píše naše čtenářka s nickem Lissey, která prý byla hodně živým dítětem. Jestli strašení čertem pomáhalo, nebo se míjelo účinkem, to už se dočtete v jejím mikulášském příspěvku

Byla jsem prý dost živá holčička. Čertem mě doma strašili dost často (ne že by to pomohlo) a tak naši celkem rádi využili příležitost, jak mě na pár dní umravnit čertem, kterého opravdu uvidím a uslyším. Jenže si naši vzpomněli pozdě a nepovedlo se jim sehnat žádnou správnou trojici, která by přišla. A protože jsem čertovsko-mikulášskou návštěvu očekávala, musela maminka zaimprovizovat.

Táta tehdy musel někam na odpoledne nečekaně odejít a tak na to byla mamka fakt sama. Pustila mi večerníček a odešla. Za chvíli se ozvalo zvonění a bouchání. Šla jsem statečně do předsíně a tam stála nějaká báječná pohádková postava. Čertem by jí nemohla nazvat ani jedinec s maximální fantazií. Na hlavě to stvoření mělo kudrnatou černou paruku, jakou dámy v sedmdesátých a osmdesátých letech nosily jako módní výstřelek, na sobě mělo tlustý, tmavě hnědý prošívaný vaťák, ze kterého – pozor – vykukovalo deset centimetrů maminčina lesklého modrozeleného županu (asi jako odkaz na taky strašidelného vodníka).

Na nohách to mělo tátovy ne moc čisté gumové holínky. Obličej začerněný sazemi, protože dole v přízemí byla kamna. Děsně hromovým hlasem se má pětačtyřiceti kilová maminka dožadovala slibu, že už budu pořád jen hodná a poslušná. Bylo mi tenkrát asi sedm a s chutí jsem na tuhle báječnou hru přistoupila. Slíbila jsem všechno a přednesla báseň, co jsme se v první třídě několik dní před tím učily ve škole, ku příležitosti VŘSR. Tak že jsme se nakonec bavily obě.

Asi tato pekelná návštěva moc neovlivnila mé příští chování. Ale nikdy už ke mně tak báječný „jakobyčert“ nepřišel. A to jsem ho každý rok čekala. Tato historka patří mezi naše rodinné stříbro a některé z použitých rekvizit bych doma možná ještě našla.

Čtenářka Lissey - Petra

Milá Lissey, to byl moc roztomilý příběh. Děti jsou zkrátka chytřejší, než si rodiče někdy myslí

Text nebyl redakčně upraven

Reklama