Zdraví

Česko má patnáct případů nákazy mexickou chřipkou

Národní referenční laboratoř pro chřipku ve čtvrtek uvedla, že Česká republika má celkem 15 nakažených chřipkou A(H1N1). Informaci potvrdilo také ministerstvo zdravotnictví.

Jak agentura Mediafax ve čtvrtek ráno informovala, v Ostravě přišli na jedenáctý a dvanáctý případ. Nakaženými jsou partneři (mladá žena a mladý muž), kteří se vrátili do Česka ze soukromé cesty v USA. Oba dorazili na infekční kliniku FN v Ostravě. Vzhledem k relativně mírnému průběhu onemocnění byli ponecháni v domácí izolaci s nasazením antivirotické léčby. V současné době je jejich zdravotní stav dobrý. V úzkém a přímém kontaktu s nimi nebyla žádná další osoba.

V dalších třech případech se jedná o dvě ženy a mladého muže. Jedna z nakažených přiletěla do Česka z USA. První příznaky onemocnění se u ní objevily ještě za pobytu v USA, lékařskou pomoc vyhledala na letišti v Ruzyni a odtud odjela na infekční kliniku FN Na Bulovce. S ohledem na klinický stav byla ponechána v domácí izolaci bez léčby antivirotiky. V současné době je její zdravotní stav dobrý, stejně tak jako zdravotní stav dvou osob, které s ní byly v domácnosti v kontaktu.

Dalším nakaženým je mladý muž, který se do ČR vrátil z Japonska. První příznaky onemocnění pozoroval již v letadle při cestě domů. Také on zůstal v domácím léčení s nasazenými antivirotiky. V současné době je bez zdravotních obtíží a jedna osoba, která s ním byla v kontaktu, je rovněž bez zdravotních obtíží.

Patnáctou nemocnou je žena z USA. Po příletu do Prahy se u ní projevily první lehké příznaky. O den později se její zdravotní stav zhoršil a nakonec musela být hospitalizovaná na infekční klinice FN Na Bulovce. V současné době ještě přetrvává rýma, pacientka bude propuštěna v neděli a 6. července 2009 odlétá z ČR. V kontaktu s ní byla jedna osoba, která je v domácí izolaci a je bez obtíží.

   
02.07.2009 - Nemoci - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [5] madam [*]

  Stále nové a nové nemoci! Co nás ještě čeká!?Sml15

  superkarma: 0 19.07.2009, 13:49:58
 2. avatar
  [4] lenagirl [*]

  snad nás to nepostihne Sml68

  superkarma: 0 03.07.2009, 07:31:24
 3. avatar
  [3] Myškomedvídek [*]

  Sml57hnusná nemoc,co ještě příjde?Sml80

  superkarma: 0 02.07.2009, 22:23:21
 4. avatar
  [2] Tanzi [*]

  pardooooon, to patřilo jinam..a nejdou mi smajlíci, tak si představte toho chechtajícího se.

  superkarma: 0 02.07.2009, 15:02:49
 5. avatar
  [1] Tanzi [*]

  [227] slivku nemám, ale fernet jistí..ten je na sr..u také dobrej

  superkarma: 0 02.07.2009, 15:01:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme