Od letošního podzimu zakoupíte v lékárnách červené víno Bona Dea s vyšším obsahem přírodního antioxidantu – resveratrolu. Jakým způsobem výrobci dosáhli zvýšeného množství resveratrolu?

vínoMožná vás zaujala (stejně jako nás) informace, že od letošního podzimu bude v lékárnách k dostání víno. Nebudeme se teď dlouze rozepisovat o pozitivních účincích konzumace tohoto nápoje. Poze poznamenáme, že vědecké výzkumy jasně prokázaly, že umírněné pití zvláště červeného vína (u mužů 0,3 deci, u žen 0,2 až 0,3 deci vína denně) má pozitivní účinek na lidské zdraví. Více o účincích umírněné konzumace vína najdete zde...

Víno Bona Dea pocházejcí z od moravské společnosti ResVinia se do lékáren dostane díky vyššímu obsahu přírodního antioxidantu – resveratrolu. Jak se to vinařům podařilo? Nejde o žádnou chemii...

Mohlo by vás zajímat...

...exkluzivní vyjádření pro ŽENU-IN.cz od primáře Karla Nešpora k vínům v lékárnách.

„Obsah resveratrolu je závislý na klimatických podmínkách, lokalitě, odrůdě, ovlivňuje ho doba sklizně a technologie zpracování. Právě doba sklizně a technologie zpracování je know-how naší společnosti ResVinia, které používá při výrobě prvního českého červeného vína s vyšším obsahem resveratrolu,“ informují nás tiskové materiály.

Je výjimečné?

Ve víně Bona Dea se pohybuje obsah resveratrolu mezi 4 až 9 miligramy na litr. To odpovídá střednímu až vysokému obsahu této látky. Podle informací od společnosti Znovín, která se výzkumem obsahu resveratrolu v našich i zahraničních vínech zabývala, je červených vínech od 1,8 do 5 miligramů na litr, výjimečně do 7 mg/l. Pomineme-li víno Bona Dea, pak nejvíce resveratrolu najdete v Merlotu a Rulandském modrém. Nejméně naopak ve Svatovavřineckém.

Pro víno do lékárny

Proč se právě víno Bona Dea dostává do lékáren? Stojí za tím hlavně kampaň postavená na podpoře České gynekologické a porodnické společnosti. Gynekologové tvrdí, že jeho konzumace je cestou k rychlejšímu otěhotnění! „Vyšší obsah resveratrolu ve víně Bona Dea vedl k rozhodnutí, že jej naše sekce může doporučit pro užívání ženám, které chtějí otěhotnět,“ informuje předseda Sekce asistované reprodukce České gynekologické a porodnické společnosti David Rumpík.

Chcete se dozvědět víc?

Pokud vás zajímají názory lékařů na víno a jejich doporučení, můžete sledovat projekt Zdraví a víno. „Pro konzumenty vína jsme vytvořili portál www.vinoprozdravi.cz kam přispívají významní čeští kardiologové, neurologové, onkologové, internisté, urologové, chirurgové aj. A všichni se shodují, že střídmé pití červeného vína prospívá našemu zdraví,“ informuje nás autorka projektu Dana Odehnalová.

Co dodat? Snad jen: In vino veritas! Plus ještě zbývá otázka, kdy se do lékáren probojuje pivko?

Přečtěte si také...

Reklama