyšsku.
 • Z hlediska podílu na publiku však jednoznačně vedou závěrečná víkendová utkání, semifinále sledovalo přes 76 % diváků, kteří měli v té době zapnutou televizi, zápas o třetí místo přes 65 %.  
 • Finále Kanady proti Rusku zhlédl každý třetí divák u televize.
   
19.05.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] gerda [*]

  jestli ten hokej stojí za to - přehnané fandění mi připadá spíš jako póza. Aspoň já nechápu, proč bych se měla vzrušovat nad něčím, co absolutně neovlivním. Ledaže bych se angažovala v sázkové kanceláři, tak to potom jo.Sml22

  superkarma: 0 19.05.2015, 13:37:09
 2. [1] prababka [*]

  Hořkosladkou příhodu o fandění mně vyprávěla dcera , když se jí " podařilo " v neděli zakopnout o balkonový práh a zlomit si malíček na noze.Na chirurgické ambulanci prý bylo pěkně živo.Mezi čekajícími byl i starší manželský pár. Paní bohužel nedomyslela , že je lépe nechat manžela u televizoru samotného , a on jí ve vypjatém okamžiku hokejového utkání kopl do kotníku tak, že jí způsobil výron.Ona jen podotkla , že v druhé noze má endoprotézu.A když se ptala , jestli už konec MS , tak zjistila , že pokračuje ještě další den ! Zato obohatila procento žen , které hokej sledovaly s milovaným partnerem.

  superkarma: 0 19.05.2015, 13:22:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme