Lidé si letos před Vánocemi půjčují zatím více peněz než loni. Vyplývá to z ankety mezi největšími tuzemskými úvěrovými společnostmi. Podle průzkumu společnosti PROFI CREDIT uvažuje každý osmý Čech o tom, že si vezme na nákup vánočních dárků úvěr. Hitem Vánoc budou letos tablety pro dospělé i děti.

Vánoce

„Tradičně platí, že v předvánočním období, počet půjček roste. Od října zatím evidujeme nárůst objemu půjček proti loňsku o 30 procent. A to před sebou máme ještě listopad a prosinec, kdy očekáváme další růst,“ říká marketingový ředitel úvěrové společnosti PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. K nejoblíbenějším půjčkám patří zaměstnanecký úvěr, který je určen pro zaměstnance, důchodce i rodiče na rodičovské dovolené. V jeho rámci si lidé mohou půjčit 10 000 až 166 000 korun. „ Zaměstnanecký úvěr vychází vstříc těm, kteří potřebují finance rychle, a banka jim je poskytnout nechce. Klienti nemusejí uvádět důvod, na co chtějí půjčku použít a s penězi si mohou dělat, co chtějí,“ vysvětluje výkonný ředitel PROFI CREDIT Rudolf Cejnar. Zaměstnanecký úvěr dostanou klienti bez poplatku a je jen na nich, kolik a jak dlouho chtějí splácet. Mohou si vybrat délku splácení od jednoho roku do čtyř let. Na www.proficredit.cz si může každý na přehledné kalkulačce snadno spočítat, kolik nakonec za půjčku zaplatí.

Vánoce na úvěr

Většina žadatelů o úvěr (78 %) si na dárky podle průzkumu společnosti PROFI CREDIT půjčí více než 5 000 korun, zpravidla je použije na nákup věcí do domácnosti, které si nadělí pod stromeček. Nejčastěji si lidé berou půjčky na elektrospotřebiče a elektroniku. „Stále více si ale lidé dávají k ježíšku dárkové poukázky a peníze. Letos takový dárek nadělí svým nejbližším pod vánoční stromek 44 % dotázaných. Vloni přitom k dárku v podobě bankovek nebo voucherů sáhlo 32 % Čechů,“ uvádí Ondřej Šmakal z PROFI CREDIT.

Nejoblíbenějšími klasickými dárky jsou hračky, knihy a elektronika. Bezmála polovina Čechů (47 %) uvedla, že si dárky obstarává už v průběhu roku. 37 % nechá nákupy na prosinec. Na Štědrý den vyrazí do obchodů každý čtrnáctý Čech a 8 % Čechů dokonce dárky nedává vůbec. Rok od roku se u nás zvyšuje podíl dárků koupených online. Nějaký ten dárek koupí přes internet více než polovina Čechů.

Vánoce

Pošlete Ježíška i do své firmy

Radost si stále častěji dělají na Vánoce i živnostníci a drobní podnikatelé. Roste zájem o jednoduchou podnikatelskou půjčku. Ta maximálně vyhoví všem, kteří rychle potřebují menší finanční obnos. PROFI CREDIT nabízí podnikatelům a živnostníkům 30 000 korun na 1 rok. Nemusí přitom dokládat platební schopnost, ručitele ani zástavu. Schválení úvěru je rychlé, jednoduché a bez poplatků. „Jednoduchou podnikatelskou půjčku ocení všichni živnostníci a podnikatelé, kteří potřebují menší kapitál na nákup materiálu či zaplacení faktur. Dostanou ji bez zbytečné administrativy a peníze na účtu mohou mít už druhý den,“ říká marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal. Navíc platí, že klienti mohou výši úroku úvěru ovlivnit sami. Čím více dokumentů pro zajištění úvěrů dodají, tím lepší získají cenu.

Více informací na www.proficredit.cz.

Profi credit

Reklama