.

Červen je měsícem reprodukčního zdraví, vyšetření zdarma pokračují

Novinky

Červen je měsícem reprodukčního zdraví, vyšetření zdarma pokračují

Červen je měsícem reprodukčního zdraví. Abyste měli jistotu, že je i to vaše v pořádku, poskytují během něj kliniky asistované reprodukce některá vyšetření bezplatně, či za zvýhodněnou cenu. Mužům pak nabízí většina z nich bezplatné anonymní vyšetření plodnosti.

tehotna

„Neexistuje sice účinný lék upravující poruchu tvorby spermií, avšak již existují postupy v asistované reprodukci, které umožňují úspěšnou léčbu i s minimálním počtem spermií,“ řekl ČTK primář centra asistované reprodukce Pronatal docent Tonko Mardešić.

Za potíže s otěhotněním mohou muži přibližně stejnou měrou, jako ženy. Ovšem data z poslední doby naznačují, že mužská neplodnost začíná převažovat. Problémy s otěhotněním řeší pětina párů a stále jich přibývá. Na vině bývá velmi často i věk ženy.

„Věk ženy je zásadní prognostický faktor pro přirozené početí i pro úspěšnou léčbu poruchy plodnosti. Ta se začíná rychle snižovat mezi 35 a 40 lety věku. A otěhotnění po čtyřicítce už je často velmi problematické a s vysokým rizikem potratu,“ dodal Mardešić.

   
11.06.2015 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme