OBISluníčko stále svítí, listy se začínají zbarvovat do rozličných odstínů žluté, hnědé a červené, ranní teploty dosahují pouze jednociferných čísel a my si musíme přiznat, že nám léto dalo již pro letošní rok definitivně sbohem. Počátkem podzimu nás stromy odměňují za důkladnou péči poslední úrodou. Poradíme vám způsoby, jak skladovat ovoce i po dobu dlouhé zimy, během níž svou zásobu ovocných pochoutek nejednou oceníte.

Nastal čas připravit zahradu na příchod chladných měsíců. Z bedýnek vám přepadávají jablka a hrušky, ale rodina už je bublanin a koláčů přejedená? Většinou se nám nepodaří velké množství šťavnatých plodů přes léto zkonzumovat, ale zároveň je nám líto přebytečnou úrodu vyhodit. Existuje však mnoho způsobů a metod, jak s ovocem naložit, aby vydrželo co nejdéle a my se tak z plodů léta mohly těšit i během mrazivých zimních večerů.

Jablka plná vitaminů

OBIMezi nejčastěji pěstované stromy na českých zahradách patří jabloně. Na Vánoce se krájí jako symbol zdravé rodiny. Aby jablka dlouho vydržela, nejde pouze o to, jak je uskladníme, ale také kde a kdy je sklidíme ze stromů. Česat jablka se doporučuje ještě nějaký čas předtím, než plně dozrají. Ke skladování jsou nejvhodnější středně velká až velká a dobře vybarvená jablka. U velmi velkých plodů se častěji vyskytují skládkové choroby, např. hořká pihovatost a hnědnutí dutiny. Sklizené plody je třeba uchovávat v chladnější místnosti.

OBITip odborníka:

„Pro skladování ovoce jsou všeobecně nejlepší sklepy, ne však takové, kterými prochází trubky ústředního topení. Pro skladování ovoce je také dobré ukládat plody do jedné vrstvy, čímž získáte dobrý přehled o jejich stavu a případné nahnilé kusy můžete rovnou vyhodit,“ radí Milena Göpfertová z plzeňského OBI marketu.

OBIJednotlivé plody rozložte do dřevěných lísek nebo plastových přepravek, které můžete sehnat například v hobbymarketu OBI. Jablka vkládejte do přepravek vždy stopkami vzhůru (u hrušek je tomu naopak). Je důležité, aby mezi jednotlivými bedýnkami dostatečně proudil vzduch a nemohlo tak docházet k přesoušení plodů nebo jejich hnití.

Nemáte sklep? Nevadí.

Pokud bydlíte v bytě nebo jednoduše sklep nevlastníte, nezoufejte! Pokud nemáte možnost ovoce uskladnit v temné a chladné místnosti, nabízí se další varianty uložení ovocných plodů, tak aby vydržely i v zimě. Každá plod zvlášť zabalte do měkkého papíru a uložte do bedny zateplené polystyrenem, tu pak můžete umístit na i na místa, kde občasně klesnou teploty i pod bod mrazu, třeba na balkón.

OBITip odborníka:

„Nezapomínejte, že ovoce rychle přejímá cizorodé pachy, a proto byste se nemělo skladovat společně se zeleninou, zejména pak se zelím, květákem, bramborami nebo kapustou. Jestliže máte jen jednu vhodnou místnost pro uskladnění úrody, dejte ovoce a zeleninu do protilehlých rohů a jemně ho přikryjte novinovým papírem,“ radí Milena Göpfertová z plzeňského OBI marketu.

Zdravé mlsání sušeného ovoce

OBISklizené ovoce nemusíte skladovat bezvýhradně vcelku. Jablka, hrušky nebo oblíbené švestky můžete po otrhání pokrájet na tenké plátky a usušit. Křížaly jsou nejen velmi chutnou pochoutkou, kterou ocení i děti, ale mohou se stát i vánoční ozdobou. Pro jejich vysušení můžete použít síto umístěné nad radiátorem, nebo sušičku na ovoce. Dobře poslouží i trouba zapnutá na nejnižší výkon. Sušené ovoce je velmi oblíbené nejen proto, že dokáže na chvíli vrátit do vzpomínek na léto, ale také proto, že dokáže plně uspokojit chuť na sladké. Které sušené ovoce máte nejraději vy?

Sladké pokušení na cesty

Další, velmi oblíbenou metodou uchovávání ovoce je v podobě kompotů. A to hned z několika důvodů. Takto zpracované ovoce vydrží i několik let, hodí se k mnoha pokrmům, děti je přímo milují a díky uchování ve sklenicích je můžete vzít kdykoliv kamkoliv s sebou. Kompotovat se dá v podstatě kterýkoliv druh ovoce od jablek, přes hrušky, švestky, broskve, meruňky až po maliny a jahody.

OBIPlody vhodné k zavařování musejí být naprosto zdravé a důkladně očištěné. Zavařovací sklenice s pokrájeným ovocem naplňte nálevem asi dva centimetry pod okraj. Nálev z cukru, vody a koření – hřebíčku a skořice, zabraňuje hnědnutí ovoce. Proto je důležité, aby bylo zcela potopeno. Po zalití ovoce nálevem sklenici pečlivě uzavřete čistým víčkem a vložte ji do varného hrnce, v němž se podrobí vodní lázni o teplotě 85°C. Teplota i délka sterilizace se řídí podle druhu ovoce. Po vychladnutí poklepáním na víčko zkontrolujte, zda sklenice těsní, opatřete ji štítkem s datem výroby a uložte.

A jak s bohatou úrodou nakládáte nejčastěji vy?

Připravováno ve spolupráci s odborníky z OBI Česká republika s.r.o.

Reklama