Máte rádi rajčata? Nesmí chybět na vašem stole alespoň jako obloha? Tak si jich dopřejte, co hrdlo ráčí! Norští vědci totiž zjistili, že pravidelná konzumace rajských jablíček a rajčatových výrobků vede ke snižování hladiny cholesterolu v krvi. Podle výsledků testování je oblíbená červená pochutina zvlášť účinná v boji se škodlivým druhem cholesterolu, takzvaným LDL.

Dobrovolníci konzumovali během tří týdnů ke každému jídlu buď porci kečupu, nebo sklenici rajčatového džusu. Za tu dobu se celková úroveň jejich cholesterolu snížila o 6 % a úroveň škodlivého LDL dokonce o 13 %. Změny lze považovat za významné zvláště proto, že pokus trval pouze tři týdny. Vědci z University of Oslo proto doporučují kečup nebo rajčatový džus pacientům s vysokým cholesterolem. Tento chutný „lék“ tak může pomoci v prevenci srdečních infarktů a mrtvic.

Výzkumem rajčat se v nedávné době zabývaly i jiné studie. Podle nich lykopen, barvivo, které jablíčkům dodává jejich barvu, přispívá k prevenci rakoviny prostaty.

Máte rádi rajčata? Konzumujete všechny druhy, nebo jen „módní“ cherry? Víte, že byla rajská jablíčka dřív považována za zeleninu chudých a většina z hospodyněk je používala jen nakládaná, jako základ na rajskou omáčku? Která zelenina vám chutná nejvíc a proč?
Reklama