Zájem o živé vánoční stromky v českých domácnostech stále roste. To dokazuje i průzkum řetězce Albert, podle kterého má vánoční atmosféru 70 procent Čechů spojeno právě s vůní jehličí.

Na Vánoce v obýváku, po Vánocích na zahradě

Nejprodávanějším druhem jehličnanu je jedle kavkazská, tradičně jsou populární i smrčky a borovice. Trendem posledních let jsou kontejnerové stromky, které lidé po skončení zimy mohou zasadit na zahrádce,“ říká Robert Šíma ze společnosti Abies z Vysočiny, z jejíchž plantáží putují stromky na prodejní místa do všech regionů Česka.

Lidé nejčastěji sahají po jehličnanech ve velikosti okolo 150 centimetrů. Ceny vánočních stromků zůstávají na stejné úrovni jako loni. Středně velké jehličnany zákazníci pořídí již od 200 korun.

Pro stromek až do čtyřiadvacátého

„O přírodní vánoční stromečky je každoročně velký zájem. Zákazníky chceme ušetřit předvánočního shonu, proto jsme již zahájili letošní prodej vánočních stromků u vybraných obchodů Albert. Druhá vlna stánků se pak otevře v pátek 8. prosince,“ říká Barbora Vanko, mluvčí řetězce Albert. Stromky putují na prodejní místa od českých dodavatelů z Vysočiny a Benešovska, kteří ručí za tu nejvyšší kvalitu.

Na výběr je široká škála jehličnanů rozmanitých výšek i druhů. Vedle stromků mohou vnést zákazníci vánoční atmosféru do svého domova i nákupem jmelí, dekorativních větviček a dalšího zboží. Stromky i doplňkový sortiment jsou k dostání na padesáti prodejních místech před vybranými obchody Albert až do 24. prosince.

Reklama