Červený grapefruit je známý jako přírodní antioxidant. Poslední výzkumy však dokazují i jeho pozitivní vliv na lidské srdce.

 

Doktorka Shela Gorinstein z Hebrew University of Jerusalem School of Pharmacy se svými izraelskými kolegy zjistila, že červený grapefruit pomáhá redukovat hladinu cholesterolu, který je hlavním rizikovým faktorem při vzniku srdečních nemocí.

 

Výzkum, který přinesl toto zjištění, trval měsíc. Zúčastnilo se ho 57 pacientů ve věku 39–72 let. Pacienti byli rozděleni do tří skupin: první skupina kromě běžné diety denně konzumovala jeden červený grapefruit, druhá jeden bílý grapefruit a poslední žádné grepy nekonzumovala. 

U obou skupin konzumujících grapefruity byla zjištěna zvýšená aktivita antioxidantů a ve skupině konzumující červený grapefruit byl zjištěn i pokles hladiny krevních triglyceridů. Konzumace červených grapefruitů rovněž snížila hladinu cholesterolu.

 

Podle doktorky za snížení cholesterolu může zatím neznámá látka, která se v červeném grepu skrývá.

 

Červený grep se doporučuje konzumovat ve formě čerstvého ovoce nebo džusu či šťávy.

 

Lékaři  však varují, že červený grep se nemusí snášet s některými léčivy. Proto se doporučuje jejich pravidelné užívaní konzultovat s odborníkem.

 

Zdroj: NY Times on line 

 

Reklama