red velvet cupcakes

Na červenobílý týden jsem se neskutečně těšila. Připravený recept na red velvet cupcaky, červené sušenky, panna cottu a jiné dobroty. Vánočních ozdob v červené barvě mám plné krabice. Miluji červenou barvu. A před červeným týdnem se to stalo. Umřel mi můj milovaný vymakaný kompakt.

A možná právě proto, že jsou Vánoce, jsem zkusila poprosit Ježíška, a ten mi splnil mé velké přání. Donesl mi foťák nový. Vysněnou zrcadlovku. Jana Florentýna Zatloukalová, má kuchařská múza, mi celou sobotu radila, jak kvalitně fotit jídlo. Těšila jsem se, že si to hned doma vyzkouším, ale zradila mě technika. Nakonec jsem na tom „vydělala“ a mám foťák nový. Nechala jsem se zlákat na Nikon a jako bonus... měli ho v červené barvě. :-) Já vím, že u foťáku je to věc naprosto nedůležitá, ale mně to udělalo radost.

Jdu se tedy učit, protože zatím mám všechny fotky rozmazané a ohavné. Ale já tomu přijdu na kloub!

Dnešní červený recept je na červené, sametové dortíčky. Chutné, skvělé, krásné.

Suroviny

250 g polohrubé mouky
125 g změklého másla
150 g cukru krupice
2 velká vejce
1/2 lžičky soli
240 g podmáslí
2 lžičky prášku do pečiva
1 - 2 lžičky červené gelové potravinářské barvy

krém
500 g mascarpone
300 ml smetany ke šlehání
50 g moučkového cukru

Postup

Troubu si předehřejeme na 180 °C, rošt umístíme do poloviny trouby.

Do mísy na těsto prosijeme mouku. Přidáme sůl a prášek do pečiva a promícháme. Změklé máslo smícháme s cukrem. Můžeme si pomoci elektrickým šlehačem - metlou. Přidáme vajíčka a podmáslí, nakonec i potravinářskou barvu. Důkladně promícháme a smícháme se sypkým základem. Opět důkladně promícháme.

Těsto nalijeme do připravených papírových košíčků, které jsme dali do plechové formy. Pečeme asi 15 minut.

Mezitím si připravíme krém.
Ušleháme dotuha šlehačku, kterou ochutíme cukrem. Opatrně přimícháme do mascarpone a vymícháme krásně hladký krém. S uvedeným množstvím cukru je krém velice malinko sladký. Kdo má raději sladší dezerty, může si cukr přidat.

Krém naplníme do zdobícího sáčku a zdobíme jím vychladlé košíčky.

Hodně štěstí při vánočním mumraji přeje elly.

Reklama