Bulvár

Česká pošta a její hrátky


Špatné zkušenosti s Českou poštou máme asi všechny. Věčně nedoručované dopisy a balíky, kupa výzev k vyzvednutí, někdy i druhých výzev s tím, že první výzvu jste nikdy ani neviděla. Což o to, jsme pracující lid a v době, kdy listonoška obíhá baráky, prostě doma nejsme, ale co když ano? Taky vás tak dokáže vytočit, když jste celý den doma, odpoledne jdete vybrat schránku a najdete tam výzvu k vyzvednutí zásilky? Odůvodnění: Adresát nezastižen…

Nedá se říct, že to takhle funguje všude, ale výjimky mezi vzornými pracovníky se vždycky najdou. Byla jsem svědkem spousty věcí, díky mé pracovní zkušenosti na jedné pobočce České pošty, a některé věci mi byly i vyprávěny jako „veselé historky z natáčení".

 

Lenost – největší přítel doručovatelky

Každý si chce usnadnit nějakým způsobem práci, kterou dělá. Najde si svůj systém, při kterém se tolik nenadře, a tak ho práce více baví. Doručovatelky si taky rády usnadňují práci. Proč se tahat s hromadou dopisů, když stejně nikdo dopoledne není doma? Tak si některé než hezky vyrazí do svého rajónu, vyplní dopředu výzvy, a pak je jen ležérně rozháže do schránek. Proč se taky přesvědčovat o tom, zda je někdo doma? Takhle má tašku o nějaké to kilo lehčí. Tohle se u nás na pobočce dělalo běžně.

No a když už lenost vygraduje na nejvyšší mez, neobtěžuje se ani s vypisováním výzvy. Však bude mít ještě jednu možnost někdy za tři týdny. Takže vám může zásilka, na kterou čekáte, ležet na poště několik dní bez vašeho vědomí. Pošta si asi občas myslí, že je naší povinností zákazníka chodit se na svoje zásilky osobně doptávat.

 

„Ztracené“ balíky

Taky se vám někdy stalo, že se vám někde cestou od odesilatele ztratil váš balíček? Nebo jen jeho obsah? No, vždyť chudák pošta toho má tolik, že se to prostě stát může. Balík je pojištěný, a vy tudíž nejste nijak ve ztrátě. Záhada zmizelého balíku však nikdy rozluštěna nebyla, a ani nebude. Pravda je totiž taková, jak mi bylo vyprávěno, že na některých pracovištích pošty je pár černých děr v podobě jejich zaměstnanců. Ti stráví všechno. A udělat si radost novým mobilem, CD či DVD nebo nějakou kosmetikou, to přece nemůže vadit. Kdo jiný by to lépe využil než ten, kdo si to poctivě – ztratí…

 

POZOR KŘEHKÉ!!!

Víte, jak vás vždycky na postě šikanují s vylepováním různých nálepek na balíčky s označením, jak se má se zásilkou zacházet, a ještě si za to musíte připlatit? Věřte, že ve většině případů mají tyto nálepky jen estetický účinek, a to ještě špatný. Nikoho nezajímá, zda je v balíku něco rozbitelného. Hlavně že se do toho dá dobře kopat a hezky se to klouže po linu. Věřte mi, byla jsem toho svědkem.

Někteří zaměstnanci, kteří mají na starosti převoz zásilek z malých pošt na ty hlavní, se s balíky vůbec nemazlí. Jistě, v nějakých jejich stanovách je napsáno, že „velmi křehká zásilka“ má být zabalena tak, aby vydržela pád z 1,20 m, ale bohužel to do dálky nikdo nestanovil. A tak se přímo před mými zraky odehrála scénka, kdy řidič poš'tácké Avie vzal tento křehký balíček a hodil ho z nakládací rampy až dozadu nakládacího prostoru auta. Balík se tak proletěl 2 metry vzduchem a s jemným zařinčením dopadl na podlahu. Koneckonců, střepy přece přinášejí štěstí.

 

Oblíbená zábava v dlouhých chvílích

Znáte tu oblíbenou pánskou hru, kde dvaadvacet chlápků v trenýrkách se honí za tou kulatou věcí a snaží se jí dostat do protihráčovy sítě, natažené na železné konstrukci? Fotbal se tomu, myslím, říká. Nikdy jsem netušila, že fotbal je oblíbenou hrou i pracovnic na přepážkách, hlavně na té mé poště (a prý nejen na té). Ne ne, nemají s sebou fotbalový míč, mají vaše zásilky. Sice se díky své hranaté podobě moc nekutálí, ale dobře kloužou. A dveří je na poště dost, takže branky taky nechybí.

Ať mi příště ta vedoucí na poště neříká, že za poškození balíku opravdu nemůže!

 

Máte také špatné zkušenosti s poštou? Ztratila se vám tam někdy zásilka, kterou jste posílala nebo očekávala? Jaké výmluvy použili její pracovníci? A co poškozené balíky? Dostala jste nějaký takový?

   
10.08.2007 - Společnost - autor: bezradná Eleonor

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [139] Garwa [*]

  Moje nejhorší zkušenosti jsou buď se ztracenou obálkou nebo poškozenými věcmi v obálce, teď už vím, že se vyplatí posílat pouze doporučeně a namísto běžné obálky jedině bublinkové obálky, pokud se posílá něco křehkého.

  superkarma: 0 03.08.2016, 08:36:05
 2. avatar
  [137] spicy [*]

  idiska: jojo, většina lidí si myslí, že jsem v práci od 8 např. do 13hod (jééé ty máš ale super pracovní dobu) Přesně, že musím nabušit v 5hod. ráno do počítače cca 300ks balíků... to už nikdo neví!

  superkarma: 0 23.08.2007, 16:38:36
 3. avatar
  [136] idiska [*]

  idiska: asi tak...kdybych tam fakt nic nedělala, tak nemá pošta cenu...to že ráno musí v 5 k autu...takže v kolik asi musí do práce, že...ale všichni se flákají...jsou i takoví...to uřčitě...jak jsem psala, taky jsme měli problém s doručovatelkou, ale jen s ní...takže to bylo člověkem

  superkarma: 0 23.08.2007, 10:13:08

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [135] spicy [*]

  idiska: jojo... také ráno máme jednu přepážku ze 4 zavřenou, dělají se balíky od hromadných podavatelů... ale lidi stojí i u zavřeného okýnka a čekají... Nevím na co! Vše se neovíjí od přepážek, kdybych nezpracovávala spoustu dalších balíků a dopisů za provozu, lidičkám by žádné balíky a dopisy nechodili...

  superkarma: 0 23.08.2007, 06:02:37
 2. avatar
  [134] idiska [*]

  teta_pavla: tak tak...všichni jsou chytří, jak nic nikdo na poště nedělá...jj, Hurvínek a válka ...ale jasně, že je to o lidech...tuhle přišel jeden důchodce...na všech přepážkách někdo byl(malá pošta, 3 přepážky)...on šel k té mojí, když jsem přebírala balíky, takže jsem tam nemohla být...stál a čekal...i když tam bylo přepážka uzavřena...když jsem se vrátila, tak začal řvát, že kde jsem, když mám sedět na přepážce a obsluhovat...že jsem tu pro něho a ne dávat si vzadu kávičku ...a jeden dodatek...u těch přepážek nikdo nebyl...prostě prázdná pošta...a co z toho vyplývá?...že nejen poštovní úřednice jsou nepříjemné , aneb na světě je tolik blbců s různým povoláním

  superkarma: 0 22.08.2007, 21:11:27
 3. [133] KRenata [*]

  Milá Eleonor Tošnerová, zajímalo, by mě kde pracuješ. A jestli by sis někdy nechtěla aspoň na týden práci doručovatelky zkusit. Myslím, že by jsi ihned změnila názor. Nezastávám se, ale všechno je jen v lidech, jak se chovají a jak pracují.

  superkarma: 0 22.08.2007, 19:26:13
 4. avatar
  [132] spicy [*]

  evadolezalova: a to je jako hodně nebo málo???

  superkarma: 0 22.08.2007, 11:41:43
 5. avatar
  [131] spicy [*]

  Také pracuji na poště, cca 3roky u přepážky a v pokladně, zrovna za půl hodky vyrážím na odpolední! Když je balíček křehký, nezažila jsem nikdy u nikoho, aby s ním zacházel špatně! Ale s doručovateli zcela souhlasím. Teď jsem zrovna v pokladně a mám také za úkol zapisovat do počítače neodbytá rekomanda... Nechápu, když doručovatelka jde na pochůzku ráno v 9hod. s 30 doporučenými dopisy, proč mi jich v půl4 25ks vrací, já vím, že lidé nejsou doma, ale v práci. Tak proč se mi stalo, že mi pošťačka hodila 2 výzvu na dopis, o kterém jsem vůbec nevěděla... a to tam pracuji :-( Já ty dopisy potom musím do půl5 oficiálně naklapat do počítače, což prostě nejde... když mám okolo ještě milion práce! A lidé začínají pro dopisy v půl5 chodit a řvát na přepážce, kde je dopis a proč tam doručovatelka nezazvonila. Co já za to můžu??? Já tam s ní nebyla. Ty ženský na přepážkách potom za všechno můžou. Nechci to moc rozvádět. Ale určitě se ještě vrátím :-)

  superkarma: 0 22.08.2007, 11:40:56
 6. avatar
  [130] evadolezalova [*]

  a k platům doporučovatelek - u nás berou něco málo pod deset tis.

  superkarma: 0 14.08.2007, 23:23:03
 7. avatar
  [129] evadolezalova [*]

  danap (109): možná se to nejmenuje doporučený balík, (teď to nosí pošťačka jako velký doporučený dopis ), ale to je naprosto šumák. když mi někdo něco pošle, navíc doporučeně, tak to prostě chci dostat a je mi dvakrát kolem krku, jestli se to jmenuje doporučený balík či jinak .

  superkarma: 0 14.08.2007, 23:19:28
 8. avatar
  [128] Janulina [*]

  Holky, tak to koukám : posílám a dostávám hodně balíčků a zatím vše naprosto OK. Bydlím na sídlišti, kde většiou výzvy házejí a větší balíčky nenosí a musí si je člověk vyzvednout na poště, ale jsem s pošťačkou domluvená, že mi to bude nosit (že jsem přes zkouškové doma..) a v pohodě ;-) ušetřila mi tím hodně cest (a čekání) na poště

  superkarma: 0 14.08.2007, 16:11:19
 9. avatar
  [125] Vivian [*]

  Dickie: (102) u nás to tak funguje.

  superkarma: 0 13.08.2007, 14:34:18
 10. avatar
  [124] Cinderela [*]

  S Českou poštou mám ty nejsmutnější zkušenosti.Mohla bych dlouho vyprávět,ale omezím se jen na několik případů..Můj muž je v invalidním důchodu, takže je stále doma, nicméně na doručené zásilky mám neustále ve schránce lístek se sdělením, že byl zamčený vchod /ta schránka je za tím uzamčeným vchodem /.Nedávno mi, vlastně celé rodině, taky pěkně zkomplikovali život,když jsem synovi potřebovala co nejrychleji doručit větší obnos peněz, který musel ráno předat.Na poště mi v 15 hod.řekli, že během "hoďky" maximálně dvou tam peníze telefonicky budou.Navíc jsem na jejich radu udala poštu,kde byl v tu dobu syn v zaměstnání.Synovi skončila prac.doba,peníze nebyly,jel domů. Před uzavírací 19 hod.tam jel znovu,peníze opět nebyly.Prakticky v noci pak jezdil po známých,kdo by mu do rána půjčil 12 tisíc.Ještě že má tak dobrého přítele,který jel do nejbližšího bankomatu ony peníze vyzvednout.Ale ke svým penězům se dostal až ve 13 hod. dalšího dne s tím,že Praha telefonicky doručuje peníze až do druhého dne.Takže Česká pošta má asi pro každou pobočku jiné předpisy.A do třetice :syn si velmi často objednává různé věci přes eBay,což jsou záležitosti v eurech nebo dolarech a dosti drahé.Většinu balíčků vždy nacházel položené na zemi za dveřmi.Nacházel.Když však ale očekávanou zásilku nedostal,šel se zeptat,co se děje.A oni ji poslali zpět.Takže musela následovat další objednávka,další dolarové poštovné.Tak se tam dostatečně rozzuřil,protože jejich vysvětlení, že nemají lidi ho neuspokojilo a vyžádal si vedoucí.Ta po výhružkách vyplatila druhé poštovné a dnes mu nejdříve nosí jen ozámení a on si zásilky chodí vyzvedávat sám.Dobré,ne??

  superkarma: 0 13.08.2007, 09:05:25
 11. [123] _Dandy [*]

  Když jsem tuhle čekala dodání lístků do divadla a ve schránce našla oznámení o uložené zásilce, zaplesala jsem. Manžel si ze mě dělal legraci, že na výzvě není není úplně přesně moje jméno (chybělo to -ová), ale vysmála jsem se mu. to přece nic neznamená.. Měl pravdu - za přepážkou se mi dostalo vysvětlení, že tam nic nemají a kdyby měli, nedají mi to protože se jméno liší. ..Co na tom, že lístky potřebuji, protože za 14 dní je beznadějně vyprodané představení. Mám si počkat až se vrátí k odesílateli a ten to pošle znovu. Sebrala jsem v sobě zbytky asertivity a dožalodala se svého. Dobrá tedy - předají to k prošetření a druhý den ráno se mi někdo ozve. Odcházím bez podacího lístku, zato s pěknou depresí. A jelikož jsem zlomyslná, napadlo mě, zda nemám dnes ve schránce správný lístek. mám.. Druhý den ráno naběhnu na poštu a úředníčkovi z předchozího dne strkám papír pod nos - pamatujete si na mě..? Je, promiňte, oni to ještě neprověřili ? ptá se mě. Já na to, že mám další výzvu a ať to prověří. Co myslíte ? Obálka tam byla ! Nový kolega to doručovatel to zřejmě pojal jako novou službu zákazníkům a s obálkou cestoval k naší schránce znovu.. Sepisujeme papíry a on si vybaví, že v obálce mají být lístky do divadla. Optá se, na jaké představení. Nenápadně se otočím na frontu za sebou (samozřejmě jako na potvoru samí chlapi..) a zašeptám že Monolog vagíny..Jenže sklo mezi námi jako naschvál nedonese informaci až k němu. Prosím ?! Chlapi za mnou se dusí smíchy a vytahují telefony aby se podělili se stejně škodolibými kamarády..Tak mu to zopakuju a to vzbudí jeho zájem o hru. Raději poděkuju a koukám zmizet..Příště si raději nechám poslat lístky na nějakou pohádku ..

  superkarma: 0 12.08.2007, 15:23:42
 12. avatar
  [122] Lilinka [*]

  Dickie: Já ti nevím, ale u nás se tím asi zatěžujou...

  wich: "dobré zacházení" Přítel chvíli pracoval u DHL a věř tomu, že tam si s těmi balíky taky hlavu nelámou. To by ses divila, co všdchno se děje s krabicemi, na kterých je napsáno "křehké" nebo třeba "neklopit"

  superkarma: 0 12.08.2007, 11:09:52
 13. avatar
  [121] Ťapina [*]

  Dickie: On málokdo dokáže dělat opravdu všechno, čeho je podle nejrůznějších předpisů povinen. Ale dělá se obvykle to, s čím jsou problémy, pokud by se to nedělalo. No a ty problémy musí v případě pošty udělat klient, nikdo jiný je neudělá.

  superkarma: 0 12.08.2007, 09:34:13
 14. avatar
  [120] Dickie [*]

  Lilinka: šedivá je všechna teorie a zelený strom života...

  jako bys nevěděla, že speciálně na poště se tím, co všechno jsou POVINNI, nějak extrémně nezatěžujou

  superkarma: 0 12.08.2007, 02:06:26
 15. avatar
  [119] Alfová [*]

  a jelikož posílám několik balíků měsíčně-cca 10 ks-počítám své zkušenosti za průměrného občana...a nejhorší zkušenosti mám s poštou v Brně,tam se nenamahají vůbec dávat oznámení a ani nedoručili obchodní balík včas.A budu si stěžovat,dokud budu živa,protože když za to dámy platíme,tak taky máme dostat své...

  superkarma: 0 11.08.2007, 17:46:36
 16. avatar
  [118] Alfová [*]

  mám s poštou problémy několik let a taky to všude a naplno říkáma píšu,když si něco objednávám...neoznámení zásilky a vrácení odesílateli byl snad ten nejmenší problém....vím,že poštačky berou málo,pár jich znám,ale pokaždé když přijdu na poštu,mám problém...jednou je balík nepřevázaný,podruhé malý na křehkou zásilku,prostě pořád něco...přitom jsem zažila,kdy chlap posílal k reklamaci mobil,pojistil ho na deset tisíc,neměl ani zalepenou krabici původní od mobilu a protože byla fronta,vzala to bez řečí...týden předtím jsem podávala já zásilku pojištěnou na 7 tis. a přestože byla zabalena v papíru a zalepená a převázaná,něchtěla mi ji pojistit...nebo dobrý je,když si vystiojíte u okýnka frontu a poštovní zaměstnanec před vámi zavře přepážku a je mu jedno,že musíte jinam a stát frontu znova....ale tvrdím,že je to o lidech,ne o předpisech

  superkarma: 0 11.08.2007, 17:36:52
 17. avatar
  [117] Conny [*]

  Jo a abychom byli trochu konkrétní. Doručovatelky berou cca 7 500,-

  superkarma: 0 11.08.2007, 16:51:08
 18. avatar
  [116] Conny [*]

  Pro mě taky aktuální téma- brigádničím na poště, přesněji dělám doručovatelku. A k těm výzvám, které máte ve schránce, přesto, že jste doma: miluju, když ve 12- ti patrovém paneláku dole zazvoním na člověka, pro kterého mám rekomando a on se ani neozve, pouze zazvoní, ale dolů si neseběhne. Chápu, je doma, ale přece nebudu vyjíždět do každého patra a zkoumat, ve kterém bytě bydlí, abych muto doručila až pod nos. V takovém případě vypisuju oznámenku. Ale co mě opravdu dostalo bylo, když jsem doručovala nějakej dopis, který měl známku za 7,50, ale byl těžší, takže tam měli být známky dvě. A pokud chtěl dotyčný ten dopis převzít, musel doplatit zbylou sumu + 5 korun pokutu To mi přijde opravdu absurdní. Ta pošta chce fakt vydělat na všem.

  superkarma: 0 11.08.2007, 16:46:13
 19. avatar
  [115] wich [*]

  danap: Noooo, když tak přemýšlím, tak ani ne . Je to o něco málo dražší v ČR, ale zase pravda, že z Německa mě to stojí o dost míň . PPLkem a DHLkem to tu je o den dřív a v pořádku, než bych použila Českou poštu.
  Vzpomínám si, že drahý si nedávno objednával dvacetikilové studiové monitory z Německa a stálo ho to pár Eur .
  Fakt si tyto služby nemůžu vynachválit, hlavně pro tu rychlost a dobré zacházení s balíky, často si nechávám posílat, či odesílám techniku a ta se rozbít fakt nesmí

  superkarma: 0 11.08.2007, 16:06:59
 20. avatar
  [114] Meander [*]

  Jo, a perlička nakonec - přišel mi do schránky cizí dopis, kterého jsem si všimla až třetí den (v neděli), protože byl zamotaný do letáků (taky vtipné). Na poštu jsem se dostala až ve středu. A co se nestalo? Ta pi*da za přepážkou mě seřvala na tři doby, jak jsem si mohla dovolit mít u sebe cizí dopis tak dlouho. Příště ho teda hodím do koše, když si ho všimnu až za pár dní.

  superkarma: 0 11.08.2007, 11:54:52
 21. avatar
  [113] danap [*]

  Lilinka: dík, že aspoň někde fungujem...

  superkarma: 0 11.08.2007, 10:07:11
 22. avatar
  [112] danap [*]

  amphora: a ty víš kolik berou???? trochu víc než životní minimum....

  superkarma: 0 11.08.2007, 10:02:50
 23. avatar
  [111] danap [*]

  wich: problém snad ne, ale ta cena co??

  superkarma: 0 11.08.2007, 10:01:29
 24. avatar
  [110] Lilinka [*]

  Dickie: To se ale pleteš Když ti pošťačka přenechá dopis u sousedů, je povinna hodit ti do schránky oznámení o náhradním doručení. Pokud to nedělá, dojdi na poštu a stěžuj si na to. Ona si příště dá bacha, tím si buď jista

  superkarma: 0 11.08.2007, 09:50:30
 25. avatar
  [109] danap [*]

  evadolezalova: musím ti říct, že doporučený balík již neexistuje, tato služba pokud vím byla zrušena...

  superkarma: 0 11.08.2007, 09:50:18
 26. [108] Luminar001 [*]

  gloxinie: no na samotě bys takový problémy neměla pošťačka všechny zná a naopak všichni ví, kdo tam nosí poštu bydlím v obci s asi 300obyvateli, taky to pošťačka párkrát spletla, vznikli z toho dost nepříjemný situace (soused otevřel náš výpis z účtu, neboť si nepřečetl, že to není pro něj, sem mu to nevěřila...než se mi to stalo taky ! ) stačila rázná domluva pošťačce a už si dává pozor. Navíc všichni fakt ví, kdo to nosí, takže rovněž všichni ví, kdo to zavinil a komu zavolat

  superkarma: 0 10.08.2007, 22:03:15
 27. avatar
  [106] idiska [*]

  janinkab: no právě...tenká linie...ale když tu čtu některé zážitky, nestačím se divit ...no jo, jestli to nebude tím, že vlasně jsem "z ulice" (nemám poštovní školu)

  superkarma: 0 10.08.2007, 21:20:32
 28. avatar
  [105] janinkab [*]

  idiska: Myslím, že spousta pošt už doručování sousedům nedělá- dřív nebo později z toho určitě jsou problémy.

  superkarma: 0 10.08.2007, 21:02:59
 29. avatar
  [104] idiska [*]

  Ťapina: Vivian: no nevím, jak to chodí jinde, ale ještě si moooc dobře pamatuju ten kravál (viz. to, co jsem už psala)...ale je faktem, že doručovatelku jsem nedělala, navíc nebydlím v paneláku...ale pokud máte dobré sousedské vztahy, tak to vám i závidím ...bohužel, já si fakt nic takového nejen nedokážu představit, ale příjde mi to i nesmyslné....pak vzniká prostor pro vzájemné obviňování mezi poštou a adresáty....ale pakliže vám to vyhovuje, tak je asi vše OK

  superkarma: 0 10.08.2007, 20:27:01
 30. avatar
  [102] Dickie [*]

  Vivian: a teď ještě tu o Sněhurce...
  to, že mi pošťačka něco nechala u sousedky, zjistím jen tak, že sousedka zazvoní a přinese mi to.

  superkarma: 0 10.08.2007, 19:46:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme