Rodina

Češi si nejčastěji půjčují peníze ve čtvrtek, a to hned po probuzení!

Většina Čechů si bere půjčku v polovině týdne. Čtvrtina klientů (25 %) si o spotřebitelský úvěr zažádá ve čtvrtek, druhým nejoblíbenějším dnem je pak středa (23 %). Nejmenší zájem mají lidé o půjčky v pátek. Vyplývá to ze statistik společnosti PROFI CREDIT.

PROFI CREDIT

„Zajímavé je, že třetina klientů (32 %) si o úvěr zažádá hned po probuzení, už v osm hodin ráno. Většinu žádostí o úvěr vyřizujeme v dopoledních hodinách, odpoledne už zájem o úvěry upadá“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. Měsícem půjček je pak jednoznačně prosinec, následuje listopad. To samozřejmě souvisí s blížícími se Vánocemi. Nejmenší zájem o půjčky mají lidé v lednu. Na začátku roku ale eviduje PROFI CREDIT nejvíce žádostí o odklad půjčky. „Je to dáno především tím, že si lidé berou úvěry v předvánočním období, nakoupí dárky a v lednu či únoru zjistí, že Ježíšek byl štědřejší, než být měl,“ říká Ondřej Šmakal.

Půjčkám vládnou muži a Býci

Co se týče pohlaví, tak muži předběhli v posledních letech v půjčování peněz ženy. U PROFI CREDITu je poměr muži a ženy 57 % ku 43 %. Průměrný věk žadatele o půjčku je 39 let. Z hlediska znamení jsou nejvášnivějšími žadateli o půjčku Býci, nejméně úvěrů si berou Váhy. Zeměpisně vládne úvěrům Moravskoslezský kraj. Ze severu Moravy je každý sedmý klient společnosti PROFI CREDIT. Nejméně půjčkám holdují lidé na Vysočině. Průměrně si lidé půjčují 43 000 korun.

PROFI CREDIT

 

   
28.02.2014 - Finance a práce - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] MoniqueRiddle [*]

  Protože v pátek se lichvářům nechce do práce :-D

  superkarma: 0 03.04.2014, 17:54:41
 2. [2] Kraketka [*]

  No od půjček ruce pryč, sice taky mám co dělat vystačit, páč dnes je to těžké, ale půjčky jsou největší zlo, které už mnoho lidí akorát zničilo. :(

  superkarma: 0 03.03.2014, 20:26:41
 3. [1] origi [*]

  proč zrovna ve čtvrtek:-)

  superkarma: 0 03.03.2014, 17:43:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme