Bulvár

Česká pošta mě rozplakala

Musím se přiznat, že poslední dobou prožívám šťasné období svého života. Lítám si na obláčku a takřka nic mě nemůže rozházet. To jsem si myslela až do včerejška, kdy jsem opravdu po dlouhé době usadavě plakala bezmocí, vztekem a lítostí. Až si přečtete moje řádky, možná budete nechápavě kroutit hlavou, jaká „prkotina“ mě dokázala vyvést z míry. Ano, je to svým způsobem maličkost, ale možná právě proto.

Moje dcera je momentálně v Anglii, tudíž si pochopitelně nemůže vyzvedávat poštu. Jasně, měla jsem být prozíravější a zařídit si, aby její korespondenci předávali mně.

Dcera si podala několik přihlášek na vysoké školy a přišly jí doporučeně (nikoliv do vlastních rukou) termíny přijímacích zkoušek. Nebyl by problém je převzít od poštovní doručovatelky, kdyby v době jejích pochůzek byl někdo doma. Což je v dopoledních hodinách nemožné. Já jsem v práci a druhá dcera ve škole.

I vzala jsem lístek a vyrazila na poštu.

Vystála jsem dlouhou frontu, u okénka předložila občanský průkaz a poníženě poprosila paní na přepážce, zda by mi dopisy nepředala, že jsou (takřka životně) důležité. Striktně to odmítla s tím, že poštovní doručovatelka je může předat jakékoliv cizí osobě v domě, ale tady na poštovním úřadě je mně - matce, která se může prokázat třeba dceřiným rodným listem, prostě ne. Takové jsou předpisy.

Chápete, jakou to má logiku? Teď musím otravovat sousedy, aby celé dopoledne byli doma, čekali na poštovní doručovatelku a převzali cizí zásilku.

To mi hlava nebere.

Jaké máte vy zkušenosti s Českou poštou?

   
04.05.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [29] Garwa [*]

  Mě naštvala pošta už hodněkrát, dříve jsem u nich měla schránku, ale byla moc drahá, tak teď si pronajímám P.O.Box jinde

  superkarma: 0 22.10.2016, 10:52:51
 2. [28] laška [*]

  Mě se to stalo zrovna dnes. V úterý přišel doporučený dopis pro mého syna, který je momentálně pracovně v Anglii, přestože, jsem byla doma a měla jsem všude přes to vedro otevřená okna tak se poštovní doručovatelka ani nenamáhala zavolat u vrátek a já šla s oznámením, že dopis není určen do vlastních rukou na poštu. Tam mi paní u přepážky řekla, že mi dopis nemůže vydat chvíli jsem se s ní dohadovala, ale po nějaké chvíli mi řekla, že porušuje předpisy a dopis mi pro syna dala. Vůbec nechápu ty jejich směrnice, před časem mi přišel dopis od notářky, který byl určen do vlastních rukou a protože jsem nebyla doma tak dopis jednoduše strčili do schránky to mi hlava nebere. přeji všem hezký den

  superkarma: 0 23.07.2015, 10:18:49
 3. avatar
  [27] átéčko [*]

  Rikina — #20 Já nadávat budu! Na poštu vždycinky!Sml31

  superkarma: 0 29.08.2012, 16:49:41
 4. avatar
  [26] átéčko [*]

  Na českou úpoštu nadávám pokaždé, když tam musím jít. V pondělí mi přišel dopis. Pošťačka už jen vhazuje upomínky do schránky. Já doma jsem. A tak jsem musela jít na poštu  a stát ve frontě. Stála jsem 20 minut a přede mnou dala úřednice cedulku, že má zavřeno. poprosila jsem, aby mi zavolala vedoucí, pokud odchází. A řekla jí, že jsem byla doma a přesto mi vhodili do schránky lístek ajá budu chtít, aby mi to přinesli znovu. Koukala na mě jako kdyby nevěřila a zásilku mi vydala se slovy "...no tak já vás ještě vemu". 

  Nesnáším firmu Česká pošta!!!!Nechci tam chodit a hádat se o svá práva. V té obálce  bylo něco na co jsem čekala, mohla jsem sledovat, kde zásilka je stejně jako týden předtím, kdy mipřišel mail, smska, hned po ránu, že zásilka je u nás na poště. Během dopoledne mi zavolal nepříjemný hlas, jestli si pro to ZÍTRA přijdu, nebo jestli mi to mají dovézt...no nezabili byste je?Sml57

  superkarma: 0 29.08.2012, 16:48:22
 5. avatar
  [24] Lilinka [*]

  Rikina — #20 Sml67

  superkarma: 0 05.05.2010, 06:59:24
 6. avatar
  [23] Juana [*]

  V našem buranově mi klidně na poště dají i doporučený dopis pro manžela, teda když ho tam najdou. Bordel tu mají neskutečný, dopisy házejí do schránek náhodně, občas nám nedorazí inkaso nebo najdeme cizí korespondenci. Balíkář občas jezdí, občas nejezdí a hlavně dost často zapomíná předávat nějaký soupisky, takže se často ani člověk nedozví, že na poště něco leží. Nedávno jsem tam stála frontu a za tu dobu se tam několik lidí přišlo zeptat, jestli tam nemají balík... Takže naprosto normální situace, nedělají to jen nám.

  superkarma: 0 04.05.2010, 23:19:18
 7. avatar
  [22] SARI [*]

  Mě v tomto státě nerozplakala jen pošta. Je zde k pláči téměř všechno, nejvíce naši zákonodárci, protože tak debilní zákony si dělají sami pro sebe a hlavně u nich přemýšlí bůhví čím. Viz výše Česká pošta. A další odvětví, které je kvůli "super zákonům" k pláči, je policie a následně o soudech nemluvě. A že dlužit není trestní čin? Tak to je úplnej vrchol. Nejspíš těm papalášům nikdo nic nedluží, jinak by to bylo schválené natotata! Je to fakt jeden velkej debilinec!

  superkarma: 1 04.05.2010, 23:18:38
 8. avatar
  [21] OlgaMarie [*]

  V tomto případě na poštu nadávat nebudu! Postup je stanoven zákonem a ten odsouhlasila sněmovna.

  superkarma: 0 04.05.2010, 19:41:27
 9. [20] Rikina [*]

  Podle mých dlouholetých zkušeností pošťačka sice předá dopis někomu v domě, ale jen tomu, kdo předloží občanský průkaz, ona si opíše jméno a číslo, do závorky napíše vztah dotyčného k adresátovi (tedy matka, syn, soused atd.) a tudíž je následně dohledatelné, kdo ten dopis převzal. Sml80 Proč totéž není možno učinit na přepážce, nevím. Nicméně ony dámy za to nemohou, jsou tam jen zaměstnankyně, a nevymyslely si ty předpisy, kterými jsou jaksi povinny se řídit. K výše uvedenému - že dcera pojede do Anglie, a že si podala přihlášky, to se jistě vědělo nějakou dobu předem. Takže se mohl předem zařídit průkaz zmocněnce, za účelem vyzvedávání zásilek, protože fakt, že doporučený dopis se nedává do ruky každému, je dobře známý již mnoho let. Historka mě tedy nedojala a na poštu zde nadávat nebudu. Sml57 

  1. na komentář reaguje Lilinka — #24
  2. na komentář reaguje átéčko — #27
  superkarma: 0 04.05.2010, 16:52:16
 10. [19] Andrea2509 [*]

   A do dnešního dne marně přemýšlím jestli balík opravdu pošťačka dala ke schránkám a někdo z našich "dobrých " sousedů mi balík vzal nebo si jej nechala paní pošťačka???

  superkarma: 0 04.05.2010, 16:18:52
 11. [18] Andrea2509 [*]

  Česká pošta?????? tyto slova když slyším tak se mi otevírá kudla v kapse.

  A jestli se ptáte proč-ráda se s Vámi o služby České pošty podělím.

  Zhruba před měsícem mi můj táta, který žije v USA poslal mail, že mi posílá balíček. Uplynulo 14 dní a jelikož mě táta narozeniny, šla jsem na poštu, abych mu poslala přání a při té příležitosti jsem se paní u přepážky zeptala, jestli mi už náhodou nedošel balíček z USA(hodnota balíčku byla přes 5.000,-).

  Paní u přepážky hledala v počítači - nic se nenašlo a tak se zeptala poštovních doručovatelek, které k nám chodí. Nestačila jsem se divit, když mi pošťačka řekla, že balíček přišel v pátek a jelikož prý zvonila(což není pravda, protože jsem byla celý den doma) a nikdo neotevřel-tak mi dala balíček dolů ke schránkám(podotýkám, že bydlím v bytovce kde bydlí 8 rodin). Začala jsem se rozčilovat a pošťačka mi řekla, že je to normální postup-já jsem se doslova rozbrečela a odešla jsem z pošty.

  Tohle přece není normální postup? Za chvilku nám poštovní doručovatelky budou sypat dopisy,balíky na jednu hromadu a ať si to každý rozebere???? nebo fakt nevím?????????

  superkarma: 0 04.05.2010, 16:15:11
 12. avatar
  [17] mio [*]

  Poštačka jednou dala doporučený dopis pro mou matku 80leté sousedce, která byla nejen skoro hluchá, ale hlavně dost sklerotická. Takže 14 dnů nám vůbec neotevřela, jelikož neslyšela, že na ni zvoníme a když jsme se nakonec dozvonili, dotyčný dopis nenašla, neboť zapomněla, kam jej odložila..

  superkarma: 0 04.05.2010, 15:03:42
 13. avatar
  [16] janinkab [*]

  Ty předpisy nejsou zdaleka tak nesmyslné, jak si myslíte- jsou situace, kdy vás chrání...Nikdo na poště nemůže vědět, jak s dcerou- byť vlastní- vycházíte a jestli jí přihlášky na VŠ nezatajíte. Nebo co třeba rozvodové řízení...při doručování je jisté aspoň bydliště.... 

  Musíte brát v úvahu, že podmínky pro doručování i vydávání zásilek na poště musí být předem jasně dané. A to tak, aby se zminimalizovala možnost zneužití- ze strany zákazníků i pracovníků.

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:52:00
 14. avatar
  [15] paníliška [*]

  Omlouvám se, ale rozesmály mě nadpisy vpravo pod sebou - česká pošta mě rozplakala, to není pláč, ale orgasmus. Sml52

  Jinak je to tak, jak píše átečko.

  superkarma: 0 04.05.2010, 14:41:21
 15. avatar
  [14] átéčko [*]

  Je to jejich nařízení a doručovatelky jsou mnohdy ještě po letech volány ny policii k výpovědi, komu tehdy vlastně předaly dopis.

  Já mám zkušenosti dobré. Bývám doma a doručovatelka mi dá dopisy pro všechny mé rodinné příslušníky, kromě "do vlastních rukou", ale určitě bych ji i na tohle ukecala, jako se mi už stalo. Zavolala jsem manželovi a ten jí nadiktoval číslo OP a řekl jí, že může v klidu dát zásilky mně.

  A na vybírání dopisu na Poště byste mohla mít Průkaz zmocněnce a můžete chodit pro jakékoliv dopisy pro dceru.

  superkarma: 0 04.05.2010, 13:56:39
 16. [13] IKE [*]

  Jaké máte vy zkušenosti s Českou poštou?

  Kladné i záporné. (Pracovně jsem docházela s firemními zásilkami na poštu několik let, takže jsem byla svědkem ledacčeho.) Nechci se rozhodně zastávat protivných a neochotných žen za přepážkou, ale i ony si zhusta vyslechnou nejeden "kompliment" a často nevinně, neb občasný návštěvník pošty není znalý mnohých pojmů nebo není ochoten si přečíst, že si má vyzvednout doporučenou zásilku a ne balík - a stojí pak v jiné froně a vylévá si vztek na pracovnici pošty.... a tyto ženy jsou také vázány mnohdy nesmyslnými předpisy, za jejichž nedoržení jsou buzerovány a postihovány... zkrátka všechno je v lidech :-)

  Jo ještě perlička na závěr - jednou mi pošta nedovezla balík s odůvodněním, že doručovatel se nemohl kvůli sněhu dostat k domu. Nežiju na Sibiři, ale ve velkoměstě a bylo to v dubnu, kdy tu nebyla ani vločka :-)

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:56:18
 17. avatar
  [12] Heather [*]

  Další případ byl, když mi odesílatel udělal chybu v příjmení – vynechal písmenko. Bylo to něco v tom smyslu jako když místo Vomáčková napíšete Omáčková. Paní za přepážkou dělala pupínky s tím, že je tam uvedeno jiné jméno, no už jsem myslela, že mi to nedá. Asi jí přišlo pravděpodobné, že v jednom rodinném domě bydlí dvě baby se stejným jménem (navíc ne moc častým) a stejným příjmením pouze s rozdíilem protetické souhlásky Sml80

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:54:55
 18. avatar
  [11] verlit [*]

  Pajinka — #7 To je nový přepis, aby se urychlilo vyřizování úředních záležitostí, které lidi blokují tím, že si úmyslně nepřebírají poštu.

