.

Česká televize přiveze do Varů Modré stíny i Blue Effect

Novinky

Česká televize přiveze do Varů Modré stíny i Blue Effect

Česká televize uvede v letošním roce do kin 31 nových koprodukčních snímků. Jedenáct z nich se divákům představí na nadcházejícím ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V jeho oficiálním programu se letos ale objeví i díla televizní.

mattoni

„Česká televize má jako největší tuzemský koproducent tradičně v programu karlovarského festivalu několik zástupců z řad svých koprodukčních snímků. V sekci České filmy se letos ale objeví i díla, jež vznikala jako ryze televizní projekty, Já, Mattoni Marka Najbrta a Modré stíny Viktora Tauše. Tento posun nás velmi těší. Jsou to dva zcela odlišné žánry, za nimiž stojí i dvě výrazné režisérské osobnosti, které skvěle ilustrují šíři současných tvůrčích přístupů k televizní produkci,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Vedle historické ságy Já, Mattoni a minisérie Modré stíny se na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary představí i další televizní novinky. V  Domě České televize na Divadelním náměstí tak budou moci diváci například v premiéře zhlédnout první díl chystané série Rapl s Hynkem Čermákem. Prostor dostanou i koprodukční projekty, jako je nový film Učitelka, jejž představí režisér Jan Hřebejk, nebo Vlk z Královských Vinohrad, o kterém bude s návštěvníky Domu ČT diskutovat Jiří Mádl. Každý večer se pak pódium na Divadelním náměstí promění v hudební stage, na níž vystoupí oceňované české kapely včetně Vltavy, Blue Effect, Zrní nebo formace Bratři Orffové.

modre stiny

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary pak Česká televize přenese i do vysílání. Divákům tak ČT art nabídne například dva snímky s Willemem Dafoem, Narozen 4. července a oscarového Anglického pacienta, loňského vítěze Fóra nezávislých, americkou transgenderovou komedii Transdarinka, nebo Intimní osvětlení režiséra Ivana Passera.

Slavnostní zakončení festivalu pak Česká televize odvysílá v přímém přenosu v sobotu 9. 7. Od 20:00 na svém prvním programu.

   
28.06.2016 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva ČT

Komentáře:

 1. avatar
  [2] peetrax [*]

  Měly jsme jet letos s kamarádkou, ale nevyšlo to. Doufám, že příští rok se tam dostaneme a budem aspoň trochu "při tom"...

  superkarma: 0 28.06.2016, 18:03:33
 2. [1] bobani [*]

  festival a to množství lidí mě vůbec neláká

  superkarma: 1 28.06.2016, 13:07:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme