Dnes přede mnou v metru seděla paní. Po vzoru Ivany jsem se neudržela a civěla na ni. Ač jsem se tomu vehementně bránila, oči mi neustále klouzaly na její víčka. Měla na nich krásně obtisknuté oční linky.
Asi spěchala. Stále jsem bojovala s myšlenkou upozornit ji na ten „defekt", ale nenašla jsem odvahu.

Tady odvahu mám, takže milé dámy, chcete-li si lajnovat víčka a vypadat skvěle, nezapomeňte na pár pravidel:

Máte-li ochablá víčka, nejsou tekuté linky nic pro vás. Příliš nesluší" ani malým očím a pokleslým koutkům - chcete-li je přesto vyzkoušet, příliš je neprotahujte u vnějšího koutku, jinak budou oči působit ospale.
Malé oči nikdy nerámuje kolem dokola, jinak budou vypadat ještě drobněji.
Máte-li oči příliš u sebe, veďte linku jen od poloviny víčka k vnějšímu koutku. Přes koutek ji vykreslete i směrem ke spodním řasám.
Nanášení tekutých linek si nejdřív několikrát nacvičte. Linku zvolte jen v případě, že máte na přípravu dost
času. Nikdy ji neaplikujte ve spěchu - pokud by se vám dílko" nepovedlo, mohla byste si pokazit i celý make-up.

Černá linka je klasika, ale může být až příliš nápadná, zvlášť nemáte-li velké oči a mladistvý obličej. Hnědá vypadá jemněji a hodí se pro všechny typy. K modrým, zeleným a šedým očím vypadá dobře modrá linka - krásně je rozzáří.
Barva očních linek by neměla příliš ladit s barvou duhovky. K zeleným očím se hodí šedomodré, černé sluší pouze tmavovlasým ženám, blondýnkám šedé nebo hnědé, rudovláskám zlaté.

Tekutou linku nanášejte až přes stíny, ale před aplikací řasenky. Jelikož jsou linky samy o sobě dost výrazné, vyberte si stíny v jemných a neutrálních odstínech.

Jdeme na to

1. Aplikace vám půjde snadněji, když se posadíte ke stolu se stojacím zrcadlem. Případně můžete zrcadlo položit na stůl.
2. Hlavu lehce zakloňte tak, abyste viděla celé víčko (nebo naopak mírně předkloňte, máte-li zrcátko na stole). Dokážete tak lépe nakreslit nejenom opravdu tenkou, ale i souvislou linku bez mezer.
3. I když budete mít tendence oči zavírat, nechte je při aplikaci otevřené nebo jen lehce přivřené, a ani si nepomáhejte natáhnutím víčka u obočí - linka by mohla být zdeformovaná.
4. Používáte-li klasické linky, opatrně odstraňte ze štětečku přebytečnou barvu. Příliš to však nepřehánějte, jinak barva nevystačí na celou linku, a ta pak nebude rovnoměrná.
5. Linku nanášejte těsně nad linií horních řas, ne „volně" na víčko - bude vypadat přirozeněji. Aby se vám netřásla ruka, opřete si ji loktem o stůl.
6. Začněte vždy u vnitřního koutku a zkuste udělat souvislou linku směrem k vnějšímu. Rychlý, pevný tah je mnohem jednodušší než pomalý, zdánlivě kontrolovaný.
7. Než se linku naučíte, pomůže vám jednoduchý trik - nejdříve si udělejte několik krátkých linek, a to ve vnitřním koutku, uprostřed a u vnějšího koutku, které pak spojte.


Velké oči je možno po vnitřním okraji víček obtáhnout celé. Dolní víčko přitom lehce stahujete směrem ven, aby tenká čára i zde seděla zcela přesně. U malých očí obtahujte jen vnější polovinu spodního víčka a na vnitřní použijte linku světlého odstínu.

Pokud s linkami teprve začínáte, zřejmě vám linky nepůjdou vykreslit zcela rovně a stejnoměrně, chce to trochu cviku a pevnou ruku. Nedaří-li se vám rovná linka, raději umístěte vedle sebe řádku maličkých teček. 
Nejste si jistá, zda by se linky hodily právě pro váš typ očí, nebo nevíte, jakou barvu linek použít?
Doporučuji zajít k vizážistce a poradit se s ní.

A co vy, milé ženy-in?
Malujete si linky?
Jaké používáte? 
Oční linky ve fixu, v tužce, nebo tekuté oční linky?
Jak jste se to dlouho učila?
Malujete si je denně, nebo jen pro slavnostní příležitosti?

Reklama