Domácnost

Češi by byli zlatí

Není tomu tak dávno, co nás zahraniční tisk, byť s trochou ironie, pochválil za mistrovský výkon, kdy neznámí zástupci českého státu ukradli v pražské stanici metra I.P.Pavlova peněženku s pětitisíci franky superkvalifikovanému zločinci, švýcarskému vůdci podsvětí, zabývajícího se nájemnými vraždami.
O nic méně kuriozní "krádež" zaznamenala kamarádka loni v parku na Karlově náměstí. S pětiměsíčním chlapečkem odpočívali v trávě, když se chlapeček pokakal a ona se ho jala přebalovat. Plínku s hovínkem položila na chvíli za sebe, z igelitky vytáhla čistou, chlapečka v ní uvelebila, zajistila a pak se otočila, aby do prázdně igelitky nastěhovala onu plínu kontaminovanou. Nebyla tam!
Když mi pak příběh vyprávěla, vzpomínala na jakéhosi "divného" chlapa, který poposedával kousek od ní a pořád na ní popukoval Prý čekala, že ji "ten úchylák přijde každou chvíli otravovat". Nepřišel. Pouze si odnesl trofej.
Tyhle kuriozní krádeže mě napadly v souvislosti s mezinárodní akcí pořádané ve dvaceti zemích Evropy. - Hledači lidské poctivosti v náhodně vytypovaných lokalitách rozházeli deset peněženek obsahující padesát dolarů. Pak už jen čekali, kolik z nich skončí mezi oficiálně hlášenými nálezy.
Výsledky byly následující: V Dánsku a Norsku vrátili peněženky všechny. Ve Finsku a Švédsku po dvou ukradli.
Ve Francii, Holandsku, Německu, Rakousku, Španělsku a Velké Británii ukradli vždy tak tři až čtyři.
V Belgii a Portugalsku pět.
No a v Itálii a ve Švýcarsku ukradli všech deset.
Česko ve výsledcích výzkumů zahrnuto není. Škoda. Země, v níž lze ukrást i lejno, mohla triumfovat a z deseti peněženek ukrást třeba jedenáct.
   
20.03.2003 - Dům a byt - autor: Judita Bednářová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] danca79 [*]

  Readers Digest jednou do podobneho "vyzkumu" CR zahrnul - respektive zahrnuli Prahu spolu s dalsimi velkomesty po celem svete - slo o to ze nekdo "nahodou" ztratil mobil - a dopadli jsme nahodou velmi dobre - mam dojem ze jsme byli tusim pati nejpoctivejsi - z Evropanu nas predbehli jen Slovinci...

  superkarma: 0 20.03.2008, 15:41:56
 2. avatar
  [9] Ťapina [*]

  To nebyl normální zloděj, ale buďto úchyl, nebo pořádkumilovný občan, který to aktivně uklidil

  superkarma: 0 04.12.2003, 21:45:04
 3. avatar
  [8] Simba [*]

  plínu s bobkem? Třeba nějaký fetišista ...

  superkarma: 0 10.11.2003, 11:32:19
 4. avatar
  [1] sarobrouk [*]

  Tak to je fakt dobrý článek. Právě, kvůli nám je dobře, že v tom hodnocení nejsme. Ať jsou chvilku na "výsluní" jiné národy.

  superkarma: 0 20.03.2003, 08:53:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme