Bulvár

Česká premiéra hororu v hollywoodském stylu


Hostel je označován za nejhrůznější film posledních deseti let. Dva kamarádi z americké vysoké školy se v něm vypraví napříč Evropou. Dostanou se až na Slovensko. Seznámí se zde s dvojicí krásek. Najednou se však vše obrací a oni se ocitají ve světě organizovaného mučení a vraždění.

Quentin Tarantino si scénář Eli Rotha oblíbil do takové míry, že se ihned rozhodl zaštítit Hostel svým jménem a připojil se k produkci jako vedoucí výroby.

Pokusný králík Tarantino

Dokonce ve chvíli, kdy ho Roth požádal o radu, byl Tarantino ze scénáře doslova nadšený. „Začal vykřikovat něco jako: Tohle musíš napsat! To je nejděsivější námět na horor, jaký jsem slyšel za posledních pár let! Zapomeň na všechno, co máš kde rozděláno, a OKAMŽITĚ se do toho pusť!“ vzpomíná Roth.

Roth se nechal strhnout Tarantinovým nadšením a námět na film, který měl uložený několik let, dokončil. "Bylo úžasné mít za poradce i pokusného králíka někoho jako Quentina. Psal jsem skoro 20 stránek denně. Nemohl jsem přestat," říká Roth.Do hlavních rolí Paxtona a Joshe, kamarádů z vysoké školy, byli obsazeni američtí herci Jay Hernandez (např. Světla páteční noci, Okrsek 49) a Derek Richardson (Blbý a ještě blbější: Jak Harry potkal Lloyda). Ve filmu si zahráli i čeští herci, mimo jiné Jan Vlasák a Barbara Nedeljáková.

Červený koberec před Slovanským domem 

Slavnostní premiéra amerického hororového trháku proběhne 21. února v Praze v hollywoodském stylu. Nebude chybět ani populární "červený koberec".Účast na premiéře v multiplexu Palace Cinemas Slovanský dům přislíbili režisér filmu Eli Roth, česká herečka žijící v USA Barbara Nedeljáková a islandský herec Eythor Gudjönsson.  

Film, který stál 4,5 milionu dolarů, zatím vydělal přes 100 milionů. Quentin Tarantino označil Hostel budoucností hororu. V Čechách má premiéru 23. února.A co vy, těšíte se na tento film, ve kterém zazní hity Michala Davida či Miro Žbirky? Máte ráda horory? A co Quentin Tarantino podle vás - oblíbenec, nebo blázen? 
 

   
31.01.2006 - Kultura - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Vivian [*]

  monca13: taky tenhle typ filmů nemusím, mám z toho stejný pocit jako ty. Horror, kde stříká krev a další tělní tekutiny, není umění, ale obyčejnej hnus . V mučení a vraždění si nelibuju

  superkarma: 0 31.01.2006, 21:28:08
 2. avatar
  [10] monca13 [*]

  Vivian: no už kvůli tomu Davidovi to asi nebudu ani stahovat . A "svět organizovaného mučení a vraždění". Já miluju horory, ale tohle mně nějak tematicky připomíná Texaský masakr motorovou pilou, který jsem taky neviděla, stačily mně recenze. Já mám ráda inteligentní horory (i když si někdo může myslet, že je to nesmysl). Nemusí tam být ani kapka krve a člověku přitom běhá příjemný mráz po zádech ještě druhý den (Ti druzí, Šestý smysl - ten byl trochu drsnější). A hlavně to překvapení nakonec.

  superkarma: 0 31.01.2006, 17:10:28
 3. avatar
  [9] lilithheta [*]

  Anubis: Taky jsem o Tarantinovi četla. Kromě jiných chlapů jeho matka taky žila s nějakým Čechem, který si s ještě malým Tarantinem hodně rozumněl a málem to dopadlo, že Quantin by nebyl Tarantino ale ... (to příjmení jsem zapomněla, ale něco jako Čečetka nebo něco na ten způsob). Škoda Quantin Čečetka by znělo fakt exoticky

  superkarma: 0 31.01.2006, 16:13:03
 4. avatar
  [6] lilithheta [*]

  1,5 milionu dolarů, to je snad nějaká chyba, ne? Za milion natočil Stalone Rockyho, a to ještě díky tomu, že si scénář napsal sám a zaměstnal tam celou rodinu.

  superkarma: 0 31.01.2006, 14:00:28
 5. avatar
  [5] Vivian [*]

  Hudba Michala Davida? No tak to bude horror...

  superkarma: 0 31.01.2006, 13:51:10
 6. avatar
  [4] k@tchabinka [*]

  asi jo.. sice asi ne do kina ale asi jo :)

  superkarma: 0 31.01.2006, 12:38:57
 7. avatar
  [3] Amélie [*]

  Nikdýýý!

  superkarma: 0 31.01.2006, 09:32:13
 8. avatar
  [2] Blueberry [*]

  Quentina Tarantino mam moc rada, ale tohoto filmu se dost bojim. Takze jsem se jeste nerozhodla, jestli se na nej pujdu podivat.

  superkarma: 0 31.01.2006, 03:40:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme