Bulvár

Česko podporuje Romy málo, tvrdí „experti“

Studie, kterou vypracovala Světová banka, tvrdí, že ČR by měla více podporovat zaměstnávání Romů. Jejich nezaměstnanost představuje ekonomický problém spojený se zbytečnými výdaji.

Podle expertů se má co zlepšovat i na úřadech práce. Jejich současná podpora Romů prý není příliš účinná. Úřady by měly lépe reagovat na požadavky trhu a zapracovat na lepším umístění Romů i jiných znevýhodněných osob na trhu práce. Ve zprávě stojí, že kdyby se podařilo zvýšit zaměstnanost Romů, nepotřebovalo by Česko doplňovat nedostatek zaměstnanců pracovními silami z ciziny.

Romové si hůře hledají práci kvůli nízké kvalifikaci. Není výjimkou, že jejich dosažené vzdělání končí základní školou. Vzdělanost Romů navíc stále klesá. Podle studie tak na stovku středoškolsky vzdělaných romských otců připadá 54 % synů se základním vzděláním.

Experti proto doporučují zvýšení minimální odměny za práci a individuální přístupe úřadů práce k potřebám znevýhodněných uchazečů o zaměstnání. „Chceme přerušit tu neblahou tradici, kdy nám roste třetí generace, která neviděla své rodiče pracovat,” nechala se slyšet ministryně pro lidská práva a menšiny, Džamila Stehlíková.

   
29.10.2008 - Společnost - autor: Eva Soukupová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [243] lleennaa [*]

  no ale tys mi neodpověděla na otázku:.když jsou cikáni zvyklí na ten svůj kočovný život......Na co člověk,žijící kočovným životem potřebuje dávky na děti,příspěvky na bydlení,sociální příplatky atd???
  a taky si přečti můj příspěvek ještě jednou,já jsem nenapsala,že bych toho dotyčného(např.sestřenku) nechala ve štychu,to by znamenalo se na ni úplně vysr...ale napsala jsem,že bych ji pomohla sehnat ubytování...ty si myslím taky přečteš jen to co se ti hodí do krámku,viď?

  superkarma: 0 04.11.2008, 15:13:24
 2. avatar
  [242] shb [*]

  lleennaa: to je tvůj názor, já mám jiný, je to tvoje věc, já holt nejsem ten typ to by nechal rodinu ve štychu...já tě nesoudím, a už vůbec nehodnotím nemakačenky, jen nesnesu to věčný házení do jednoho pytle a alibistický kecy debilů co o věci ví hovno, když to tak už musím říct (tím nemyslím tebe)

  superkarma: 0 04.11.2008, 13:36:52
 3. [241] lleennaa [*]

  SHB:jediný kdo tu křičí do tmy jsi ty...jo,nechala bych sestřenku na ulici,pokud bych věděla,že si to zajistila sama.K sobě domů bych ji určitě nevzala.Je takových azyláků a ubytoven.Maximálně bych ji pomohla s tím ji sehnat tohle ale to je všechno.Když sem byla na ulici já,taky se nikdo nestaral.Ty prostě nechápeš,že je to o nátuře.Lidi co chtěj makat tak makaj,pokud chtějí žít na jisté úrovni a nechcou vypadat jako vyžírkové a socky.A co se divíš,že cikány nikdo nechce?Mladý hovno choděj do školy,blbý sou jak troky tak to je mají vzít potom do debilního obchodu za pokladnu,když neuměj ani do 20 napočítat???A drzí sou jak štěnice!Slušných cikánů je velice velice málo...a nesuď mě,vůbec mě neznáš...jsem životem tak omlácená,že žádnýmu vyžírkovi a vychcánkovi nedám nikdy nic zadarmo...ono totiž ani kuře nehrabe zadarmo...a co nám je do historie cikánů???Takový černoši mají taky svou historii,všichni ví,jak se k nim lidi chovali - otroctví.A promiň,ale nějak sem nepostřehla,že by se u nás chovali jako dobytci...když jsou cikáni zvyklí na ten svůj kočovný život,tak ať kočují tam odkud přišli a nevysávají z druhých.Na co člověk,žijící kočovným životem potřebuje dávky na děti,příspěvky na bydlení,sociální příplatky atd???

  superkarma: 0 04.11.2008, 11:58:17
 4. avatar
  [240] shb [*]

  oprava: za tím nežiju mají být vykřičníky!!!!! ne otazník- překlep

  superkarma: 0 03.11.2008, 10:22:01
 5. avatar
  [239] shb [*]

  ...jo a já na ničí úkor nežiju? tak proč si zase kvůli takovému výmyslu mně bereš do huby fakt nevím... a jestli jsi tak zakomplexovaná tak hledej pomoc...co na to říct? a vůbec je to zase jen další tvůj výmysl a lež a špiníš mně tu zbytečně, obrátí se to proti tobě

  superkarma: 0 03.11.2008, 10:21:04
 6. avatar
  [238] shb [*]

  Eva_Fl:???? jak rasistická? vždyť to o sobě pořád říkáš...
  a kdo VY je stejná rasa jako TY? a já to v životě hezký mám a jsem šťastná, to že ty a tobě podobní s tím máte problém je váš problém

  superkarma: 0 03.11.2008, 10:19:15
 7. avatar
  [237] Eva_CZ [*]

  shb: u mne je sprostej nekdo, kdo zije na ukor druhych. Jak rasisticka? Vy jste bohuzel stejna rasa, jako my.
  Mas to v zivote tezky, vid? No ale kdo nema?

  superkarma: 0 02.11.2008, 14:18:17
 8. avatar
  [236] Lukáš Čejka [*]

  shb: to je proste karma

  superkarma: 0 31.10.2008, 16:57:56
 9. avatar
  [235] shb [*]

  lukas.cejka: vim ze ty se chytnes, pochopis a treba si rejpnes- to chapu, ale jsou tu ctenari kteri se toho chytnou z jineho duvodu a pretoci to a pak je zas vysvetlovani za x prispevku

  superkarma: 0 31.10.2008, 16:55:55
 10. avatar
  [234] shb [*]

  lukas.cejka: mas deti? az je mit budes a nebudete mit smanzelkou praci tak jsem zvedava jak jim to vysvetlis! a vubec, proc se toho chytas kdyz je to nazorny priklad? na tom jsem chtela ukazat realnou situaci, nemusel to byt playstation ale treba boty...

  superkarma: 0 31.10.2008, 16:52:40
 11. avatar
  [233] Lukáš Čejka [*]

  shb: misto hrani playstation se maj cikanata ucit do skoly, potrebujou to jak prase drbani

  superkarma: 0 31.10.2008, 16:23:07
 12. avatar
  [232] shb [*]

  lukas.cejka: včera bylo na čt2 v pořadu historie.cs celý pořad věnovám historii romů a vůbec problematice, v podtatě bylo řečeno to co tu omíláme dokola a naznačena cesta vzdělání, když tak se na to mrkni,jestli chceš, jde to myslím pustit na netu (čt2)
  jinak ještě k tomu co tu píše lleennaa: při tom tvým uvažování ve vzteku zapomínáš na realitu a pak to zní jako výkřiky do tmy.
  Když budeš v bytě a tvoje sestřenice na ulici tak ji tam necháš?? ne vezmeš ji k sobě, a pak tam žijí v hodně lidech, to bys chtěla aby ti přišel soused nebo někdo z úřadu a řekl ti: ne ten a ten z tvý rodiny musí jít ven, co třeba máma? nebo ségra nebo kdo? já vím že začneš tvrdit, že se měli starat dřív aby tak neskončili, ale uvědom si že to už není realita, realita je že je jich spousta v jednom bytě a s tím něco dělej, ale co? když práce pro cikány prostě není- nikdo je zkrátka nechce, to je realita. a když nemáš ale vůbec žádný peníze a máš hlad tak co uděláš? kde vezmeš peníze? na úřadě nebo v práci, na úřadě dostaneš 4000 (příklad) ale to tě nevytrhne a práci nedostaneš, že chce tvé dítě nový boty? nebo třeba aspoň playstation, co maj ostatní děti doma? smůla. musíš být ráda že se aspoň najíš, a to možná, tak to je realita. a z té se musí vycházet a ne co by bylo kdyby bylo, nebo co by bylo kdyby se starali dřív. to je snad jasný ne? nikdo by s nimi podmínky neměnil a nezkusil si žít s x lidma v jednom bytě a bez peněz....a hlavně bez práce!!! pro cikány prostě není- aspoň tady u nás

  superkarma: 0 31.10.2008, 11:19:57
 13. avatar
  [231] shb [*]

  Eva_Fl: co tady řveš? já jsem s tebou vůbec nebavila a ty jsi sem vstoupila a okamžitě ses opřela do mně a mý rodiny!! vůbec mně neznáš, v životě jsi mně neviděla a vyřváváš tu o mně lži. Jsi nejhorší primitiv jakého jsem tu potkala a neumíš opravdu nic jiného než nadávat, myšlenka z tebe zatím žádná nevypadla, to že jsi rasista tu taky vyřváváš při každé příležitosti, tak si to už nech pro sebe, už to všichni dávno víme.
  Eva_Fl: 224: to jsem ti odpověděla minule a vracet se k tomu nebudu, když si to nepamatuješ tak si to najdi, nevidíš že kromě tebe, to všichni ví a chápou?? sedíš si na vedení, už dost dlouho tak se prober. A opakuji ti znovu, nemáš žádný právo tady o mně a mý rodině roznášet nějaký tvý výmysly a lži, jsi sprostá a rasistická, nevím proč sem chodíš.

  superkarma: 0 31.10.2008, 11:07:02
 14. avatar
  [230] Lukáš Čejka [*]

  lleennaa: velke zmeny nemuzes planovat nasrana, to chce klidnou hlavu a vsechno promyslet a spocitat

  superkarma: 0 30.10.2008, 22:10:06

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [229] lleennaa [*]

  Nedáš peníze tak si je vezmou jinak.Budou krást v obchodech,okrádat starý lidi nebo maminy s kočárama a to je to nejmenší...internátní školy bych brala taky,ale vzhledem k tomu,že jsem po dnešku tak nasraná (zjistila jsem že mám modřinu na loktu )tak bych měla asi radikálnější představy než ty...

  superkarma: 0 30.10.2008, 21:57:50
 2. avatar
  [228] Lukáš Čejka [*]

  lleennaa: ale ja jim nic davat nechci, proto jsem navrhnul ty specialni internatni skoly, kde nebudou v peci rodicu,ale spolecnosti, rodice tak na ne nebudou dostavat zadne prispevky ...
  myslim ze to vyjde lacinejc, nez je pak mit celej zivot na krku

  superkarma: 0 30.10.2008, 21:42:14
 3. [227] lleennaa [*]

  lukas.cejka: to byl příklad!ty si jako myslíš,že když budeme vrážet další prachy na to,aby si z nás oni dělali debili a ze sebe chudáky,tak že tím jako někomu prospěješ?Vzpamatuj se!Kdo chce,tak se učí,kdo chce,tak si práci dycky najde,i kdyby měl jít kopat kanály!Znám tolik Romů,co už něco dokázali,mají střední,mají práci a zaopatřené rodiny.A z čeho myslíš,že vzešli?Já měla od mala taky hovno,rodiče na hovno,sourozenci na hovno.Na školu jsem si musela vydělávat.A to byl blbý učňák.Nikdy mě nikdo nepodpořil a nepomohl.A jsem.Mám rodinu,mám práci a chci si udělat další rekvalifikaci.Co se státu týče,nikdy mi nic nedal.I ty zkur.přídavky mi vzali,místo abych se učila,prodávala jsem noviny a večer přepisovala otázky na zkoušky starším spolužákům...tak proč bych měla podporovat myšlenku:pomůžeme nefakčencům,kteří jsou sprostí,hrubí a stejně o to nemají zájem???A kdo zájem má tak si poradí.

  superkarma: 0 30.10.2008, 21:25:26
 4. avatar
  [226] Lukáš Čejka [*]

  lleennaa: o tom ze prevzchova od 15 tu nikdo nepsal

  superkarma: 0 30.10.2008, 21:10:30
 5. [225] lleennaa [*]


  No já se pominu co tady se řeší...jak chcete přeonačit malý Romčata v normální lidi,když mají doma rodiče zvířata?To tak nejlíp odstřihnout hned od mala a ne jich v 15 letech strkat někam na převýchovu a učení,když už sou naočkovaní od rodičů a prarodičů...a taky by mě zajímalo,kdo by se jim věnoval...já z jednoho dnes málem udělala fašírku,hajzlík,ráno ho čapli jak kradl a večer se vrátil zpátky,sprostý byl jak sviňa,u dveří napadl kolegyni tak jsem mu rázně ukázala,jak se má chovat mezi slušnýma lidma...to se ještě oháněl policajtama...myslím sebou začnu tahat do práce basebolovou pálku!!!A nebylo by od věci,kdyby si tady tyhle příspěvky přečetla jistá paní Džamila Stehlíková.Ať se už konečně tam nahoře někdo chytne za rypák a přestanou se těch černých drštiček zastávat!Člověk aby se pak bál chodit do obchodu.Dvě starý bábiny jsme museli pustit zadem.A to nám ty kurvy černý ještě málem vymlátili výlohu! Já sem tak nasraná,že kdyby mě teď nějakej Rom řekl Ty kurvo,tak z něj udělám fašírku.

  superkarma: 0 30.10.2008, 20:58:31
 6. avatar
  [224] Eva_CZ [*]

  shb: a dodnes jsi mi neodpovedela, jestlis ty pani v tramvaji tu penezenku ukradla.

  superkarma: 0 30.10.2008, 18:26:07
 7. avatar
  [223] Eva_CZ [*]

  Juana: je cigoska. Asi jedna z tech slusnejsich, ale i tak...

  superkarma: 0 30.10.2008, 18:24:55
 8. avatar
  [222] Eva_CZ [*]

  shb: prestan se chovat jako cerna tlama, aspon ke mne, bud tak laskava. Necancej o barve pleti, vsadim se, ze moje je tmavejsi, nez tvoje. Az se zacnes chovat civilizovane a stejne tak clenove te tve velke rodiny, budes pro me partak na pokec. Urazet te? MNE urazi prizivnici, vyzirkove, nemakacenkove, zlodeji - proste mne urazeji cigosi.

  superkarma: 0 30.10.2008, 18:15:51
 9. avatar
  [221] Lukáš Čejka [*]

  shb: Chteji nam namluvit, ze tu je nejaky dar! Hodnota daru vsak zavisi na tom, komu je adresovan. Tady je adresovan tomu nejnizsimu. Jako alkohol opilci. Takovy dar je nemoc. A kdyz ja prinasim zdravi, pak musim do toho tela riznout ... a ono me nenavidi.

  Ten citat je o tom o cem jsme se tu bavili.

  superkarma: 0 30.10.2008, 15:01:00
 10. avatar
  [220] shb [*]

  lukas.cejka: ano ano, stát nemá být charita a nemá platit nesmysly a někoho do něčeho nutit, já to taky platit nechci. Ale měly by tu být dobrovolné programy pro ty co chtějí a dělají a studují, těm by mělo být pomoženo, ale ten co nechce ať nedělá a ať jde na ulici, je to jeho právo, má svobodnou mysl, ale ten co nemůže, ten nemá šanci (to je třeba příklad toho bezrukého) tak o toho by mělo být postaráno (nikdo z nás neví kdy na tom jak bude- já mám třeba živ. pojistku) a v tomto hodnocení už je třeba individuálního přístupu, aby se rozlišilo, kdo si jde pro dávku z plezíru a kdo ji potřebuje.

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:58:23
 11. avatar
  [219] Lukáš Čejka [*]

  shb: cikani muzou makat ale nechteji, bezrukej toho proste fyzicky neni schopnej, takze budeme nutit makat toho kdo muze ale nechce
  Radikalni?A co jineho chces delat?Sama pises ze sami reflexe schopny nejsou, tak kdyz to platime tak to bude podle nas, nebo to proste paltit nebudem.Stat nema byt zadna charita i kdyz si to cikani zjevne mysli

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:50:12
 12. avatar
  [218] shb [*]

  lukas.cejka: zase nemůžeš lidi jakékoliv degradovat na tuto úroveň, jsme lidé, máme svobodnou vůli a co jsi napsal,je velmi radikální, přečti si ještě vzkaz já už fakt musím jít..(ale asi jsi nepochopil co jsem chtěla říct, nebo spíš je to ten můj vyjadřovací problém) já bych podpory nerušila pro nikoho..
  s tím tvým přístupem bys opravdu měl za 20 let ty vězně (protože nic jiného by pak nebyli) jako ze škatulky, ale byly by to pouhé loutky poplatné tomu systému
  jo a rasista tě odsoudí kvůli barvě, stejně jako já můžu říct bezrukýmu fuj na tebe se koukat zmetku nebudu, tak jim snad dáme speciální režim a budem je nutit aby makali jako že tu ruku mají? - proto ten příklad

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:38:06
 13. avatar
  [217] Lukáš Čejka [*]

  shb: vsak ja souhlasim - zavedem specialni internatni skoly pro cikany, protoze jinak se vzdelani svym "odpovednym" pristupem nedoberou a spolecnost proste nechce na ne neustale mrhat prostredky
  jinak cikan a bezruky je sakra rozdil - bezruky ma objektivni duvody proc nemuze naplno pracovat, cikan ma jen lenost a pohodlnost
  takze zrusit vsechny ty davky a podpory, zavest internatni skoly s prisnym rezimem a do nich investovat prostredky usetrene na tech davkach a za 20 let tu mame cikany jak ze skatulky

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:28:57
 14. avatar
  [216] shb [*]

  lékárna: já vím, že ty ne, ale to bylo pro ty ostatní co to dělají...
  lukas.cejka: já taky netvrdím, aby byl program speciální pro každého, já říkám, že mají mít všichni stejné podmínky, ale taky stejné předpoklady a pokud nemají předpoklady (rom cikán nebo bezrukej či pidlookej) tak se jim to musí dorovnat částečnou pomocí, která by ale samozřejmě neměla diskriminovat ostatní, nebo je nějak omezovat na jejich úkor, a v této pomoci by se pak mělo postupovat individuálně, ale zase stejně jako u bílých fialových a nevímjakých. A s tou větou o rodinách si protiřečíš to je trochu alibistické protože realita není v tom, že by měli takové rodinné zázemí, aby v tom mohly něco samy děti dělat, když jsou nefunkční rodiny po několik generací zpětně. takže to zase není jednoznačné....ale nechci se rozepisovat zase tu trávím moc času, nemůžu...takže se pak kouknu kam jste se dodebatili, já jako vždy končím u mého vidění řešení, a to je vzdělání -jak říká lékárna.
  a není možné chtít stavět na něčem co není, takže proto ten speciální přístup- to je realita
  a sami jste se s tím určitě spousta z vás setkali: když má dítě ve škole učitelku která mu absolutně znechutí fyziku a doma mu to rodiše nevysvětlí tak těžko kdy v životě bude studovat fyziku...takže co z toho plyne? fyziku studovat prostě nebude- a když zkuste si to představit na celou školu jako takovou, žijeme ve společnosti kdy je tlak okolí na rasovou strunu jasný a velký (koho se to týká ten o tom dobře ví) a když nezafunguje rodina tak kdo? no a ty rodiny prostě nefungují. můžem se zase hádat čím to je- no a no třeba bychom se po dalších 100 příspěvcích shodli že je to dáno historií, ale to opět neřeší stav. takže proto je nutno mít ten indiv. přístup a začít u dětí, a za jednu generaci se to stejně neznění- aspoň za dvě...ale už fakt končím (viz. minulé debaty na toto téma)

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:21:36
 15. avatar
  [215] Lukáš Čejka [*]

  shb: Ale dava, nemuzes chystat program pro kazdeho nemakacenka a socialne neprizpusobiveho zvlast. Osobni pristup at si vedou v rodinach.

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:03:30
 16. [214] dadma [*]

  Pro shb: já nikdy neházím lidi do jednoho pytle,všude jsou lidé dobří a hajzlové. Ať jsou bílí, žlutí, nebo tmavé pleti.Ale bohužel v romské populaci(to taky nevím ,kde se vzalo,že jsou to Rómové)těch slušných je bohužel menšina.A myslím si ,že ten ,kdo se opravdu snaží,tak ve vzdělání mu nikdo nebrání a práci si také najde.U nás v domě byla rodina,neměli se špatně tahali auta z Německa a brali dávky,ale co chvíli dělali v noci binec.My jsme ráno šli nevyspalí do práce a oni šli spát a měli ve dne větší klid ,než my v noci.A když jim manžel vynadal a byli i na městě na přestupkové komisi, tak ještě řekli, že z domu proti nim nikdo nic nemá jenom pořád my,ale ostatním to také vadilo, ale nechtěli se s nimi dostat do nějakého střetu, protože by dostali nadávek,i takové co možná v životě neslyšeli.Ještě,že se odstěhovali.A to mě ještě nikdo z cikánů neokradl, nepřepadl....

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:02:21
 17. avatar
  [213] Sirikit [*]

  shb: S určitou mírou inteligence se člověk rodí, ale vzdělání nikomu do hlavy nenaleješ, ten člověk musí chtít sám. A když nechce , je to těžký. Kolik naše hospodářství potřebuje kopáčů, popelářů, pomocných sil? Minimum. A ruku na srdce - co ti lidé mohou bez patřičného vzdělání dělat? Jakémukoliv řemeslu je třeba se vyučit - bez určité dávky umu, grifu a vzdělání to nejde. A jsme u toho: nemají zájem = není kvalifikace = velmi málo, takřka žádné pracovní příležitosti a pokud ano, špatně placené.

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:01:27
 18. avatar
  [212] shb [*]

  lukas.cejka: to ale, že je poměr opačný, nezadává právo k té generalizaci toho problému, ani kdyby na té druhé straně byl jen jeden..

  superkarma: 0 30.10.2008, 14:01:09
 19. avatar
  [211] Lukáš Čejka [*]

  shb: ja bzch nerekl hazet do jednoho pytle, ja bzch tomu rikal generalizace
  kdyby se jednalo o minoritni problem v te komunite, tak si toho nikdo nevsimne, pomer je ale opacny

  superkarma: 0 30.10.2008, 13:53:51
 20. avatar
  [210] shb [*]

  lékárna: a ještě bych dodala (opět) že ti z vás co je házíte do jednoho pytle byste měli vidět a slyšet, že jsou takoví i takoví a jasně a zřetelně rozlišovat, jedině tak to neublíží těm co se snaží a naopak je to podpoří!! a motivuje. A ta otázka vzdělanosti- to už jsem proklamovala dávno, jedině tudy vede cesta...

  superkarma: 0 30.10.2008, 13:17:40
 21. [209] dadma [*]

  Myslím si,že Romy podporujeme,kde se dá a oni toho zneužívají.Dostávají různé sociální dávky,děti, které mají rómskou národnost ,tak mají zdarma obědy nebo na střední škole dostanou počítač a i nějaké peníze.Někdy si jejich rodiny,ale nežijí špatně.Třeba taková žena samoživitelka je na tom hůře a tyto výhody nemá, protože je Češka.Najdou se i vyjímky, ale to je mizivé procento.Mám za muže Roma a proto mohu porovnávat.Můj manžel se vyučil a pracuje u jednoho zaměstnavateleod roku 1972.Vychovali jsme dvě děti,které mají vysokoškolské vzdělání.Všichni pracujeme.Manžel se s rodinou moc nestýká.Ale již v jeho nejbližším okruhu někdo pracuje a někdo ne.Bylo to již dříve před revolucí,kde byla pracovní povinnost se raději nechali zavřít, než by chodili do práce.Ale jsme u jádra pudla a tím je vzdělání.Romy nebaví se učit,myslí,že když nepřijdou do školy, že vyzráli na učitelku, nic nevydrží dělat sytematicky,vynaložit nějakou píli nebo úsilí a pak nadávají,že je nikdo nechce zaměstnat.Když nic neumí a ještě jsou nespolehliví,ale oni stejně nadávají na oko, protože by do žádné práce stejně nechodili to je takový jejich folklór.Když jim v něčem nechcete vyjít vstříc, tak jste rasista a hotovo,ale, že by se měli zamyslet nad sebou,že především oni se nechovají řádným způsobem to ani náhodou.Máme,zde příklad a to je vietnamská komunita.Děti do školy chodí řádně a většinou jsou premianti ve třídách,jsou snaživí a odpovědní vědí, že jedině vzdělání jim zajistí dobrou práci a budou nápomocni své komunitě.RÓmové si v dnešní době dovolují čím dál víc ,protože jim to prochází.Je to zapeklitý oříšek a ten ,kdo to vyřeší by měl dostat Nobelovu cenu.

  superkarma: 0 30.10.2008, 13:06:49
 22. avatar
  [208] shb [*]

  lukas.cejka: si piš

  superkarma: 0 30.10.2008, 12:32:21
 23. avatar
  [207] Lukáš Čejka [*]

  shb: si se pekne rozcertila
  ja nevim jakou ma Eva barvu, ale predpokladam, ze to bude floridsky bronz a ten skutecne nemam

  superkarma: 0 30.10.2008, 11:57:00
 24. avatar
  [206] shb [*]

  Simba192: nic nelakuju, jen mluvím ze své zkušenosti jako všichni..

  superkarma: 0 30.10.2008, 10:24:08
 25. avatar
  [205] shb [*]

  lleennaa:190: to je dobře! Je dobře že to rozlišuješ, a že jsi o tom napsala
  Eva_Fl:190: ano pomluvit mně a moji rodinu je pro tebe typické, neumíš nic než nadávat ostatním a pomlouvat, chudinko, a neotírej se o mou rodinu a neber si jí do tý svý nevymáchaný huby, už tě mám opravdu dost! Tvé příspěvky ke mně jsou vždy stejné- bohapusté nechutné nadávání, TADY VŠICHNI VIDÍTE JASNÝ PŘÍKLAD CHOVÁNÍ NĚKTERÝCH JEDINCŮ KE MNĚ A MÉ RODINĚ POUZE NA ZÁKLADĚ TOHO FAKTU, ŽE NE VŠICHNI MÁME STEJNOU BARVU JAKO EVA_FL!!!!!!!!!!!!! TO JE JEDEN PŘÍKLAD ALE V ŽIVOTĚ JE JICH NA ULICI STOVKY- STEJNÝCH JAKO TATO DOTYČNÁ. tak si prosím můžete udělat všichni obrázek o tom, jak to v životě (ne tady v debatě) chodí......

  superkarma: 0 30.10.2008, 10:02:55
 26. avatar
  [204] Teka.teka [*]

  Kdo nechce, makat nebude ať je Rom nebo bílej. Když se mi (neromové) nepřizpůsobíme společnosti tak nás nikdo přemlouvat a obhajovat nebude. Když se odmítají přizpůsobit romové, je to náš problém? Máme je přemlouvat? Kdo nechce ať jde. Fňukat na úřadech je samozřejmě jednodušší. Když sem pracovnici na sociálce slyšela, jak říká "bílé" paní že má špatnou barvu pleti, že na finanční výpomoc nemá nárok, udělala jsem si obrázek sama.

  superkarma: 0 30.10.2008, 08:46:52
 27. avatar
  [203] Juana [*]

  Eva_Fl: hele ale shb o sobě tvrdí, že není cikánka, ale podle toho co tu psala dřív jsem pochopila, že s nějakým jedincem tohoto původu sdílí lože a stůl, tak proto je tak vehementně brání

  superkarma: 0 30.10.2008, 02:51:36
 28. avatar
  [202] Dudlajlama [*]

  Meander: myslis, ze zrovna tihle by sli do lesu, aby v potu tvare zurocili zemi, zalozili farmu, pestovali uzitecnosti atd.?

  superkarma: 0 30.10.2008, 02:12:07
 29. avatar
  [201] Meander [*]

  Galadriel: Vy tam v té velké, širé zemi máte tolik volného prostoru - lesů kupříkladu

  superkarma: 0 29.10.2008, 23:43:42
 30. avatar
  [200] Dudlajlama [*]

  Meander: kam bys ty chudacky exportovala, jen si je nechte doma

  superkarma: 0 29.10.2008, 23:10:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme