Znáte nějakou naprosto bezproblémovou rodinu? Tedy nejen tu základní: táta, máma, děti, ale celkově sestřenice, bratranci, strýcové, tety… Pokud ano, jde o ojedinělý případ, sahající k předkům daleko do minulosti? Kdo dokáže, že ani tam se neobjevil nějaký ten „vyvrhel“ rodiny?

V dnešním tématu píchneme do vosího hnízda. Chtě nechtě si přiznáme, že téměř v každé rodině se najde někdo, kdo je tak zvanou černou ovcí.
Někdy té ovci rouno zbělá, jindy zůstane černé do konce života.
A třeba za to ani nemůže, má k tomu prostě dispoziční vlohy: genetiku, výchovu, prostředí.

Je to přece jen celý táta

Michal vyrůstal jen s maminkou. Otec je opustil, když mu bylo sedm let. Vždycky byl na ženské, na vlastní rodinu kašlal. Nevěděl ani, kdy má jeho syn narozeniny, pod stromečkem by se Michal dárku od tatínka nedočkal.

ovceMaminka se podruhé nevdala. Snažila se Míšovi společně s prarodiči nahradit chybějícího otce. Michal jim to oplácel tím, že se k nim choval velmi hezky, vážil si jich, dobře se učil, nebyly s ním vůbec žádné problémy.
Po základní škole se dostal na střední a někdy v tu dobu si jeho máma našla nového přítele. Opět vše proběhlo bez problému. Michal byl rád, že si máma někoho našla, s jejím novým partnerem si k sobě brzy našli cestu a vyvinul se mezi nimi přátelský vztah. A byl to právě on, kdo ho dostal i na vysokou školu.

Po dvou semestrech však Michala škola bavit přestala a odešel z ní. Všem to bylo líto, ale držet ho tam násilím nechtěli.
Jenže pak jako by mu přišla opožděná puberta, nebo jak to nazvat. Michal začal ve svých dvaceti letech „bláznit“. Studovat se mu nechtělo, pracovat také ne. Věčně vysedával po barech, věčně byl bez peněz a zadlužený. Rád se obklopoval staršími ženami i mladými holkami.
Dnes je mu 36 let ,a jen co se ví, tak má dvě nemanželské děti, které ho však vůbec nezajímají. Čtyři roky seděl v kriminále za neplacení alimentů, pak ho na amnestii propustili. Je z něj příživník, který vždycky sbalí nějakou ženskou, která ho živí a šatí, dokud ji to neomrzí.

Jeho máma už domluvy vzdala, není to nic platné. Přijde za ní akorát, když mu dojdou peníze, nebo se lživým tvrzením, že už našel tu pravou a že se změnil. Těžko se změní a jeho mámě je to velmi líto. Navíc ze všech stran slyší, že je to přece jen celý táta. Další černá ovce rodiny.

Téma dnešního dne: Černá ovce rodiny aneb V každé rodině je něco

Napište nám, ať už pod svým nickem, nebo anonymně, zda máte v rodině také nějakou takovou černou ovci.

  • A proč je černou ovcí?
  • Je ještě naděje na záchranu?
  • Mrzí vás to?
  • Kdy se to stalo?

Svěřte se, ať už se svými vlastními problémy, nebo s problémy své kamarádky, babičky, tety… věřte, že v tom nikdo není sám, ani vy…

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným „černým“ dárkem: černou kuchyňskou chňapkou s azbestovým vláknem a černou kávou Carte Noire.

chnapkaaaa

Reklama