  Deset dní se proto ukládá na poště, když si ji nevyzvedne adresát, jedenáctý den ji hodí do schránky atím je z právního hlediska považovaná za doručenou (a např. začne běžet lhůta na odvolání, pokud tak byl doručen rozsudek apod.)

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:53:56
 19. avatar
  [10] verlit [*]

  Řešila jsem přesně stejný problém a vyřešila jsem ho nakonec celkem snadno - když mi paní na přepážce vysvětlila tuto logiku a pravila, že mohu požádat o náhradní doručení (v těch oblíbených dopoledních hodinách), řekla jsem, že tedy fajn, ať jde rovnou se mnou (bydlím asi deset domů od pošty).

  Že dojdeme ke dveřím, já je odemknu, vejdu, zavřu za sebou, ona zaklepe, já otevřu a ona mi dá dopis.

  Scénář ji zřejmě zaujal a nakonec se přenesla přes poštovní předpisy a zásilku mi vydala i bez pochodového cvičení.

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:52:24
 20. avatar
  [9] Heather [*]

  [size= 10pt; color: gray; font-family: "Arial","sans-serif"; mso-ansi-language: DE-AT; mso-no-proof: yes;" lang="DE-AT">Tohle je fakt logika :-(

  Když jsem bydlela přechodně mimo své trvalé bydliště, dávali mi na poště doporučené zásilky bez mrknutí oka, i když jsem měla v občance úplně jinou adresu než na dopisech. Tehdy to bylo pro mě samozřejmě výhodné, nemusela jsem vyběhávat žádné papíry ani jezdit pro poštu jinam. Ale na druhou stranu se mi to nelíbí, je to hodně zneužitelné… Sml80[/b]

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:43:27
 21. avatar
  [8] DanaD [*]

  Nase prace je tajna, sami nevime, co delame Sml80

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:41:29
 22. avatar
  [7] Pajinka [*]

  je to tak a stejně jako vy všechny nechápu, kdo tohle vymyslel Sml31 kdyby přišly do vlastních rukou, tak je to dokonce tak, že pokud si je do určité doby nevyzvedne na poště, hodí je pak jen tak  do schránky Sml30 - tohle je zkušenost mé tety, která šla vyzvednout dopis určený do vlastních rukou jejího syna, chtěla ho nechat přeposlat do jeho současného bydliště (přes týden bydlí na privátě v místě studia), ale paní na poště jí doporučila, ať to nedělá, že to pak donesou přímo do schránky Sml24

  1. na komentář reaguje verlit — #11
  superkarma: 0 04.05.2010, 10:38:06
 23. avatar
  [6] nagy [*]

  Nad tím už jsem taky uvažovalaSml38je to fakt padlé na hlavu, jediným vodítkem pro doručovatelku je, že dopis zanese opravdu na adresu uvedenu na dopise, ale že to může dát komukoliv v domě...

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:37:57
 24. avatar
  [5] enka1 [*]

  Ideály  Čapkovy kdeže jsou.

  Ale i horší věci jsou- musíte mít podpis maminky které zhoršující se zdravotní stav nedovolil udržet tužku v ruce.................

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:37:52
 25. avatar
  [4] *modrá [*]

  vážně podivná logika, ale u nás to dělají taky tak, často mi poštu i doporučenou předává kdejaký soused...

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:36:03
 26. avatar
  [3] lipli [*]

  To logiku nemá ale stačí si sehnat průkaz příjemce a nemají s tím problém. Taky jsem to řešila, komukoliv v domě to dají ale když jde mamka na poštu tak ne.

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:33:13
 27. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Potvory Sml80Sml80Sml80

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:31:19
 28. avatar
  [1] Sonne [*]

  No, to má fakt logiku... Možná nějaku poštovní, ale mně to hlava taky nebere Sml57

  superkarma: 0 04.05.2010, 10:25:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme