.

Češi na Nový rok letí do Říma, Barcelony a Londýna

Cestování

Češi na Nový rok letí do Říma, Barcelony a Londýna

I na letošní Vánoce se Češi žijící a studující v zahraničí vracejí domů do České republiky. Nejvíce jich přiletí z Bruselu, sídla řady klíčových institucí Evropské unie, a z Eindhovenu, který je sídlem populární technické univerzity a je nedaleko dalších významných nizozemských univerzitních měst jako Maastricht nebo Utrecht.

Co se týče cestování Čechů na přelomu roku do zahraničí, většina se odehrává těsně po skončení vánočních svátků. Češi zkrátka rádi slaví Vánoce doma s rodinou, ale na Silvestra neváhají zamířit do zahraničí. Třemi nejpopulárnějšími destinacemi pro novoroční oslavy a nákupy se letos u zákazníků Wizz Air staly Řím, Barcelona a Londýn.

Brusel má jako takový silně kosmopolitní charakter, o čemž vypovídá i fakt, že více než pětina obyvatel Bruselu doma mluví více než jedním jazykem.

Druhou nejčastější destinací, odkud pak Češi budou na Vánoce mířit domů je překvapivě Eindhoven, který předstihl i Londýn, kde žije a pracuje početná komunita Čechů. Eindhoven a další nizozemská města v jeho blízkosti oslovují zejména mladší generaci, která sem dojíždí za studiem.

Tradiční oslavy Nového roku se Češi rádi užívají v Římě, zejména pak na Piazza del Popolo, kde se každoročně shromáždí davy lidí. Oslavy doprovází hudba, zpět, tanec, ohňostroje a samozřejmě výborné jídlo a skvělá italská káva. Římská radnice také v ulicích Říma pořádá tradiční koncerty a oslavy.

Jedinečné novoroční oslavy nabízí tradičně i Barcelona. Španělé rádi slaví příchod nového roku v ulicích, kde si užívají kombinace španělské hudby, temperamentu i pohostinnosti vůči turistům. Metro je v provozu výjimečně celou noc a maximum se z přelomu roku snaží získat i místní kluby, z nichž se některé jako Razzmatazz řadí mezi ty vůbec nejlepší a největší v Evropě.

Jeden z nejlepších světových ohňostrojů k příležitosti nového roku pořádá tradičně radnice v Londýně. Ohňostroj, jehož nedílnou součástí se v posledních letech stalo obří kolo London Eye, je vidět z celého protilehlého nábřeží Temže a tradičně na něj čekají desítky tisíc lidí. Odpalován je jak přímo z London Eye, tak z odpalovacích ramp umístěných na Temži. Na silvestrovskou noc také neplatí místní zákaz nočního provozu pro restaurace, takže lidé mohou potěšit své chuťové buňky potěšit kdykoliv jakýmkoliv národním jídlem. Londýn je totiž proslulý stovkami těch nejlepších evropských restaurací, zejména pak v oblasti indické, čínské a thajské kuchyně. Nejvíc ale Londýn osloví první týden v lednu, kdy se radikálně snižují už tak velmi nízké ceny zboží v obchodech, zejména oblečení, kosmetiky a šperků.

Zdroj: Tisková zpráva

   
20.12.2010 - Zahraničí - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [6] Jala [*]

  Obávám se, že současné počasí v západní Evropě moc leteckému cestování nefandí.Sml15

  V Římě jsme byli v dubnu a měli jsme kliku, že jsme se vrátili dva dny před uzavřením letišť díky islandské sopce Eyjafjallajökull.

  superkarma: 0 21.12.2010, 00:50:23
 2. avatar
  [5] Myškomedvídek [*]

  ŠpanělskoSml22Sml22Sml22Sml67

  superkarma: 0 20.12.2010, 15:53:21
 3. avatar
  [4] SNÍŽEK [*]

  všude je jistě moc hezky,ale nemám sponzora.Sml80

  superkarma: 0 20.12.2010, 14:37:03
 4. avatar
  [3] sedesatka [*]

  Kdo by neletěl,třeba do Tramtárie,hlavně,že by tam bylo teploučko Sml16

  superkarma: 0 20.12.2010, 12:41:04
 5. [2] lidicka [*]

  Já bych letěla do Paříže.....Sml22

  superkarma: 0 20.12.2010, 12:05:19
 6. avatar
  [1] enka1 [*]

  Do Říma by měly letět zvony ne?Sml24

  superkarma: 0 20.12.2010, 11:57:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme