Čerství vánoční kapři z českých chovů budou k dostání od pátku 19. prosince v osmi desítkách obchodů Tesco po celé ČR.

Štědrovečerního kapra seženou zájemci denně od 19. do 23. prosince v kádích umístěných před obchody Tesco, v prodejní době od 8:00 do 20:00. Na vybraných místech bude možné kapra zakoupit ještě 24. Prosince, a to do 10:00. V prodeji budou čeští kapři od dodavatelů z Chlumce nad Cidlinou a Mladé Boleslavi. Cena za kilogram se letos nebude výrazně lišit od předchozích let. 

kapr

Prodeje kaprů v období adventu

Během posledních dnů před Štědrým dnem stoupají každoročně prodeje kaprů před obchody Tesco až ke dvěma stům tunám. V letošním roce budou na prodejních místech k dostání kapři obecní ve velikosti od 1,5 do 4,5 kilogramu. „Nejčastější hmotnost prodávaných kaprů je mezi dvěma až dvěma a půl kilogramy,“ říká ředitel Rybářství Chlumec na Cidlinou Ladislav Vacek, které s Tesco spolupracuje již více než sedmnáct let. V nabídce budou stejně jako loni také kapři z Rybářství Lukáš Borozidis. Ceny kaprů se budou pohybovat na přibližně stejné úrovni jako v loňském roce. Další druhy ryb, jako kupříkladu ostatní sladkovodní ryby či losos, budou k dostání ve standardní nabídce přímo v obchodech Tesco.

Kapr jako symbol českých Vánoc

Pro většinu Čechů je český kapr neodmyslitelnou součástí Vánoc. To dokazuje i průzkum* společnosti Tesco, ve kterém právě tuto rybu uvedlo jako jeden ze symbolů svátečních chvil devět z deseti respondentů. Ačkoliv si ale dvě třetiny respondentů bez kapra svůj Štědrý den neumí představit, jedna třetina – a to spíše mladých lidí ve věku osmnáct až dvacet šest let - dává přednost lososu, tresce nebo exotičtějšímu žraloku. Na tradiční přípravě kapra v trojobalu se ale shodlo více než osmdesát procent dotazovaných, ostatní dávají přednost kapru pečenému v troubě. Za nákup sváteční večeře podle průzkumu Češi utratí 682 Kč, za maso pak 366 Kč.

kapr

Venkovní prodej živých kaprů bude probíhat u těchto obchodů Tesco:

Bechyně Ivančice Most Příbram
Boskovice Jaroměř Nový Jičín Rakovník
Brandýs nad Labem Jičín Olomouc Roztoky u Prahy
Brno Heršpice Jihlava Opava Říčany
Brno Vídeňská Jirkov Ostrava Hrabová Rychnov
Břeclav Karlovy Vary Ostrava Třebovice Sokolov
Čelákovice Karviná Ostrov nad Ohří Sušice
Česká Třebová Kladno Pardubice Tábor
České Budějovice Klatovy Písek Tachov
Český Krumlov Klášterec nad Ohří Plzeň Trutnov
Český Těšín Kolín Plzeň - Borská Pole Třinec
Děčín Kopřivnice Plzeň - Rokycanská Uherské Hradiště
Dolní Břežany Kralupy nad Vltavou Poděbrady Uničov
Dvůr Králové Kopřivnice Praha Černošice Ústí nad Labem
Frýdek Místek Kralupy nad Vltavou Praha Eden Ústní nad Orlicí
Havířov Kroměříž Praha Letňany Valašské Meziříčí
Holešov Krupka Praha Novodvorská Vlašim
Hostivice Liberec Praha Skalka Vysoké Mýto
Hradec Králové Litvínov Praha Smíchov Vyškov
Hradec Králové  - Rašínová Mladá Boleslav Praha Zličín Žatec
Cheb Mariánské Lázně Prostějov  
Chotěboř Mělník Přelouč  
Chrudim Mikulov Přerov  

 Na prodejních místech před obchody Tesco mohou i letos zájemci využít možnosti naporcování a vykuchání kapra od profesionálně vyškolených prodejců.

* Průzkum byl pro Tesco realizován společností Perfect Crowd během 20. 10. - 24. 10. 2014 v uzavřené komunitě Inspirujeme.net. Průzkumu se zúčastnilo 300 respondentů.

Tesco

Reklama