Bulvár

Češi vloni prosázeli přes 90 miliard korun


Češi loni vsadili tolik peněz jako nikdy předtím. Do výherních automatů, kurzových sázek a loterií investovali o 6,1 miliardy korun víc než v roce 2004. Celková prosázená suma v přepočtu znamená, že každý obyvatel země včetně kojenců v loterijních hrách utratil téměř devět tisíc korun.
Víc než 90 vsazených miliard představuje stejnou hodnotu jako tři továrny Hyundai v Nošovicích.
Rekordní byl vloni i objem vyplacených výher - ale i tak se lidem vrátilo do kapes "jen" 69 miliard. Jednadvacet miliard "prohráli".


Na hráčské vášni vydělaly kromě sázkových kanceláří a majitelů hracích automatů i stát a obce. "Do státního rozpočtu a do rozpočtu obcí odvedli provozovatelé na správních poplatcích 2,3 miliardy," řekl náměstek ministra financí Tomáš Prouza. Dalších 990 miliónů získaly obce na místních poplatcích za automaty. Hrací automaty na loterijním trhu suverénně vedou, mají na něm pětapadesátiprocentní podíl. Růst začaly i kurzové sázky a lidé dali víc peněz i do číselných loterií.


Díky rostoucím ziskům odvedly čtyři velké sázkové kanceláře včetně Sazky státu 156 miliónů a 1,29 miliardy korun věnovaly na veřejně prospěšné účely.


"Fortuna celkově zaznamenala velmi mírný pokles tržeb, ale v druhé polovině roku se jí podařilo vyrovnat velký propad z prvních měsíců. Zisky nám ale odebírají zahraniční internetové sázkové firmy," řekl Martin Kúšik z investiční skupiny Penta, která Fortunu vlastní. Ministerstvo financí odhaduje, že zahraniční sázkařské servery z českého trhu "odsály" asi 1,8 miliardy korun za rok.
O internetovém sázení u nás zatím žádný zákon nemluví a české společnosti tvrdí, že cizí internetová konkurence je nelegální. Ministerstvo se ale chystá sázení přes internet povolit, a to pro domácí i zahraniční firmy. I proto by tržby ze sázení mohly brzy přesáhnout 100 miliard, shodují se lidé z loterijních firem.

Zdroj: Hospodářské noviny

   
26.05.2006 - Společnost - autor: Natálie Rolková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Lilinka [*]

  Dvakrát do roka si vsadím na dostizích. Sice moc nevyhrávám,ale taky sázím malé částky, takže mě to nezruinuje Dělám to pro radost

  superkarma: 0 27.05.2006, 13:35:08
 2. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Nesázím

  superkarma: 0 26.05.2006, 19:52:16
 3. avatar
  [2] Kocicka [*]

  superkarma: 0 26.05.2006, 13:24:01
 4. [1] benik-31 [*]

  U nás ve městě v neděli vyhrál pán 1 v druhém tahu něco málo přes 63 milionu jo také by se mě to hodilo,ale málo kdy sazím je to škoda peněz i když je fakt,že tomu pánovi se to vyplatilo!!!

  superkarma: 0 26.05.2006, 13:21:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme