Novinky

České farmy učí děti hospodařit. Poradíme, kam se vydat

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat. Ministerstvo zemědělství připravilo další ročník úspěšného projektu Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi na podporu českého venkova.

Pro veřejnost se během léta otevřou čtyři farmy v různých krajích České republiky a Národní zemědělské muzeum v Praze. Pro návštěvníky připraví nejen zábavný program, ale také mnoho zajímavých informací o životě na farmě a vzniku kvalitních regionálních potravin. Letošní Farmářské slavnosti budou zahájeny 16. července na Vsetínsku na Ekofarmě Agrofyto – Lidečko.

„Farmářskými slavnostmi chceme lidem přiblížit rodinné hospodaření a život na venkově. Jsou to totiž právě farmářské rodiny, které v poslední době vytvářejí a výrazně zlepšují image českého venkova i českých potravin. Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit,“ zve na slavnosti ministr zemědělství Marian Jurečka. 

První z farem leží v malebné vesnici Lidečko v hornaté oblasti Valašska a zaměřuje se na produkci mléka a hovězího masa v BIO kvalitě. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídku masných plemen Limousine a Simentál, mléčného Holštýnského skotu a další hospodářská zvířata. Jsou připraveny tematické hry a soutěže a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Nebude chybět hod lasem ani simulátory dojení krávy a jízdy na býkovi. Budete moct proniknout do celého procesu výroby mléčných bio výrobků a podívat se do prostorů farmy, které udělil Nadační fond Bartákova hrnce ocenění za dlouholetou práci v souladu s přírodou „Nejlepší ekozemědělec roku 2009“.

telatko

Zdroj foto: Shutterstock

Ministerstvo zemědělství chce projektem podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov. Cílem je ukázat, že zemědělství je dnes odvětvím zajímavým pro podnikání, že současní zemědělci žijí v atraktivním prostředí a používají špičkovou moderní techniku. Projekt má přiblížit, jak se žije na venkově, jak se vyrábí potraviny a jak vypadá dnešní moderní farmář, aby při volbě svého budoucího povolání děti zvažovaly i zemědělské profese a měly o jejich náplni co nejlepší představu.

Další Farmářské slavnosti se konají:

23. 7. – Ekofarma Bošina (Královéhradecký kraj)

30. 7. – Biofarma Belina (Karlovarský kraj)

20. 8. – Biodynamický statek Bemagro (Jihočeský kraj)

24. 9. – Národní zemědělské muzeum Praha

Vstup na akci je pro návštěvníky zdarma.

Více na www.farmarskeslavnosti.cz

   
07.07.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Majoranka1997 [*]

  diblice — #2U nás máme hospodářství a já jsem zase překvapena jen kladnými reakcemi. Máme asi štěstí...Sml16 A Vám přeji také jen hodné lidičky kolem sebe, poněvadž ta zvířata si to zaslouží a z těch zlých si nic nedělejte - nestojí za to!!!

  superkarma: 0 07.07.2016, 17:28:56
 2. avatar
  [2] diblice [*]

  farmaření je krása, ale dneska to už ani na vesnici nechtějí a dělají naschvály, které to farmaření jen komplikují

  1. na komentář reaguje Majoranka1997 — #3
  superkarma: 0 07.07.2016, 16:35:19
 3. [1] Oska [*]

  super akce, bohužel v dnešní době si spousta dětí myslí, že kráva je fialoví, tudíž se mají co učitSml67

  superkarma: 0 07.07.2016, 15:38:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme